Skocz do zawartości

Psy, koty, chomiki, szczury, węże, pająki, krowy,tuczniki...


Thorgal

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co wiem, kastraty też znaczą teren, tyle że zapach nie jest już tak intensywny, tak mi mówił wet.

... racja , zapach nie jest tak intensywny i chęć do znakowania terytorium jest zdecydowanie niższa . Chyba , że ktoś ma cztery pupile tak jak ja . Na szczęście pozostała trójka to dziewczyny . Gdyby w jednym mieszkaniu spotkałyby się dwa kocury i nieważne czy kastraty czy też nie ... współczuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wymieniać raz dziennie żwirek i co trzy dni dokładnie myć kuwetę a wtedy będzie chętniej z niej korzystał . Co do kastracji ... należy pamiętać że Twojemu ulubieńcowi zmieni się charakter . Stanie się bardziej ospały ... zdecydowanie mniej aktywny .

Jeszcze jedna ważna uwaga : PH moczu kastrata ulega zmianie . Żeby nie robić mu krzywdy ...

należy stosować karmę dla kastratów ( do nabycia w każdym , dobrym sklepie zoologicznym ) .

kurczę dosyć często mu zmieniać żwirek, tak co dwa dni,nie kumam tego, no klocek/placek na pościeli w sypialni to miejsce którego bym się najmniej spodziewał, a skruczybyk też śpi czasami na tym łóżku - czemu srać tam gdzie się śpi?

właśnie irytuje mnie też ta zmiana charakteru, nie chcę mieć grubego kocura, lenia, który się tylko wyleguje

Co do klocka ( czy nawet placka :roll: ) - Leszek, nie naraziłeś się kotu ostatnio? Mój tak potrafi zrobić "a masz za karę". :mrgreen:

może być, ostatnio ciągle go gonie z blatu w kuchni i nie daję mu się kręcić między jedzeniem, ostatnio to mnie prawie chciał pogryźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kicio już niestety został pozbawiony tego "czegoś" :neutral: ale stał się o wiele większym wariatem i dalej ucieka z domu :mrgreen: uwielbiam go

a dowiedziałem się tez ostatnio dlaczego moja suczka tak bez powodu kopała doły w najładniejszych kwiatkach i piszczała ciągle :roll: ma ciąże urojoną :???: wiedzieliście o tym że suka po cieczce ma hormonalnie i behawioralnie ciąże. Myśli że nosi małe :shock: szok jak dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest standard, ale się zdarza. Nic jej nie będzie, to nie jest śmiertelne ;)

no co nigdy o tym nie słyszałem. :oops: :razz: kurczę a miałem kilka suczek już. Ale jak już teraz wiem to już jestem spokojniejszy bo się sucze dziwnie zachowywało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest standard, ale się zdarza. Nic jej nie będzie, to nie jest śmiertelne ;)

no co nigdy o tym nie słyszałem. :oops: :razz: kurczę a miałem kilka suczek już. Ale jak już teraz wiem to już jestem spokojniejszy bo się sucze dziwnie zachowywało

No nic :) Wierzę, że się można zdziwić ;)

W ciężkim przypadku trzeba hamować hormolnalnie, standardowo "domowe" zabiegi wystarczają. Trzeba jej zabrać gniazdo, zmniejszyć białko w jedzeniu i w ogóle dawać mniej karmy i mocno wybiegać. Przejdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jest jakieś miejsce gdzie znosi zabawki, zbiera jakieś koce/poduszki/szmaty albo cuś, to to jest w jej rozumieniu gniazdo i tam ma małe lub planuje je mieć. Trzeba zabrać wszystko co zebrała i schować.
:shock: ok, dzięki za rady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie matka natura wymyśliła to tak, że jeśli mleko nie jest odbierane, jego produkcja stopniowo ustaje. W skrajnych przypadkach może dojść do zapalenia gruczołu mlekowego. Podaje się wtedy preparaty hamujące działanie i wydzielanie prolaktyny (odpowiedzialnej za wytwarzanie mleka). Jeśli ciąża urojona powtarza się po każdej cieczce, to teoria mówi, że lepiej sukę wysterylizować. Ja się z tą teorią nie zgadzam, ale to już inna bajka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ukończyłam właśnie 2 tyg temu

 

Hehe, to stąd ten urlop bez znamion urlopu ! :mrgreen:

ano :)

Letko nie było, ale byłam tfardzielem :mrgreen:

I czemu się nie chwalisz ? Cza to oblać :cool:

omójboże. jeszcze raz? :mrgreen:

 

Tu tu ukończyłam właśnie 2 tyg temu: http://animal.sggw.pl/ ;)

 

no to piknie i gratulacje. Czyli jakby co to można Ci marudzić znaczy pytać na temat zwierzątek :roll: :wink:

no jakby co to można :roll:

:mrgreen:

 

podziękować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie matka natura wymyśliła to tak, że jeśli mleko nie jest odbierane, jego produkcja stopniowo ustaje. W skrajnych przypadkach może dojść do zapalenia gruczołu mlekowego.

 

Tak też było.

 

Podaje się wtedy preparaty hamujące działanie i wydzielanie prolaktyny (odpowiedzialnej za wytwarzanie mleka).

 

O właśnie ;-)

 

barbie, grats ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...