Skocz do zawartości

plasti dip


boorek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Planuje przemalować swoje Inovity ST VI z gunmetal na biało.Tak się zastanawiam jak biały kolor będzie się zachowywał po zapyleniu z klocków i wyższej temperaturze .Jak ktoś ma fele pryśnięte na biało (lub inne jasne kolory) ,to proszę o zdanie relacji jak to się zachowuje i wygląda po jakimś czasie używania.

Edytowane przez ferdek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ponad miesiąc temu pomalowałem felgi plasti lakiem na zielono. Drugi raz bym tego nie zrobił, felgi dużo bardziej się brudzą, pył z klocków itp. Żeby dobrze umyć felgę to na początek dobra chemia, później gąbką i szorowanie i na koniec trzeba spłukać. Niby nie dużo ale mi już się to nudzi. Co do trwałości, hmm ciężko powiedzieć po takim czasie, na razie nie zauważyłem nic niepokojącego.

 

Wkleję mój opis krok po kroku z kreski, może komuś się przyda, sam robiłem to pierwszy raz :)

 

 

Dobra zaczynamy. Na początku umyłem starannie felgi i dobrze wysuszyłem, muszą być suche w 100%.

 

Następnie zabezpieczyłem wentyl, otwór centralny i opony kartami 3 talie na 4 koła.

 

Pierwsza warstwa. Porobiłem trochę zacieków. Teraz już wiem że nie można za dużo położyć, trzeba zrobić powiedzmy taką mgiełkę i będzie git.

 

Druga warstwa, też nie za dużo.

 

Trzecia warstwa, już w miarę to wygląda.

 

Czwarta warstwa.Od teraz można dużo więcej położyć na raz i nie robią się już zacieki.

 

Piąta i ostatnia warstwa. To już taka wykończeniówka, domalować detale itp.

 

Na koniec prysnąłem jeszcze 2 warstwy bezbarwnego połysku. Nie wstawiam zdjęcia bo tego nie widać. Na żywo jest spora różnica.

 

Uwagi :

 

1. Ja malowałem przed garażem na słońcu, kolejne warstwy szybciej schną, max 10 min.

2. Jak zabezpieczamy opony kartami to musi być bezwietrznie bo uciekają ( na końcu tak miałem ) a jak warstwa jest świeża to karty mogą zniszczyć strukturę i trzeba domalowywać.

3. Jak już chcemy zdjąć karty to najlepiej jakimś ostrym nożykiem przeciąć granicę między rantem a kartami. Na pierwszej feldze tego nie zrobiłem i w dwóch miejscach karty odeszły mi z małą ilością gumy. Musiałem domalować.

4. Jak malujemy bezbarwnym, trzeba bardzo uważać bo nie wiem dlaczego kapie z puchy i jak taka kropla spadnie na felgę to robi się nie ładnie i znowu trzeba domalować.

5. Chyba najważniejsze. Jak już koła były gotowe i zacząłem zakładać na auto, w momencie przykręcania śrub, przy pierwszej guma wkręciła się i trochę odeszła. Więc albo trzeba zabezpieczyć miejsca gdzie są śruby, albo ja ponacinałem gumę wokół śrub i już się nie wkręcały.

6. Na 4 felgi zużyłem 4 puszki koloru i ok połowy bezbarwnego.

7. Malowałem tylko przednią część felg, od wewnątrz już nie. Musiałbym mieć więcej czasu i puszek.

8. Całość zajęła mi ok 5-6 godz z przerwą na obiad

 

Efekt końcowy jak się z bardzo bliska przyglądamy nie jest miażdżący ale akceptowalny. Jak się stoi przy aucie to wygląda przyzwoicie.

Teraz zobaczymy ile to się utrzyma i jak będzie na myjni. Nie będę specjalnie katował felg tylko normalnie użytkował jak do tej pory. Czas pokaże.

 

Link do zdjęć w kolejności : https://www.dropbox.com/sc/ei97pp37iaeqswl/GgVMQRGX8y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zamawiałem tu http://plastilak.pl/ ,jak się ociepli OBK idzie w czarny mat.

 

Koniecznie się pochwal. Mnie chodzi po głowie biały :)

o białym ,raczej zapomnij ,bo strasznie ciężko go utrzymać (żeby nadal był biały ,a nie żółty),a jak pomaluje sprzęta to foty wkleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

wymalowałem to razem z kolegą który jest lakiernikiem ,okazuje się ,że to nie takie hop siup .Do poprawki jest dach ,ale to wina nieodpowiedniego pistoletu ,dysza 1,5 ale strasznie słabo to kryło w porównaniu z pistoletem jak do malowania płotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Odkopuję - jakby się ktoś zastanawiał na Plasti Dipem do środka to potwierdzam, że się da i jest całkiem ok. Ja miałem pierwszy raz puszkę do malowania w ręce i wyszło całkiem przyzwoicie. Jak ktoś już kiedyś robił coś takiego to będzie jeszcze lepiej.

 

 

post-13723-0-20310900-1374688168_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...