Skocz do zawartości

Interesy na forum


Ariel

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym opisać tutaj sytuację która miała miejsce prawie rok temu…

Na początku tego roku mój silnik w STI niestety powiedział dość. Zacząłem kompletować do niego potrzebne części, w większości nowe ale głowice postanowiłem kupić na forum. Dałem stosowne ogłoszenie na które bardzo szybko odpowiedział znany i lubiany użytkownik emotorsport.

Znałem go już wcześniej bo parę rzeczy już mi sprzedał i jakoś problemów nie było.

Zawsze jednak musi być ten pierwszy raz. Głowice dotarły parę dni po przedpłacie, następnego dnia zawiozłem je do 4T gdzie mechanicy pokazali mi że ten zestaw również jest popękany (tak samo jak moje poprzednie). Oczywiście odesłałem je kurierem do sprzedającego który obiecał że zwróci mi pieniądze (wcześniej zapewniał że głowicę są w super stanie). Pieniędzy i głowic nie mam do dzisiaj, kontakt z Panem Eligiuszem jest spontaniczny.

Kilka miesięcy temu poszedłem z tym w końcu do prawnika który wysłał odpowiednie pismo, nic jednak się nie zmieniło mimo tego że emotorsport obiecał płacić w ratach :).

2500zł sobie przygarnął, głowice pewnie już dawno znalazły nowego nabywcę i po mojej ostatniej wiadomości w zeszłym tygodniu jakoś go na forum nie widać.

Oczywiście nie mam pretensji do władz forum, w regulaminie jest wyraźnie napisane że SIP nie ponosi odpowiedzialności za transakcję prowadzone między użytkownikami.

 

Chciałbym tylko przestrzec przed oszustem który na tym forum sprzedaje co mu się podoba i obrót ma pewnie większy niż niektóre sklepy z częściami.

Podczas konwersacji z Eligiuszem dowiedziałem się że głowicę nie były jego, że wziął je w komis od kolegi, że kolega jest na nartach w Austrii, że odda jak wróci… i jeszcze kilka różnych bajek które mi wciska od prawie roku.

W przyszły poniedziałek mój prawnik wysyła pozew do sądu.

 

Pan Eligiusz oczywiście został poinformowany że napiszę coś na jego temat na forum, zapewniał mnie że będzie odbijał piłeczkę więc czekam z niecierpliwością.

 

Pozdrawiam

Ariel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, długo się wstrzymywałem od napisania tego postu, nie chcę robić zadymy na forum i udawać wielce poszkodowanego ale 2500zł drogą nie chodzi biorąc pod uwagę że remont silnika trochę kosztował.

Bana się raczej nie boje bo mam twarde dowody, z resztą prawnik dalej się dziwi czemu jeszcze tego nie załatwiłem przez sąd... Myślałem że gość się opamięta ale jak widać ma to w dupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, długo się wstrzymywałem od napisania tego postu, nie chcę robić zadymy na forum i udawać wielce poszkodowanego ale 2500zł drogą nie chodzi biorąc pod uwagę że remont silnika trochę kosztował.

Bana się raczej nie boje bo mam twarde dowody, z resztą prawnik dalej się dziwi czemu jeszcze tego nie załatwiłem przez sąd... Myślałem że gość się opamięta ale jak widać ma to w dupie.

 

Ja uderzyłem od razu na Policję, za sprawą kilku PW jakie dostałem od będących w tej samej sytuacji z w/w "biznesmenem". To pomogło od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... prawnik dalej się dziwi czemu jeszcze tego nie załatwiłem przez sąd... Myślałem że gość się opamięta ale jak widać ma to w dupie.

 

Przykra sprawa. Najlepiej dogadać się polubownie jednak. A dlaczego ??? Nie wnikając w szczegóły transakcji to prawników znam sporo. I oni zajmują się prawem ale nie ... sprawiedliwością :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest gość...:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic. ... 5&start=15 (post usera 1oskar)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic. ... 5&start=30 (pierwszy post)

Znany w internecie :)

carlos-wrx, dostałem kilka postów od innych pokrzywdzonych, są sprzedający którzy coś mu wysłali i czekają na pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ariel, z całym szacunkiem,ale te linki które zamieściłeś,to raczej nie na miejscu.

Nie znasz sprawy którą tam wspominają,a jak widać znalazleś winnego i już osądziłeś.Wiem że suma spora,nikt tu nie zaprzecza że masz prawo czuć się pokrzywdzonym.Tylko nie podpieraj się sprawami w których fakty i prawda są Ci mało znane.

Akurat jeden z piszących jest użytkownikiem naszego forum,na dodatek z Łodzi,więc może zabierze głos w tej sprawie.

Wierzę że uzyskasz szybko rozwiązanie problemu które Cię zadowoli.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie z takimi osadami. Ja robilem wielokrotnie interesy z Elkiem, wysylajac kase w ciemno. Nigdy nie bylo problemow, jesli faktycznie cos nie zagralo- zwrot towaru i zwrot gotowki.

Moze po prostu nie potraficie sie dogadac, albo w sprawie sa jakies niejasnosci ?

 

Elek pomogl bardzo wielu osobom na tym forum i zdecydowanie jestem po jego stronie.

Wyjasnijcie sobie, bo nie wydaje mi sie, zeby kosztem 2500 zl chcial siebie spalic wsrod braci forumowej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zamykam, zgodnie z takim niepisanym zwyczajem dając troche czasu na "powiszenie" aby...

 

 

 

Ariel, mam nadzieję, że sprawę załatwicie.

 

Sam kupowałem u Elka i nie miałem problemów.

 

Cóż wtopy się zdażają nawet najlepszym.

 

 

Elek... jak chcesz coś dodać do tematu, wyjasnić, zaprzeczyć bądź zapewnić zapraszam na PW.

 

 

 

Ariel, zdaję sobie sprawę, że możesz być zły ale powstrzymaj się proszę ze swoja krucjatą informacyjną w innych tematach.

 

Dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...