Skocz do zawartości

detailing


boorek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z ręką na sercu polecam Scholl Concepts NEO. Bardzo dobrze przyciemnia plastiki i daje ochronę do 3 miesięcy niezależnie od tego czy myjesz auto mocną zasadą, dodatkowo daje niesamowity efekt hydrofobowy. Jego plusem jes to że możesz go stosować na każdej powierzchni od impregnacji materiałów do impregnacji desek podłogowych.

 

Wideo mojego autorstwa

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja dowolna

  • tak jak na wideo,
  • na mokrą rękawice do mycia,
  • na sucho jak QD,
  • z aplikatora gąbkowego jak wosk (zdecydowanie najlepsza aplikacja na plastiki uszczelki i wnęki drzwiowe, + za czas za zabezpieczenie)
  • na mikrofibre
  • maszynowo DA z gąbką do finishu (najlepsze przyciemnienie przy mocno zaniedbanych lakierach, wydłuża czas zabezpieczenia)
  • pistoletem lakierniczym HVLP na grile samochodowe, materiały tekstylne (najwyższa wydajność 10 ml na całe auto)
  • itd.
Edytowane przez capricorn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Faktycznie trzeba będzie wypróbować tego Scholla. Tymczasem efekt po Soft99 FUKUPIKA.

Porównanie mam tylko z MD z schinygarage, i muszę przyznać, że niebo i ziemia.

Używam właśnie MD od Shiny G, na zmianę z  Sonaxem. Napisałbyś co Ci przypasowało w Soft99 ?

Półka cenowa środków, właściwie ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy temp. 1°C MD trudno mi dobrze dotrzeć, do polerować. Soft tu wydaje mi się jest łatwiejszy, i chyba bardziej nabłyszcza, chociaż nie robiłem porównań. Prze weekend jak nie będzie minusa to przetestuję i opiszę różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie trzeba będzie wypróbować tego Scholla. Tymczasem efekt po Soft99 FUKUPIKA.

7e85c8f09f33e21aa743b0954af7d4da.jpg

Porównanie mam tylko z MD z schinygarage, i muszę przyznać, że niebo i ziemia.

Czy przed nałożeniem tego specyfiku, przygotowywałeś lakier. Czy wystarczyło dokładnie wymyć i..Voilà?

 

Bo wygląda świetnie na tym zdjęciu Twój samochód :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czym można nieco wypolerować skazy na plastikowych elementach typu schowek czy boki konsoli środkowej, gdzie mam jakieś rysy jak po śrubokręcie, butach itd? Nie chodzi mi o jakieś kosmiczne naprawianie, ale może jest coś, co trochę poprawi wygląd przy odrobinie pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czym można nieco wypolerować skazy na plastikowych elementach typu schowek czy boki konsoli środkowej, gdzie mam jakieś rysy jak po śrubokręcie, butach itd? Nie chodzi mi o jakieś kosmiczne naprawianie, ale może jest coś, co trochę poprawi wygląd przy odrobinie pracy?

 

 

Ja na swoich drzwiach na tapicerce rysy od butow (szpilek) wygladzilem nagrzewnica, ale tam jest twardy plastik, nie wiem jak by to wyszlo na desce.

Na konsoli też można spróbować opalarką, ale bardzo ostrożnie, bo jak się przegrzeje, to będzie wielka błyszcząca plama bez faktury. Ewentualnie zakład, który się zajmuje takimi poprawkami.

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos nie znal, to polecam do felg k2 roton (efekt krwawiacych felg). Butelka 0,7l starczy na dlugo i kosztuje.. 12pln.

Srodek bardzo skuteczny i nie narusza wosku.

Myślałem, że sobie jaja robisz z tym K2. Patrzę na "kosmetykę", a tam objawienie roku 15' z tym Roton'em. :D. Dzięki, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glinka to taki bardzo twardy cleaner ;)

Jej zadaniem jest usunięcie z powierzchni lakieru głębokie mocne zabrudzenie, naloty. Po zastosowaniu lakier jest gładki.

Stosować stanowczo przed woskiem, po odsmoleniu i usunięciu cząstek metali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a są jakieś specyfiki, żeby ze srebrnego koloru wyciągnąć cokolwiek? niby są jakieś woski koloryzujące, ale czy to działa ? da się takim woskiem koloryzującym czarnym przyciemnić lakier? pytam bo jestem laikiem, ale na chłopski rozum raczej wątpie by to działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...