Skocz do zawartości

RZUCAMY PALENIE? E-PAPIEROSY? PROBOWALIŚCIE? CO SĄDZICIE?


Hattorihonza

Rekomendowane odpowiedzi

http://youtu.be/Nm-ycm8szMg?t=11m39s

 

Tak mniej więcej dymi ten zestaw.

Trochę mnie przeraża rozmiar tego e-papierosa. To raczej cygaro. Te, które miałem poprzednio były gabarytowo zbliżone do tradycyjnych i nie było aż takiej różnicy w ustach.

 

Czy wszystkie współczesne dobre e-papierosy to takie armaty? :shock: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 293
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Alex tym się nie przejmuj, ma być duży bo go wiecznie gdzieś pipszniesz i nie będziesz mógł znaleść :mrgreen:

 

Ja postanowiłem rzucić fajki, ale żeby było mi łatwiej to kupiłem taki zestaw jak ten z Allegro.

Przyjelo sie ;-) fajki zwykle mi smierdzą, odkrylem wloską kuchnie, nie rycham w nocy i nie mam zadyszki na schodach. Na początku trzeba się nauczyć jak to działa, trochę wylanych "liquidow", spalonych grzalek itd. ale dochodzi się do perfekcji. Plusem jest to ze masz 2 baterie, jedną jarasz, druga się ląduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://youtu.be/Nm-ycm8szMg?t=11m39s

 

Tak mniej więcej dymi ten zestaw.

Trochę mnie przeraża rozmiar tego e-papierosa. To raczej cygaro. Te, które miałem poprzednio były gabarytowo zbliżone do tradycyjnych i nie było aż takiej różnicy w ustach.

 

Czy wszystkie współczesne dobre e-papierosy to takie armaty? :shock: :roll:

 

Urosły baterie i urosły dozowniki liquidu - w zamian masz mniej zabawy z fajkiem, ładowarką i buteleczkami w ciągu dnia. Bateria trzyma długo a clearomizer (ce5) ma pojemność ok. 4 ml.

Ustnik jest normalnych "papierosowych" rozmiarów :mrgreen:

 

Poza tym dzięki temu, że nie przypomina już do złudzenia papierosa nie będziesz ganiany kiedy popykasz sobie np. w knajpie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje odczucia były takie: dym jest jakby suchy i trochę drapie, na początku przeciekal mi ustnik i bolał mnie brzuch od tej nikotyny do tego stopnia, że przestalo smakowac mi piwo. trzeba to przepic i jest ok :mrgreen:

Po tygodniu się przyzwyczailem ;-)

 

Nie wiem czy smak liquidu Marlboro będzie Ci smakowal. Ja go nie mogłem palić, teraz jaram cherry ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie FUNDNĄŁEM :) Trendy V-GO

Polecił mi go kumpel i chyba jestem zadowolony. Nic nie przecieka, dymek fajny i nie mam wrażenia suchości.

Pierwszy soczek jaki wlałem do tego elektro-jointa jest o smaku RedBull i jest całkiem ciekawy.

Macie już sprawdzone jakieś smaki :?:

Które są dobre a które to syf :?: Bo przymierzam się do poeksperymentowania :D

ps. już mam za sobą tydzień bez analoga :twisted: i to naprawdę bez wysiłku, prawie od niechcenia 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z e-papierosa od kwietnia i jestem bardzo zadowolony. Po analogi sięgnąłem tylko kilka razy ale to było zaraz po przesiadce na elektronicznego.

Po zasięgnięciu opinii na odpowiednim forum zakupiłem składaka z http://www.ego2.pl, wyszło taniej niż przy gotowym zestawie, a złożyłem to, co chciałem. Bateria 650 wystarcza mi spokojnie na dzień palenia więc nie było nawet potrzeby zakupu drugiej. Teraz e-palę z takiego czegoś: http://ego2.pl/pl/kartomizery/175-clear ... vi-cc.html i muszę przyznać, że jest to najlepszy kartomizer, który do tej pory miałem,a trochę już tego przerobiłem(watkowe soft tipy, klasyczne clearomizery itp itd). Ma wymienne grzałki, a 2,4ml wystarcza praktycznie na cały dzień palenia bo ten kartomizer do "liquidożernych" nie należy. Przy tym bardzo dobrze oddaje smak liquidów co w przypadku innych "parowników" wcale nie jest takie oczywiste...

 

Odnośnie samych liquidów to szczerze polecam firmę Inavera-mają bardzo ciekawe smaki zarówno tytoniowe jak i inne. Hattorihonza oni-Inavera są od nas z LBN ale niestety mają tylko sprzedaż wysyłkową więc i tak kupuję przez ego2. Dla mnie najlepsze smaki ma właśnie Inavera i Tredny. Spróbuj limonkę z trendów, dla mnie to ich nr1 ;)

Co do 10ml liquidu na 2tyg to raczej nie realne, u mnie jest tak jak pisał zento-z regóły 4-5dni, max do tygodnia, z tym że ja palę 11mg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E-palę od marca br. (z podziękowaniem dla jako - pierwszy znajomy, który palił e-p i przekonał, że to działa :roll: ), jedynie na działce utrzymuję paczkę Lucky Strike lub malborasów, którą w weekend lub jeden dzień wypalam, dziwiąc się potem, jaki jestem głupi :shock:. Niestety e-palenie wciąga mnie jak tradycyjne. Od marca nazbierało się zakupów za ok. 1200 zł (2 zestawy e-p, 2 dod. baterie, zasilanie ze zmiennym napięciem na akumulatory, kilkanaście parowników i trochę na płyny). Lepiej, gdybym był od razu wydał konkretne pieniądze na porządny sprzęt, dokupując w ciemno nazbierało się więcej. Myślę, że wypalam ok. 5 ml płynu na dobę.

Co mnie cieszy w e-p?

palę w domu, wcześniej wychodziłem

mogę nabrać pełne płuca powietrza bez świstów i kaszlu

zdecydowanie mniej się truję

palę w Subaraku :lol:, wcześniej nie mogłem :x

Co mnie martwi?

2 pudła (jedno na sprzęt, drugie z płynami), które ciągam wszędzie dokąd wyjeżdżam

poszukiwanie idealnego zestawu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuciłem papierosy kolejny raz w swoim życiu. Aktualnie nie palę miesiąc. Poprawa kondycji - zdecydowanie tak. Papierosy śmierdzą - nie mogę znieść ich zapachu. Jem może odrobinę więcej ale też zdecydowanie więcej się ruszam - waga bez większych zmian. Przy piwie strasznie mnie ciągnie do fajek - odstawiłem piwo :mrgreen:

E nie palę.

 

-- 2 paź 2012, o 13:01 --

 

Podobno po pewnym czasie się to nudzi i używa się tego coraz rzadziej i pozwala bez wysiłku odstawić palenie zupełnie.

 

Pozostaje jeszcze tylko kwestia głodu nikotynowego... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w poniedziałek elektro-fajkę i jestem maga zaskoczony :shock: bo od poniedziałku nie paliłem tradycyjnych fajek 8) bo nie czuję takiej potrzeby a zostało mi jeszcze pół paczki :D

 

Byłem bardzo sceptycznie nastawiony do tego wynalazku, choć słyszałem pozytywne opinie. Przekonał mnie kolega który jarał dwie czerwone ramki dziennie i od czasu kiedy kupił e-fajke nie pali normalnych.

Żona też zadowolona bo palenie tego wcale nie śmierdzi i nie trzeba wychodzić na balkon :) (W ukochanym aucie też bez problemu bo nie zostaje żaden zapach)

Poza tym zmieniłem prace i w nowej nie można palić wcale. Fajkę tą sobie popalam i nikt tego nie zauważa, a ja nie mam tego bólu 8h bez papierosa.

 

W kwestii ekonomicznej:

zakup turbo-papierosa 199zł

smycz do tego 17zł

olejek 13zł

 

Serwis tej fajki:

raz na dwa miesiące grzałka - koszt 9zł

olejek (kwestia indywidualna) 13 zł i powinien wystarczyć na minimum 2tyg wiec liczmy 30zł/mc

Podsumowując MAX 40pln miesięcznie pomijając zakup.

Paliłem od około 20-25 paczek miesięcznie po 13zł wiec wydawałem jakies 300zł

Oszczędność dość duża :D

 

Podobno po pewnym czasie się to nudzi i używa się tego coraz rzadziej i pozwala bez wysiłku odstawić palenie zupełnie.

 

Używa ktoś jeszcze tego sprzętu :?: Może ktoś dłużej niż ja :?:

Jakie są Wasze opinie i spostrzeżenia :?:

a mówiłem, rzuć fajki? nie musiałbyś kombinować z zawieszeniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedł do mnie dzisiaj e-papieros i jestem mile zaskoczony. Kupiłem sobie liquid 16 ml MB i w trakcie dnia trochę sobie popaliłem. Daje fajnego i jest w końcu to "drapanie" w gardle :!: , którego nie było w poprzednich e-papierosach. Widzę, że muszę uważać, żeby nie przedawkować z nikotyną, bo chodziłem dzisiaj lekko przymroczony :roll: :mrgreen:

Zobaczymy co wyjdzie, ale trzeba wszystko robić, żeby rzucić fajki. Wiem już, że na wyjazd z okazji 10 rocznicy forum i tak kupię normalne Marlboro. Nawet nie próbuję się oszukiwać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wydalem kolejne 13pln :mrgreen:

liquid 10ml (pierwszy redbull) wyzeruje pewnie jutro po poludniu, wiec 11 dni na 10ml :twisted:

fundnalem sobie teraz limonke zgodnie z poleceniem :mrgreen:

jestem juz okolo 100pln do przodu w porownaniu z analogami 8)

szkoda ze auto tyle nie pali :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brawo!! przed Tobą jeszcze odkrywanie nowych smaków liquidów - to jest zabawa :D

Raczej nie będę eksperymentował. Nigdy nie lubiłem mentolów i i innych wynalazków zapachowych :)

też tak myślałem, że tabaka musi być tabaką, a dzisiaj e-palę banana :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brawo!! przed Tobą jeszcze odkrywanie nowych smaków liquidów - to jest zabawa :D

Raczej nie będę eksperymentował. Nigdy nie lubiłem mentolów i i innych wynalazków zapachowych :)

też tak myślałem, że tabaka musi być tabaką, a dzisiaj e-palę banana :shock:

dobry banan :?:

zastanawiałem się czy nie wziąć :D

padło na limonkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...