Skocz do zawartości

Konfesjonał. Dla tych, którzy kopią leżącego


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

odezwali się prze CB i powiedzieli że mieli zamiar mnie zatrzymać ale odpuścili sobie , bo widzieli że daję radę

... a świstak siedzi i zawija :lol: nie ma takich :P

Są ale czasami wolą się nie wychylać , bo mają coś do załatwienia . Np. droga z Mszczonowa do Góry Kalwarii ma zawsze jeden patrol z długą bronią obstawiany przez KG .

Raz w życiu mi się zdarzyło, że policjanci byli tak mili, że nie policzyli wszystkich wykroczeń (ale mandacik był). Pewnie dlatego, że Mondziakiem nie mogli mnie wyprzedzić, a ja pędziłem po zakrętach 55-konną maszyną (zatrzymanie odbyło się przez wystawienie lizaka w przedniej szybie).

Ale z tym CB. Przecież podobno nie można im posiadać takowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i taką brodę tutaj na brodzie.

:mrgreen:

 

nie śmiej się z pijanego :P

 

-- Cz gru 30, 2010 7:56 am --

 

Ale z tym CB. Przecież podobno nie można im posiadać takowego.

 

to jak cie na bęben wrzucają :P

jak mnie sprawdzali to nie przez telefon, tylko przez szczekaczkę tj CB :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tym CB. Przecież podobno nie można im posiadać takowego.

 

ZTCW, posiadać mogą, ale wg przepisów powinno im służyć wyłącznie do kontaktu na 'ich' falach, a nie do słuchania czy tym bardziej rozmowach na chociażby ogólnej '19'.

 

Ale kto to sprawdzi... :roll:

 

Byłem nawet świadkiem jak po zapytaniu o drogę, Pan Policjant odpowiada że czysto a za parę km stał w krzakach :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem nawet świadkiem jak po zapytaniu o drogę, Pan Policjant odpowiada że czysto a za parę km stał w krzakach :evil:

Tzn. jak byłes świadkiem? Stałeś przy Policjancie i widziałeś/słyszałeś jak mówi że czysto? jak ja nie lubię takich "dowodów" rodem z Onetu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tym CB. Przecież podobno nie można im posiadać takowego.

 

ZTCW, posiadać mogą, ale wg przepisów powinno im służyć wyłącznie do kontaktu na 'ich' falach, a nie do słuchania czy tym bardziej rozmowach na chociażby ogólnej '19'.

 

Ale kto to sprawdzi... :roll:

 

Byłem nawet świadkiem jak po zapytaniu o drogę, Pan Policjant odpowiada że czysto a za parę km stał w krzakach :evil:

 

 

niespodzianka :shock: :evil::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tym CB. Przecież podobno nie można im posiadać takowego.

 

ZTCW, posiadać mogą, ale wg przepisów powinno im służyć wyłącznie do kontaktu na 'ich' falach, a nie do słuchania czy tym bardziej rozmowach na chociażby ogólnej '19'.

 

Dlaczego nie mogą sobie gadać na 19? W czym różnią się od normalnych użytkowników drogi, którzy mogą z tego korzystać?

 

bakupno, to nie 4lotek się śmiał, tylko ja. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tym CB. Przecież podobno nie można im posiadać takowego.

 

ZTCW, posiadać mogą, ale wg przepisów powinno im służyć wyłącznie do kontaktu na 'ich' falach, a nie do słuchania czy tym bardziej rozmowach na chociażby ogólnej '19'.

 

Dlaczego nie mogą sobie gadać na 19? W czym różnią się od normalnych użytkowników drogi, którzy mogą z tego korzystać?

 

bakupno, to nie 4lotek się śmiał, tylko ja. :mrgreen:

Przyjęte jest w RP że na podstawowej 40ce (26,960-27,040) kanał 28- wywoławczy, 19-"drogowy" ,9-Policja,St.Pożarna,Pogotowie. Więc jak będą "słuchali" :evil: na 19tym to nie będą słyszeli :lol: jak ich ktoś woła na 9tym :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak? Nie będzie odpowiedzi w sprawie "świadka" ? :mrgreen:

nie wiem jak w tym przypadku ale mój znajomy miał podobną nieprzyjemność pod Olsztynem w nocy - mila pani na CB zachęcała bo "czysto" - chwilę potem ta sama miła pani tym samym miłym głosem podawała mu o ile przekroczył i zapraszała na film.

 

A w kategorii kopania - fajnie sie jeździło wczoraj w nocy po mieście - te miny gości na tym czarnym pasie pod światłami jak ich coś na poprzednich światłach bez trudu objechało z białego pasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjęte jest w RP że na podstawowej 40ce (26,960-27,040) kanał 28- wywoławczy, 19-"drogowy" ,9-Policja,St.Pożarna,Pogotowie. Więc jak będą "słuchali" :evil: na 19tym to nie będą słyszeli :lol: jak ich ktoś woła na 9tym :mrgreen:

Trzy ale:

1. Policja chyba nie ma obowiązku "pilnowania" kanału 9, kanał 9 to kanał ratunkowy dla mobilków ale nie służy konkretnie do wzywania Policji.

2. są CB Radia (np. Alan), które mogą nasłuchiwać 2 kanały na raz więc nawet jakby mieli obowiązek to mogliby słuchać zarówno kanału 9 jak i 19.

3. Dla swoich częstotliwości mają chyba swoje radia a nie używają tradycyjnego CB ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjęte jest w RP że na podstawowej 40ce (26,960-27,040) kanał 28- wywoławczy, 19-"drogowy" ,9-Policja,St.Pożarna,Pogotowie. Więc jak będą "słuchali" :evil: na 19tym to nie będą słyszeli :lol: jak ich ktoś woła na 9tym :mrgreen:

Trzy ale:

1. Policja chyba nie ma obowiązku "pilnowania" kanału 9, kanał 9 to kanał ratunkowy dla mobilków ale nie służy konkretnie do wzywania Policji.

2. są CB Radia (np. Alan), które mogą nasłuchiwać 2 kanały na raz więc nawet jakby mieli obowiązek to mogliby słuchać zarówno kanału 9 jak i 19.

3. Dla swoich częstotliwości mają chyba swoje radia a nie używają tradycyjnego CB ?

Z tego co pamiętam to w przepisach nie ma żadnych "obowiązków" itp. Jest mowa o w/w kanałach i ich przeznaczeniu więc

1.Skoro 9ty jest ratunkowy to tam powinni prowadzić nasłuch i ew rozmowy z osobami potrzebującymi pomocy ( za rozmowy cywilne np. Ty i ja na 9tym jest jakiś tam paragraf ,ale tak jak mówiłem nie pamiętam dokładnie)

2.Mowa tu o wprowadzaniu mobilków w błąd więc muszą coś jednak powiedzieć 8) a tego robić im nie wolno, tym bardziej nie da się tego zrobić nasłuchując jednocześnie 9ty :evil:

3.Używać pasma CB służbowo mogą tylko do kontaktu w zakresie pojęcia "ratunkowy" czyli z ludźmi potrzebującymi pomocy właśnie na kanale 9tym.

Reasumując jak wszystko związane z CB jest to mało precyzyjnie określone prawnie i raczej "umowne" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bakupno, a uważasz że policjanci nie maja subaru i nie lubią sobie czasem wykorzystać mocy silnika? :D W ten sposób możesz przyjąć że na forum masz agentów CBŚ, CBA, Abwehry, Urzędu Skarbowego, Urzędu Celnego i jeszcze kilku innych instytucji które po przeczytaniu niektórych informacji zawartych w postach mogę do Ciebie zapukać :-)

Już nie mówię o rozwinięciu systemu ECHELON monitorującego min ruch w sieci :D

 

A co do podpuszczania na CB przez drogówkę to nie wiem, mam CB i się z tym nie spotkałem, może gdzieś tam nie maja mandatów i sobie pomagają w ten sposób, wszędzie są Ludzie i ludzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...