Skocz do zawartości

Konfesjonał. Dla tych, którzy kopią leżącego


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Mi tam się najbardziej podobają te pasy po środku dla tych "uprzywilejowanych". Za każdym razem zastanawiałem się, co będzie, gdy spotka się dwóch takich z przeciwnych kierunków :twisted: .

 

Jak to co bedzie? W "Izwiestiach" czy innej "Prawdzie" bedzie artykul o ataku czeczenskich separatystow na wlodarzy Moskwy. Oraz o natychmiastowym odwecie 7-dmej Gwardyjskiej Armi Pancernej na owy kraj. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tam, przy prędkości 100km/h mogą ci najechać na tył twojego auta....kiedy jedziesz pod prąd!

Jakby co to o Moskwie mowa

W Iranie tez sie takie cos zdarza. Z tym, ze zazwyczaj z nienacka - bo gosc oszczedza zarowki. Z innych ciekawych, to sygnal dzwiekowy, ktory dla odmiany sluzy, jako kierunkowskaz oraz kierunkowskazy, ktore nie sluza do niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Iranie tez sie takie cos zdarza. Z tym, ze zazwyczaj z nienacka - bo gosc oszczedza zarowki. Z innych ciekawych, to sygnal dzwiekowy, ktory dla odmiany sluzy, jako kierunkowskaz oraz kierunkowskazy, ktore nie sluza do niczego.

 

światła (a raczej ich brak), klaksony i kierunkowskazy (znowu raczej ich brak) podobnie są używane w Egipcie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zapytałem taksówkarza czemu nie używa kierunkowskazów, to odpowiedział mi, że to jest oznaka słabości i braku wprawy w prowadzeniu samochodu i to jest tylko po to żeby ułatwić życie początkującym kierowcą :roll: Nie mogłem w to uwierzyć.

 

Ale, jak mówi przysłowie, z jakim przystajesz takim się stajesz, ja też już ich nie używam i tutaj naprawdę dużo lepiej się jeździ bez nich. No chyba, że jest nagły przypadek, że komuś musze przed nos wskoczyć lub coś w tym stylu to oczywiście wrzucę, żeby go ostrzec. Prawda jest taka, że da się bez nich bezpiecznie jeździć, tylko trzeba wiedzieć kiedy można go nie wrzucić a kiedy trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to jest tak, że jak wszyscy tak jeżdżą to nie jest to nic nadzyczajnego.... A poprostu ja mam tak, że jak przejeżdżam obok typa i dwoma kołami jedzie po lini oddzielającej pasy tzn. że chce zmienić pas..... Po prostu kwestia wyczucia zasad panujących na drodze... U nas by go strąbili i od buców pewnie zwyzywali a tutaj jest to normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas by go strąbili i od buców pewnie zwyzywali a tutaj jest to normalne

 

normalne to to nie jest, bardziej: "powszechne" :mrgreen:

 

Kiedyś zapytałem taksówkarza czemu nie używa kierunkowskazów, to odpowiedział mi, że to jest oznaka słabości i braku wprawy w prowadzeniu samochodu i to jest tylko po to żeby ułatwić życie początkującym kierowcą Nie mogłem w to uwierzyć.

 

w Dubaju, czy w Polszy? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Dubaju.

 

I jest to zarówno powszechne jak i normalne ;] Zaufaj mi, pojeździł byś tu z pół roku i sam byś w większości przypadków przestał kierunku używać. ;] Jak ktoś używa tzn. że niedawno się dopiero z Europy przeprowadził ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś używa tzn. że niedawno się dopiero z Europy przeprowadził ;]

 

Tu się mylisz. Włosi własciwie też nie używają kierunków :neutral: Natomiast jak już włączą to jadą na nim do domu... czasami 300 km :cool:

Za to klakson służy jako podziękowanie albo też pozdrowienie właśnie zauważonego kolegi!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wszystko to w duchu konfesjonału :mrgreen:

 

a powiedzcie mi światowcy czy korki wszędzie powstają bo komus sie skończyło paliwo i zostawił auto na środku drogi i skoczył na shella po paliwko (po co spychac to przecież niedaleko) - dzisiejsza historia z dolinki służewieckiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie, ale idę o zakład że w Polsce się nie zdarza, że koleś zjeżdżając z 5 pasmowego ronda z maksymalnie wewnętrznego pasa, kosi wszystkie auta po drodze nie zauważając, dopóki go Policja nie zatryzma.

 

I jeszcze nie widziałem w Polsce nigdy żeby mnie Mercedes G na dwóch kołach wyprzedzał. To z takich najciekawszych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i skopalem pana w golfie turboklekocie :mrgreen: skret z modlinskiej w tarchomin kolo urzedu gminy

2 pasy do skretu w lewo przy czym za skrzyzowaniem po jakichs 150-200m prawy sie konczy

 

na lewym pan w turboklekocie koloru nijakiego na prawym ja ;)

 

zapala sie zielone i pan sie napina i idzie szeroko wjezdzajac na moj pas i blokujac mnie - no to go lekko wypuscilem do przodu ;) jak juz wyjszlismy na prosta to sie skonczyl dzien dziecka :mrgreen: uoj wolniutko potem jechal wolniutko :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wszystko to w duchu konfesjonału :mrgreen:

 

a powiedzcie mi światowcy czy korki wszędzie powstają bo komus sie skończyło paliwo i zostawił auto na środku drogi i skoczył na shella po paliwko (po co spychac to przecież niedaleko) - dzisiejsza historia z dolinki służewieckiej...

I nie zepchneli mu auta do rowu?

 

[ Dodano: Wto Maj 20, 2008 6:22 am ]

A mi sie udalo Nubirka skopac ladnego WRXa Bugeye kombi w okolicach gadowianki wczoraj. No generalnie pojechalem prosto.. a on skrecil :roll:

 

Chwile pozniej skopal mnie wolnossacy N/A z dziwnymi kolorami na blasze i bez przedniego zderzaka jak tankowalem LPG =)

 

Pozdrawiam =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie udalo Nubirka skopac ladnego WRXa Bugeye kombi

 

 

"W nawiązaniu do słów p. Wisławskiego z przemowy przed Cynamonowym Slajdem, w którym - zresztą słusznie - stwierdził, że ściganie się przez posiadaczy subaru (i, powiedzmy, ekwiwalentów typu evo) z innymi samochodami w mieście to jak kopanie leżącego"

 

Coś się tutaj nie zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj pod wieczór na światłach pewnien Pan - chyba optymista - w Infinity FX 35 3,5 V6 280 KM ( takie duże terenowe z dużymi dwoma rurami z tyłu itp)- chciał mnie skopać hehe :mrgreen:

 

niestety dla niego musiałem go zmartwić :twisted:

 

Dobrze , że kierownik się w porę opamiętał :!: bo jak by wpadł w zakręt z moja prędkością to by go MEGA sponiewierało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wczoraj skopałem jakiegoś rówieśnika mojej Imprezy - nie zwróciłem uwagi nawet co to było - jakieś duże, srebrne - wyglądało smacznie.

 

Na rondzie ze światłami skręcałem w lewo. Z pierwszych świateł podjechałem do drugich, na których jeszcze wisiało czerwone - ustawiłem się na pasie, którym jechałem wcześniej, a który zaraz za światłami się skończył.

 

Przyszła ofiara, wcześniej jadąca za mną, postanowiła zmienić pas na prawy - ten, który się nie kończył, ale zaprosiła do kopania przez zatrzymanie się jakieś 10m przede mną, ale wjeżdżając w tym celu na torowisko przed światłami.

 

No to sobie pomyślałem dokładnie tak: "no koleżko". :mrgreen: Zapiąłem reduktor, poczekałem na zielone. Dalej było 1-spód, 2-spód (pamiętajcie, na redukcji biegi krótkie), a pan oczywiście przyspieszał, bo niby dlaczego miał by ustąpić wagonowi, wyglądającemu jak żaba...

 

... ale niestety on nie miał reduktora. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie udalo Nubirka skopac ladnego WRXa Bugeye kombi

 

 

"W nawiązaniu do słów p. Wisławskiego z przemowy przed Cynamonowym Slajdem, w którym - zresztą słusznie - stwierdził, że ściganie się przez posiadaczy subaru (i, powiedzmy, ekwiwalentów typu evo) z innymi samochodami w mieście to jak kopanie leżącego"

 

Coś się tutaj nie zgadza.

Ale to chyba kolega tylko przez grzecznosc skrecil, by mnie nie skopac =)

 

Dzis w podobny sposob skopalem najwieksze coupe ze stajni Mercedesa: http://www.evo.co.uk/carreviews/evocarr ... _cl65.html

 

No coz... nie wyjechal na czas z korku, jak ja =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...