Skocz do zawartości

detailing


boorek

Rekomendowane odpowiedzi

Teść ma kije seed z 2012, mył ją zawsze gąbką na jedno wiadro, płyn do naczyń, ewentualnie tym tani szapon. To co po 3 latach zrobiła ta gąbka to masakra, na każdym elemencie swirle.

Gąbki to magazynki na piasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teść ma kije seed z 2012, mył ją zawsze gąbką na jedno wiadro, płyn do naczyń, ewentualnie tym tani szapon. To co po 3 latach zrobiła ta gąbka to masakra, na każdym elemencie swirle.

Gąbki to magazynki na piasek.

 

Ok.

 

Co polecasz? :)

Tylko coś taniego bo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedz do nas, doradzimy ;) https://www.facebook.com/KuroDetailing/?fref=ts

Co do piany, to kupiles z bezpiecznym Ph, przez co jest mniej "zraca" od normalnej, ale za to nie zezre Ci wosku. My uzywamy z bezpiecznym Ph piany (tej wlasnie) i szamponu do aut w powloce badz tych z woskiem. Natomiast jezeli woskujemy ponownie to uzywamy piany z wyzszym Ph zeby wiecej "zdjela".

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie odprowadzacie ścieki po myciu taka chemią na podwórku?

 

A separator sobie wkopałem, w kanalizę włączyłem, a co :D

 

 

 

2. Fk1000 po tygodniu na spodnej części drzwi umarł (500km), nie wiem czy po przetarciu qd nie wstał, w każdym bądź razie podczas mycia go nie było, 3. MD od SG na tę porę roku jest trudniejszy w aplikacji jak fukupika, a efekt po jednym i drugim bardzo podobny. MD ładnie pachnie, nawet może za bardzo.

 

Ad2. U mnie identycznie. Na dolnych, plasticzanych panelach skrzydeł trzyma się bardzo krótko ; /.

Ad3. Zapach, jak na męski nos, jest SUPER, aż się chce robić :D.

 

Mam k7 z tym systemem na butelkę, czy ktoś próbował utoczyć z niej piany na samochód ?

Zastanawiam się czy jej sens kupowania aktywnej piany pod ten system, czy lepiej od razu zaprzestać opryskiwania kartofli i przerobić opryskiwacz ;D.

 

Edit. Stylistyka.

Edytowane przez Masu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z której instytucji jesteś? Ta piana jest eko, i jeszcze na dodatek neutralna :)

 

Szczęśliwie są takie czasy, że już nie tylko instytucje się interesują dobrem publicznym, ale i obywatele :P

Jak przeczytałem, jakie pH mają te piany, to to trochę lipa puszczać to "do rowu", ale skoro macie jakieś neutralne, to luz.

 

 

A separator sobie wkopałem, w kanalizę włączyłem, a co :D

 

Jak idzie w kanalizację to jest dobrze, bo wystarczająco się zobojętni w ściekach i oczyszczalni, a separator sobie już mogłeś darować, bo z przydomowego mycia cywilnych samochodów, to raczej dużo ropopochodnych nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okresie "trwonienia $ rodziców"  notorycznie irytowało mnie, celowe lub nie, mylenie inżynierii sanitarnej z ochroną środowiska. Obecnie się już się tak nie spinam :P;) .

 

Żeby nie offtopować, stosował ktoś z Was, Buff Up Exterior Sealent od SG, do uzupełnienia zimowego łoju (np. FK1000), tudzież jako QW/QD ?


Czy istnieje jakiś preparat do odsalania zakamarków podwozia ? I nie chodzi mi tu o mieszaninę H2O pod ciśnieniem ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam budżetowego czernidła do opon. Czy SG back2black zda egzamin ?

Użyłem tego raz i jakoś tam się trzyma, ale nie mam porównania do innych czernideł. Na pewno na początku jest fajny efekt. W sumie nie przyglądałem się jak to wygląda po kilku miesiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tego wątku czuję się jak po wizycie w salonie fryzjerskim :) Polecicie jakieś miejsce we Wrocławiu gdzie wypolerują lekką przycierkę parkingową na zderzaku plastikowym? Czy to jednak wykracza poza definicję detailingu?

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

a dla odświeżenia tematu takie tam z wczoraj duuuuuży projekt :) jeep znajomego :

 

1. Maska po pierwszym przejechaniu trzeba było uważać bo pomalowana była strasznie przez jakiegoś paproka a nie lakiernika :angry:

 

e58ae278642b.jpg

 

2. Efekt końcowy i nawet troszkę słońca było :biglol:

 

60270e010464.jpg

 

a6120375649b.jpg

 

A tu w całej okazałości :D :

 

abbe04842f82.jpg

Edytowane przez Luki_wrx_prodrive
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O JEEPany!!! :o:wub: Szkoda tym na drogę wyjeżdżać ;)

 

dzisiaj rano mój znajomy dzwonił że jak jedzie to się wszyscy oglądają :biglol:  (oczywiście poszło zabezpieczenie lakieru, naprawdę kolorek odzyskał blask) i także że sąsiad jego jak zobaczył to jest kolejny na odświeżenie autka.

Edytowane przez Luki_wrx_prodrive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...