Skocz do zawartości

Sti czy type -ra?- dylemat zakupowy.


potok

Rekomendowane odpowiedzi

I ja dodam swoje trzy grosze.

Początkowo przymierzałem się właśnie do budy GC (najpierw GT, później Type R) jako auta do odstresowania się i pośmigania wieczorami :P .

Niestety zdałem sobie sprawę, że moje auto do przemieszczania się po mieście kończy się i wtedy został bym tylko ze starszym Subaru.

Dlatego zdecydowałem się na New Age i to tylko dlatego, że będzie to auto do wszystkiego i musi utrzymać swój cywilny charakter. Gdyby nie to dalej szukałbym GC8.

 

Zdecydowałem się na wspomnianego wcześniej STI 04 za 40k netto. Kilka dni temu napisałem do właściciela najpierw PW z pytaniami, a chwilę później poprosiłem o zarezerwowanie go dla mnie, gdyż jestem poważnie zainteresowany. Kasa już gotowa, najbliższe dni tak rozplanowane, żeby można się było wyrwać po auto. Tylko odpowiedzi na PW od sprzedającego brak, bo od poniedziałku nie logował się na forum :cry: . Siedzę jak na szpilkach, spięty bardziej jak przed maturą... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bananowy_Joe, no właśnie tak to jest, jak bym jako drugie auto miał coś innego niż Smarta to pewnie nie wahał bym się kupić RA ale Smarcik jest malutki więc jest dylemat , bo czasami jednak jeżdzę gdzieś w trasy i jednak STI dało by rade na trasie... Ciągle się zastanawiam. :oops:

SpeedR, Auto ma służyć do zabawy ale przy NEW AGE da się jeszcze jeździć normalnie. Podoba mi się parę egzemplarzy z forum ale cena w granicach 50 tysi i wiem ,że takiego sprzętu będzie mi trochę bardziej żal niż RA.

 

nie kupuj aut z roku >97 mają słabszą skrzynie (ważne żeby auto miało przednią szperę, dyfer r180). Co do padających panewek to w większości są to auta kupione za mniej niż pół wartości zdrowego egzemplarza.

 

To co teraz mam na oku to 95 rok RA i 97 R który ma właśnie dyfer r180 więc opcja niezła...

Auta wiszą na allegro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj aut z roku >97 mają słabszą skrzynie

 

Nowsze niz 97 maja slabsza skrzynie? Chyba nie bardzo :)

 

-- czwartek, 19 lip 2012, 20:26 --

 

(ważne żeby auto miało przednią szperę, dyfer r180)

 

R180 wystepuje w nowszych niz 97, a przednia szpera w ogole malo w ktorych (limitowane wersje raczej tylko - moze ew. w v6/my00 w serii TypeRA, TypeR, ale glowy to bym sobie za to uciac nie dal)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potok jak dla mnie jeśli chcesz tym autem jeździc na codzień chociaż raz w tygodniu bierz New Age. Komfort zdecydowanie lepszy.

Sam miałem turbodziadka, który miał być na weekendowe zabawy, a skończyło się że przez 3 lata raz gdzieś byłem pośmigać.

Żeby nie było - dla mnie GC8 to super sprawa, klimat itp, chciałbym taki wynalazek mieć też u siebie, ale wykorzystanie tego marne.

I jak ktoś napisał, ile osób tyle opinii. :roll: Musisz sobie sam odpowiedzieć na pytanie - czego (i do czego) chcesz :wink: :)

 

Także mój typ - New Age (głównie bardziej z rozsądku). Ale przy Subaru niekoniecznie zawsze rozsądek zwycięża :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potok jak dla mnie jeśli chcesz tym autem jeździc na codzień chociaż raz w tygodniu bierz New Age. Komfort zdecydowanie lepszy.

 

 

No nie no - raz w tygodniu, to i w gc8 wytrzyma :) Chyba, ze ma robic raz w tygodniu 1000km w jedna i 1000 w druga strone :)

Ale tez sie da :) Niemniej jednak komfort faktycznie inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu kupiłbym new age.

Jeżeli chcesz używać auta na codzien i nie masz ambicji walczyć o czołowe miejsca w pojeżdzawkach to powinieneś być zadowolony.

To nie jest tak, że tym upalać się nie da, da się i to dość sprawnie ale to bardziej cywilne auto niż GC8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje auto codzienne to Smart, pracuje w samym centrum Wrocławia i ciągle się gdzieś kręce więc szkoda mi tłuc mojego wrx i szukać mu miejsca do zaparkowania.

I jak ktoś napisał, ile osób tyle opinii.

dokładnie tak jest, czytam pierwsze posty i myślę , że "zaszaleje" i kupie Ra z linku który wam podałem, ale czytam kolejne dwa posty i myślę ,żeby dać sobie spokój i kupić Bug'a Kawas i mieć spokojne sumienie oraz młodszy samochód;)

Ja na twoim miejscu kupiłbym new age.

Jeżeli chcesz używać auta na codzien i nie masz ambicji walczyć o czołowe miejsca w pojeżdzawkach to powinieneś być zadowolony.

To nie jest tak, że tym upalać się nie da, da się i to dość sprawnie ale to bardziej cywilne auto niż GC8.

Prawda jest taka ,że w tym roku wrx bylem gdzieś pojeździć 4 razy bo na wiecej nie starczyło czasu... więc chyba New Age jednak :evil:

 

Jak widzicie nie mam pojęcia co zrobić ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekaj i kup dwa :) jak mało jeździsz i upalasz to w sumie ani z RA 97-00 ani z STI NAge nie powinno być problemu,ale jak życie pokazuje można trafić na gniota z zilionem ukrytych problemów i to także jako niby forumowe wychuchane autko...więc watch out

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu kupiłbym new age.

Jeżeli chcesz używać auta na codzien i nie masz ambicji walczyć o czołowe miejsca w pojeżdzawkach to powinieneś być zadowolony.

To nie jest tak, że tym upalać się nie da, da się i to dość sprawnie ale to bardziej cywilne auto niż GC8.

Dokładnie. Też początkowo miałem koncepcję wsadzenia gratów z newage'a do GC, ale jednak zdecydowałem się na pozostanie przy bug'u m.in. z tych względów, o których pisze premo.

 

-- 20 lip 2012, o 06:57 --

 

...ani z RA 97-00 ani z STI NAge nie powinno być problemu,ale jak życie pokazuje można trafić na gniota z zilionem ukrytych problemów...

Tja, very true... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekaj i kup dwa :) jak mało jeździsz i upalasz to w sumie ani z RA 97-00 ani z STI NAge nie powinno być problemu,ale jak życie pokazuje można trafić na gniota z zilionem ukrytych problemów i to także jako niby forumowe wychuchane autko...więc watch out

 

Oj tam zaraz, ze gniota - przeciez wszystko ladnie poprawiliscie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartZ, no właśnie wydaje mi się to rozsądne, co prawda mam Bug'a Wrx który wygląda ja Sti więc nie wiele zmienie poza kolorem no i wnętrznościami :) Napewno szkoda mi będzie tego ,że Bug nie DCCD , ale zawsze można kombinować i zamienić skrzynie 6mt bez Dccd na taką z. Jakie to koszta ktoś się orientuje?

 

EVAN, Kupił bym , ale to już nie te pieniądze . Pozatym jakoś pasuje mi Subaru i ludzie który się w okół tej marki kręcą!

 

Daj spokoj z tym ulepem - wszystko z innej parafii.

Co tam jest z innej parafii? Bo na gc8 się za bardzo nie znam :oops:

 

PKocial, Też nad tym myślałem :lol: Zeby teraz kupić STI pojeździć sobie trochę i potem jak już będzie dobrze z $$$ to pakować się w GC8... pewnie by mnie dziewczyna zabiła, ale co tam ;)

 

No właśnie jest jeszcze jeden fajny sprzęt na forum... Jano86 sprzedaje swojego Wrx type Ra tylko nie ma Dccd. Autko świeżo złożone, silniczek zakuty, przekładka domowa ale robiona porządnie.... Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam jest z innej parafii? Bo na gc8 się za bardzo nie znam :oops:

 

 

Byc moze to jest model rocznikowy 1998, co by wyjasnialo deske (na pewno nie z my97) - ale to to pikus.

Ale dlaczego tam jest silnik sprzed 1997, silnik z pierwszych generacji imprez, to juz zrozumiec nie moge.

Komus pewnie padla panewka albo cos w tym stylu i poszedl "po taniosci" wymieniajac silnik z osprzetem - na starszy.

 

Oczywiscie mozna z tym zyc, ale trzeba miec tego swiadomosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzicie nie mam pojęcia co zrobić ;P

Kup EVO :twisted: :wink: :lol:

 

Dokładnie. Masz 2 w 1 :P Moc po remapie min 330-340km, pancerne napędy, w miarę komfortowo ( da się jechać w trasie ). Zapominasz o panewkach i slabych 5mt. A i klimat rajdowy jest.

 

Akurat w Wrocławiu sprzedaje się kilka sztuk. Kupujesz angola za 20-25k, prżekladasz i ogarniasz za 15k i masz na gotowo auto, które większość new age'ow wciąga nosem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam jest z innej parafii? Bo na gc8 się za bardzo nie znam :oops:

 

 

Byc moze to jest model rocznikowy 1998, co by wyjasnialo deske (na pewno nie z my97) - ale to to pikus.

Ale dlaczego tam jest silnik sprzed 1997, silnik z pierwszych generacji imprez, to juz zrozumiec nie moge.

Komus pewnie padla panewka albo cos w tym stylu i poszedl "po taniosci" wymieniajac silnik z osprzetem - na starszy.

 

Oczywiscie mozna z tym zyc, ale trzeba miec tego swiadomosc.

 

AMI

Samochody sprzedaje ta sama osoba.

Zdjęcia robione na tym samym parkingu.

To samo zdjęcie silnika jest w obu ogłoszeniach czyli ra95.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam jest z innej parafii? Bo na gc8 się za bardzo nie znam :oops:

 

 

Byc moze to jest model rocznikowy 1998, co by wyjasnialo deske (na pewno nie z my97) - ale to to pikus.

Ale dlaczego tam jest silnik sprzed 1997, silnik z pierwszych generacji imprez, to juz zrozumiec nie moge.

Komus pewnie padla panewka albo cos w tym stylu i poszedl "po taniosci" wymieniajac silnik z osprzetem - na starszy.

 

Oczywiscie mozna z tym zyc, ale trzeba miec tego swiadomosc.

 

AMI

Samochody sprzedaje ta sama osoba.

Zdjęcia robione na tym samym parkingu.

To samo zdjęcie silnika jest w obu ogłoszeniach czyli ra95.

 

Jesli tylko to fotopomylka, to pol biedy - nie zwrocilem uwagi na to faktycznie :)

Cos mi swita, ze faktycznie TZD, ktory to auto tez ogladal, cos wspominal o tym.

 

To chyba trzeba zwrocic honor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w Wrocławiu sprzedaje się kilka sztuk. Kupujesz angola za 20-25k, prżekladasz i ogarniasz za 15k i masz na gotowo auto, które większość new age'ow wciąga nosem :P

 

A gdzie te Evo stoją? Bo może ja nie wiem ;)

jako napisał(a):

AMI napisał(a):

potok napisał(a):

Co tam jest z innej parafii? Bo na gc8 się za bardzo nie znam :oops:

 

 

 

Byc moze to jest model rocznikowy 1998, co by wyjasnialo deske (na pewno nie z my97) - ale to to pikus.

Ale dlaczego tam jest silnik sprzed 1997, silnik z pierwszych generacji imprez, to juz zrozumiec nie moge.

Komus pewnie padla panewka albo cos w tym stylu i poszedl "po taniosci" wymieniajac silnik z osprzetem - na starszy.

 

Oczywiscie mozna z tym zyc, ale trzeba miec tego swiadomosc.

 

 

AMI

Samochody sprzedaje ta sama osoba.

Zdjęcia robione na tym samym parkingu.

To samo zdjęcie silnika jest w obu ogłoszeniach czyli ra95.

 

 

Jesli tylko to fotopomylka, to pol biedy - nie zwrocilem uwagi na to faktycznie :)

Cos mi swita, ze faktycznie TZD, ktory to auto tez ogladal, cos wspominal o tym.

 

To chyba trzeba zwrocic honor :)

To napewno sprzedaje jeden gość, bo znam i wstępnie z nim rozmawiałem przez telefon. Twierdzi ze technicznie samochody stan bardzo dobry, Ra ma troche rdzy ale nie jakoś dużo- kosmetyka. R'ka generalnie igiełka , ewentualnie jakieś pierdy w zawieszeniu, gumy i łączniki. Jest opcja profi przekładki za 6-9 tysięcy.

Napewno ma jeszcze kozackie Evo 6 ale to już inne kasa, ale autko przepiękne.

Mam jechać do niego oglądać i pojeździć tymi samochodami.

TZD oglądał je? Jakie ma opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TZD oglądał je? Jakie ma opinie?

 

Fizycznie chyba nie - na zdjeciach i chyba tez rozmawial, ale to musisz jego podpytac.

 

Tak czy inaczej, jak masz kogos obeznanego z gc8 pod reka, to wez go ze soba, zawsze moze cos wypatrzy, jakies duperele albo podpowie.

Oczywiscie to i tak zawsze bedzie loteria - ale zawsze troche watpliwosci mozna wyeliminowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...