Skocz do zawartości

Przejście z 5X100 na 5x114,3


subarczak

Rekomendowane odpowiedzi

@@EVAN, @@cybel,

 

banda Rudego - dwóch na jednego. Kurna po bułki jeździcie i tyle :mrgreen:

 

A serio - jak jest istotnie git, to fakt, w świetle kosztów (absolutnie niemałych) mod nieco bez uzasadnienia.

 

Choć do końca przekonany nie jestem...(a poprzekomarzam się jeszcze trochę :P ).

 

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzesiek_67 ale masz absolutnie rację,łożyska 5x100

 

Musisz zmienić nicka na Cybel I Litościwy :mrgreen:

 

 

Pozdrawiam

Grzegorz

 

PS. Wiesz, w takim Tajperze to te łożyska mogą być już kompletnie rozklepane (o ile pamiętają czasy fabryki). Ja rok temu wymieniłem komplet (5*100), jakby lepiej ale szału nie ma. No ala ja mam ciężkie auto, o pardone RYDWAN ;-)

Edytowane przez Grzesiek_67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup pierścienie zmieniające rozstaw z 5x100 na 5x114.3 i po problemie B) Ale nie wróżę długiego życia Twoim szpilką chodź w drifcie takie rozwiązanie się sprawdza a tam auta nie są traktowane aby nimi jeździć po bułki.

 

ADK90 - a gdzie takie pierścienie ostatnio widziałeś ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pierścienie to zły pomysł. Żeby zmienić rozstaw musisz zastosować pierścienie o grubości min 3-4 cm - czyli na dzień dobry o tyle wywali felę na zewnątrz. Także znaleść felgę żeby pasowała w nadkole będzie jeszcze trudniej niz 5x100 wchodzące na brembo ;)

Co do łożysk w Type-R to z tyłu są naprawdę solide łożyska, jedynie z przodu może się coś dziać.

Ja jeźdzę na pełnym sliku i semisliku, zaciągam hydrauliczny ręczny gdzie się da i nic :mrgreen:

Fakt, że jak składałem auto to kupiłem wszystkie nowe oryginały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisany Wczoraj, 19:37 sole3, o 15 listopad 2012 - 14:57, powiedział: Jak to się ma do kompletnej , pasującej, zwrotnicy z MY06-07' za 800zł ? Jak pies do .......jeża ? Ma się, jak połowa kwoty podanej przez Ciebie. Co do pełnego uzbrojenia zwrotnicy, zapomniałeś dodać jeszcze kosztów wycieczki na Malediwy

 

W podanym przez Ciebie linku jest zwrotnica + piasta za 800 PLN-ów :-P :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sranie w banie z tym unfallem na łożyskach 5x100 - napierdzielam na tych samych łożyskach juz 3 lata, a robię to i na slicku i na torach - nie wiem z czym problem działają i działać będą

Ty jesteś złym przykładem bo przez te 3 lata zrobiłeś 300km ...reszte przestałeś u mechanika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie, odgrzejwając kotleta też sie na tym zastanawiałem. Czy ktos sie orientuje jak wyglądają huby tylne od Tribeci (sa tam 5x114), to bardziej STi czy możę Impreza/Legacy ?

 

A co myslicie o przesunięciu szpilek na piascie, bmw-iarze tark robią i jeżdzą (przynajmniej tak piszą), jesli by to ktoś porfesjonalnie nawiercił i przesunał szpilki? w sumie to jest tylko zwiększenie rozstawu, a szpilki się wymienia np. przy ukręceniu - wydaje się to proste i pradokslanie porównująć do wymiany zawieszenia powinno byc znacznie,znacznie taniej.

Edytowane przez sorcerer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpilki się wymienia, ale wkłada się je w te same, zapewne przez kogoś wyliczone pod kątem wytrzymałościowym, miejsca. A w przypadku wiercenia nowych gniazd pod większy rozstaw otwory będą sporo bliżej brzegu piasty. Taniej - niewątpliwie znacznie. Ale pytanie - czy wystarczająco bezpiecznie? Tym bardziej, że chyba nie po to się przechodzi na 114,3, żeby się wygodniej kulać po bulwarze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy porównac obwód pierscienia do STI/Tribeca vs legacy/WRX, jesli sie nie ma różnic nie powinno byc kłopotu. Największym problem jest tutaj wytrzyałośc na scinanie szpilki, ale szpilki pozostaja więc kłopot z głowy - z ciekawości postaram sie przliczyc w wolnej chwili, musze tylko stara piaste odgrzebac aby ją to pomierzyć :)

 

A różnica w przesunięcu do zewnątrz to tylko trochę/aż ponad 7mm

Edytowane przez sorcerer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...