Skocz do zawartości

Przyszła kolej na mnie - szukam pierwszego samochodu


Mikad

Rekomendowane odpowiedzi

Bo to jest mega dobra opcja :)

Tylko w tej cenie najlepiej by było, gdybyś diesla kupował od ojca, maks ojca chrzestnego ;)

 

Ech, ojciec ma diesla, ale nie takiego, a jeśli chodzi o ojca chrzestnego to jestem sierotą, nie miałem żadnego :roll: :wink:

 

To co, 1.8/2.0 benzyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 147
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wiem jak to z gazem chodzi, bo jestem anty, poczytaj moze co piszą chłopaki na forum BMW, a moze nawet tutaj ktoś doradzi. Diesel jest super silnikiem, tylko naprawdę trzeba bardzo uważać przy zakupie. Poza tym jeśli szukasz cos ciekawszego niz auta typu corolla, to każde bedzie ciut droższe w użytkowaniu, a niewiele jest takich, które pokochasz tak samo jak beemke. To są mega auta i "wciągają" tak jak Subaru, bo dają fun z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę sobie na 2.0d i nie wygląda mi to na złą opcję 8)

 

A mnie owszem jeśli chodzi o koszty eksploatacji. Stary diesel to nie tylko paliwo.

 

To wiem i dlatego trochę się starych diesli boje. Nie wygląda źle pod kątem cenowym - o to mi chodziło i wiadomo, że grunt to - jak mówi Amstaff - znaleźć dobrą sztukę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie moje spostrzeżenie -w diesle sie nie baw,szczególnie kilkunastoletnie,w dieslu zawsze jest co robić (wtryski,turbo,pompa...),a jak nie masz dostepu do "oszczędności" to lejesz wache za 6 zł/litr..

Dobre gaziwo praktycznie nie zabiera mocy,a lejesz za niecałe 3zł za litr.

To jest ważny argument jeśli chodzi o koszty utrzymania.

 

Jak rozumiem,jako tako żadnych ograniczeń pojemnościowych bo np.do 1.4 bo nie mam zniżek,ta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frakcję absolutnego braku rozsądku reprezentuje Volvo C70 2.3 Turbo

znajomy miał takie auto i pali jak smok, dosłownie :wink:

Ja radzę poszukać trochę większego silnika benzynowego i założenie do niego LPG.

Rozumiem, że nie będziesz robił 30k km rocznie, diesel prędzej czy później wyjdzie ci bokiem pod względem kosztów napraw.

Na pierwsze auto szukałbym przede wszystkim czegoś bezawaryjnego, czyli japończyka 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

civic ej9... taki zwykly zadbany 1.4...

wkladasz do niego B16A2 160KM, robisz swap hebli z 240mm na 282mm/260mm (p/t), dodajesz wydech 2.25", dolot na dlugim ramieniu ze stozkiem w nadkolu i chwytem zimnego, robisz mape i masz 170-190KM w aucie o wadze tostera... a jak zostanie siana to skrzynie z TypeRa z LSD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpatruję Swifta Sporta, ale tu chyba zestawienie z LPG to trochę jak zestawienie śledzia z czekoladą.

 

Jeżeli byś znalazł Sporta w swoim budżecie, to mogę Ci śmiało polecić ten samochód :)

Mały, całkiem szybki, dający dużo frajdy z jazdy i co ważne- bezawaryjny.

Co do LPG, to nie wiem czy jest sens. Jeżeli będziesz spokojnie jeździł to spalanie masz 7-8l, jak ogień to max 11l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikad,

poszukaj Civica EP1. 1,4 daje rade, 1,6 badziej daje rade, są bezobsługowe, tanie w eksploatacji, OC nie zabija, przyjemnie się jeździ, jest w miare nowoczesny. Na moc przyjdzie czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nowym Auto Moto jest przegląd Hot Hatch z drugiej ręki,chyba z ponad 30 modeli jest-rzuc okiem;)

Dobrze tu gadają ,jakaś Honda to dobry pomysł;)

Lekkie,mocne,japońskie,może Type R?

Chociaz wczesniej zaproponowany Focus ST też dobra sprawa-każdy chwali od lat że Foka to najlepiej prowadzący sie kompakt,a ST/RS to juz w ogóle;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delta HF Turbo na pierwsze auto?? Dżizas

 

 

Chyba z tą Deltą to każdy ma w głowie HF Integrale, a chodzi o coś innego. To rozsądna propozycja.

http://otomoto.pl/lancia-delta-hf-delta-turbo-C24939642.html

Na pierwsze auto dla ogarniętego kolesia w sam raz. O zadbany egzemplarz wcale nie trudno. Utrzymanie jakieś kosmicznie drogie nie jest.

 

A wg mnie to bierz Fiata Coupe w najmłodszym roczniku i najlepszej wersji jaką znajdziesz. Najlepiej z turbo, ale wolny ssak 2.0 też daje rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delta HF Turbo na pierwsze auto?? Dżizas

 

 

Chyba z tą Deltą to każdy ma w głowie HF Integrale, a chodzi o coś innego. To rozsądna propozycja.

http://otomoto.pl/lancia-delta-hf-delta-turbo-C24939642.html

Na pierwsze auto dla ogarniętego kolesia w sam raz. O zadbany egzemplarz wcale nie trudno. Utrzymanie jakieś kosmicznie drogie nie jest.

 

A wg mnie to bierz Fiata Coupe w najmłodszym roczniku i najlepszej wersji jaką znajdziesz. Najlepiej z turbo, ale wolny ssak 2.0 też daje rade.

nooo Fiacior coupe też fajny, w wolnossącym 2.0 (5cyl) lubią się przekręcić panewki jak olej nie był zmieniany na czas, ale ten dźwięk... melodia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to g* jakies a nie integralka....zlituj się.

 

ok, źle się wyraziłem...nie podoba mi się :) brzydka nie jest, ale to nie to...

a ktoś pisał o integrale w tym wątku?? ja pisałem właśnie o tym modelu delty

 

integrale na pierwszy samochód to faktycznie lekkie przegięcie :mrgreen: poza tym mooocno przekracza budżet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam 206 gti/s16 jezdziłem tym 1,5r przed Impreza - wg. super auto.

ew coś z saxo/106 - jesli dalej szukasz "małego sportowca"

206 dobrze toleruje gaz, a co zawieszenia to bolączka jest tylnia belka - 800zł koszt naprawy.

super wyposażenie (s16/gti) skóra/climatronic, pełna elektryka etc. silnik 2,0 16v 138ps.

 

alfe 147 też miałem :mrgreen: - straszna kupa :twisted:

 

ws 206 i tym podobnych francuzów pisz na pw chętnie pomoge znajde coś ciekawego :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...