Skocz do zawartości

plasti dip


boorek

Rekomendowane odpowiedzi

bawiliśmy się tym na A8 ;)

 

a o to efekty:

 

0.jpg

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

w trakcie:

 

5.jpg

 

a tak wyglądało przed i na starych alusach ;)

 

4.jpg

 

świetny patent na czasową zmianę koloru, wytrzymuje mycie karcherem oraz prędkości autostradowe np. 180km/h trzeba jednak obchodzić się z tym delikatnie.

 

Jak ktoś chce utrzymać to dłużej na aucie, koniecznie przed gumą trzeba użyć PRIMER-a ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce utrzymać to dłużej na aucie, koniecznie przed gumą trzeba użyć PRIMER-a

 

 

a do czego ten PRIMER?

 

primer to podkład zwiększający przyczepność gumy do pokrywanej nią powierzchni do 400%!!

wtedy dużo trudniej ją z auta zerwać!!

 

http://www.plastidip.co.uk/eStore/index.cfm?Plastidip_Primer_-_One_Litre&stage=3&colour=Grey,Clear&pid=PDL-0120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak skomplikowane jest malowanie

 

samo malowanie to tylko natrysk 4-6ciu warstw, wystarczy utrzymać jednostajny ruch podczas nakładania i efekt jest idealny,

bardziej czasochłonne jest maskowanie miejsc, gdzie nie chcemy by dostała się guma ;) (dla wyjaśnienia z całego auta guma ściągnie się bez problemu gdy np. znudzi się nam dany kolor ;) ale tylko z miejsc gdzie jest jednolita powłoka składająca się z kilku warstw, trudniej usuwa się ją z miejsc gdzie tylko mgiełka się dostała, dla przykładu: szpary/szczeliny między drzwiami, czy pomiędzy maską a nadkolami i dlatego te miejsca poleciłbym zamaskować przed natryskiwaniem)

 

ile potrzebowaliście "farby" na to auto?

 

5-7 litrów gumy w płynie, nie jest to farba ;) do tego tyle samo (proporcja 50/50) thinner-a (rozcieńczalnika) bo sama guma PlastiDip w konsystencji w jakiej jest sprzedawana w puszkach jest za gęsta i dysza natryskarki zamiast gładkiej powierzchni "wypluje" nam coś o strukturze tynku ;)

 

i jak chcesz trwalszą powłokę to jakieś 2-3l primera

 

podkreślam, że było to A8 w wersji L a więc kawał auta :lol:

 

jak chcesz bardziej pownikać w temat polecam kanał YouTube tego gościa:

 

http://www.youtube.com/user/DipYourCarcom

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahha ok, jak zostanie parę kulek to chlapniemy też błotnik u Ciebie :P a tak na serio to sam nie wiem niby fajne to i pomalował bym sam, ale nie za bardzo wiem co :roll: całe auto mi nie pasuje, jesli felgi to tylko w kolory z pewnego czarnego angielskiego evo a dach przy seryjnym wózku też będzie wyglądal co najmniej dziwnie.... chyba sobie prysnę plastiki pod maską... i tak za często tam nie zaglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AR2R_K19DLA, może felgi w mojej subarynie na jakis jaskrawy zielony na zimę bysmy pyknęli, jako że auto zostaje na trochę dłuzej? 8)

 

Fluorescent Green? why not? 8)

 

floGreen.jpg

 

zamawiaj jak jesteś zdecydowany na ten kolor, bo żadko dostępny :wink:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/PlastiDip-Plasti-Dip-Rubber-Paint-/310413458594?pt=LH_DefaultDomain_3&var&hash=item4846157ca2&_uhb=1#ht_1219wt_1186

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skiba wez trochę więcej to prysniemy i mnie, będzie jak u Michaela w evo....

 

 

P.s. Ma ktoś ochote na karty w niedziele bo jadę na bayford meadows czy jakoś tak... Minus jest taki ze to daleko od Ladka i 35f za pol godziny ale tor nie najgorszy... Outdoor i 1100 metrów... A tak sobie wtracilem bo i tak sami jukejowicze mi w wątku piszą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra farba zamówiona,będziemy eksperymentować.Mamy felgi i starą deskę z subaru,chcemy pomalować deskę rozdzielczą od dolnej strony (tam gdzie najczęściej trzemy kolanami) a potem ewentualnie od góry (jako opcja do flokowania),oprócz tego parę plastików na silniku żeby zobaczyć jak sie toto zachowa z wysoką temperaturom.Teraz pytanie jak kłaść kolejne warstwy,jedna po drugiej czy miedzy kolejnymi warstwami poczekać aż przyschnie,czy jest możliwość zrobienia zacieków i jak ewentualnie je likwidować.Te pytania są oczywiście do ciebie AR2R_K19DLA, bo widać że jadłeś już z tego talerza,dzięki i pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

(tam gdzie najczęściej trzemy kolanami)

 

nie polecam stosować gumy tam gdzie powierzchnie są narażone na tarcie, bo dobry efekt będzie na krótko ;)

 

oprócz tego parę plastików na silniku żeby zobaczyć jak sie toto zachowa z wysoką temperaturom

 

wg specyfikacji temp. stosowania to -34 do 95st

 

Teraz pytanie jak kłaść kolejne warstwy,jedna po drugiej czy miedzy kolejnymi warstwami poczekać aż przyschnie

 

10-15min między warstwami, czekać aż dana warstwa będzie sucha i kłaść następną

 

czy jest możliwość zrobienia zacieków i jak ewentualnie je likwidować

 

wystarczy zachować odpowiedni dystans dyszy od powierzchni i cały czas utrzymywać ją w jednostajnym ruchu, trudno raczej postępując wg tej instrukcji o zacieki

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym własnie chciał to ustrojstwo białe na felgi, bo zależy mi żeby zachowac oryginalny kolor O.Z ów i logo.

 

Niestety nie chuchamdmucham na wojownika i czesto myje na szczotkach. wydaje mi sie że szczota sciagnie mi to z felg :roll:

 

myślałem nad zwykła folią,ale raczej nie dam rady jej tak naciagnąć (oz crono)

 

ARtuR da rade wzmocnić tym primerem żeby tego sczotki nie sciagły? choc przyznam ze od maja chyba raz myłem auto :lol: tydzień temu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cojones w takim kolorze mogłby mieć optycznie wieksze Cojones :mrgreen:

 

Daje ktoś gwarancje na to ze proces jest w pełni odwracalny ? Jak w ogole "folia" zachowuje sie na promienie UV ?

 

guma zdziera się jak folia..no może w mniejszych kawałkach ;) wszystko zależy od tego ile położymy warst.

 

Im więcej warstw tym lepszy efekt, większa jednolitość powierzchni, trwalsza powłoka no i łatwiejsze ściąganie ;)

 

-- Cz wrz 27, 2012 8:28 pm --

 

ARtuR da rade wzmocnić tym primerem żeby tego sczotki nie sciagły? choc przyznam ze od maja chyba raz myłem auto tydzień temu

nawet bez primera, jak dobrze oczyścisz felgi przed nałożeniem gumy, to nie będzie łatwo schodzić.

 

Ale gwarancji nie dam. Nie jestem producentem ani tego nie sprzedaje, haha! ;)

 

Sam długo miałem czarną gumę na grillu bo jakoś za dużo tego chromu na nim było ;)

Co prawda myje auto tylko sam, no chyba, że muszę to na myjniach ręcznych i szczerze mówiąc ani kawałeczek nie zszedł (mycie karcherem, wycieranie)

 

Teraz polakierowałem środek grilla pod kolor nadwozia, wcześniej musiałem zdjąć gumę i ... zdjęła się w jednym kawałku 8) (na grillu miałem 5 warst).

 

Na koniec dodam, że wystarczy wpisać na youtubie "plasti dip wheels" lub "plasti dip whole car" (można dodatkowo zmienić w ustawieniach region na UK lub US) i wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane ;)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...