Skocz do zawartości

Jakie Tarcze i Jakie Klocki !


wsg00

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie mozna dostac zestawy Tarox-a w dobrej cenie ?? W Warszawie lub okolicach ??

 

Skontaktuj się z http://korneckiauto.pl/ ja tam kupowałem komplet Taroxa G88 na przód i tył + klocki. Jestem zadowolony i z tarcz i klocków i ceny.

 

Zadzwon do www.czoper.pl tam beda w dobrej cenie i pewnie od reki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

TRIST, wiesz słabsze klocki = mniejsza temperatura = mniejsze prawdopodobnieństwo że nie pęknie, ale to chyba nie droga zeby leczyć objawy a nie chorobę?

 

Tak masz rację, tylko szlag mnie trafia że po 5 tyś. km muszę wymienić tarcze. A co najlepsze, to kupiłem je jesienią,więc zimą raczej im krzywdy nie zrobiłem,bo ja mam do pracy 5km i popołudniami czasem gdzieś jadę,ale naprawdę niewiele jeżdżę ostatnio. Mówi się trudno..zmienia się tarcze....jedzie się dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim GT 99 zalozylem tarcze zimmermann nawiercane i klocki ferodo ds performance, wedlug sprzedawcy to taki zestaw nie piszczy rewelacyjnie hamuje itd, itp. Jak to wiem jak sprzedawca ma gadac (sam sie zajmuje handlem), dowiedzialem sie wiecej i zakupilem taki zestaw byl w dosc atrakcyjnej cenie o ile dobrze pamietam 1300 zł tarcze + klocki. Po zalozeniu 1-sze spostrzezenie piszcza jak diabli klocki, zadzwonilem do faceta, ktory to sprzedal upieral sie ze ma taki sam zestaw i nic mu nie piszczy (ja jak sprzedaje [w komputerach pracuje]tez mam wszystko w domu co sprzedaje, a guzik prawda). Po przejechaniu 12 tysiecy zaczely sie drgania na kierownicy, wiec wniosek jest taki iz tarcze mam krzywe. Coprawda hamulec sie faktycznie poprawil w porownaniu z seria, ale wydatek zedu 1300 zł co 10 kkm to przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do swojego wrxa zalozylem hamulce od 2005 legacy gt na przod tarcza ma 326mm srednicy i 30mm grubosci a na tyl tarcze od 2000-2004 legacy kombi .od tego momentu moje problemy z hamulcami sie skonczyly . caly zestaw tzn tarcze przod/tyl , zaciski i klocki przod ,mocowanie zacisku tyl kosztowal mnie 855$ +wysylka kupilem to na stronie subaruwrxparts.com dzieki temu ze przednie tarcze sa grubsze o prawie 10mm a ich srednica o prawie 25mm wieksza te chamulce sa w stanie pochlonac wiecej ciepla ,jedyny minus to to ze 16" kola nie pasuja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jade na przeglad i wymiane tarcz (niestety przod i tyl) razem z klockami - po ostatnich przejsciach dajemy brembo i ferodo :)

 

Hej,

 

a tył już się zjechał ? ile kkm zrobiłeś ? bo przód miał już powoli ranty ale tył się jeszcze trzymał 8) (trochę dziwne, że z tyłu tarcze do wymiany bo raczej tył trzyma sporo dłużej a wymieniane były +/- w podobnym czasie).

 

No i co za przejścia miałeś ? - bo ja z tarcz (Mintex) byłem bardzo zadowolony. Klocki na tył poszły Ferodo DS Performance i też było ok a z przodu na początku miałem Mintexy a później założyłem Taroxy. O ile te pierwsze fajnie hamowały od początku to na Taroxach przy zimnych hamulcach trzeba było mocno uważać bo po prostu nie hamowały. Dopiero po przynajmniej lekkim rozgrzaniu łapały.

 

pozdrawiam,

Roland

 

Witaj :) Wlasnie jak pojechalem to okazalo sie, ze po przeczyszzeniu, przedmuchaniu i wymasowaniu i przód i tyl da jeszcze rade calkiem spoko przez jakis czas, wiec zostawilem.

Na samym poczatku kwietnia pojda jednak do wymiany i tarcze i klocki. Mintexy na obie osie i Ferodo na tył i Taroxy na przod - czyli bedziemy kontynuowac dobry zestaw :)

 

Co do przejsc to chwalic Pana!, nic nie bylo co zle - caly czas dziewczynka z przyjemnoscia wykonuje powierzane jej zadania nie skrzeczy, nie protestuje, a nawet odnosze wrazenie, ze sprawia jej przyjemnosc obcowanie ze mna ;) Z rzeczy do zrobienia za jakis czas to dowiedzialem sie ze łączniki beda do zrobienia za jakies 7 tys... no tył wydechu juz mówi, ze może i by odpoczął zrzucając z siebie pierwszą wierzchnią warstwę ochronną, wiec jeszcze miesiąc, dwa, i zasłużoną serię zastąpi jakiś Super Sprintowy lub inny Ha End Esowy przewód pokarmowy. ....

 

 

:) :) :) prócz tego Witek namawia mnie na blow-offa, do tego moge tanio kupić zegary,stwierdzilem tez, ze fajne są aluminiowe plyty pod silnik, no i turbo timer za mną chodzi :))))))))))) Jak widać - bedzie przez najbliższe miesiące na co ciężko zarobione pieniądzory wydawać :):mrgreen:

 

 

pzdr. Roland i jeszcze raz bardzo przepraszam, ze ta żona zmieniła męża :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jak pojechalem to okazalo sie, ze po przeczyszzeniu, przedmuchaniu i wymasowaniu i przód i tyl da jeszcze rade calkiem spoko przez jakis czas, wiec zostawilem.

Na samym poczatku kwietnia pojda jednak do wymiany i tarcze i klocki. Mintexy na obie osie i Ferodo na tył i Taroxy na przod - czyli bedziemy kontynuowac dobry zestaw :)

 

No bardzo bym się zdziwił jakby tarcze z tyłu były do wymiany - bo z przódu to miałyby szanse (ja zrobiłem na nim niecałe 30kkm + Twoje ponad 3 miechy) ale tył raczej wytrzymuje sporo więcej a wymieniany był +/- w tym samym czasie.

 

Jedno co mogę doradzić - jak będziesz wymieniał klocki z tyłu nie bierz jakiś no-name najtańszych - niby tył nie hamuje tak mocno jak przód ale jednak też się nagrzewa i tylne klocki jak spuchną to piszczą. Dlatego wymieniłem na 3*droższe Ferodo i jak ręką odjął (niestety cena tyłu jest jakaś chora - zazwyczaj komplet na tył kosztuje dużo mniej a tu jest nawet drożej niż takie same klocki na przód).

 

 

Co do przejsc to chwalic Pana!, nic nie bylo co zle

 

i tak miało być :twisted:

 

pozdrawiam,

Roland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mozna dostac zestawy Tarox-a w dobrej cenie ?? W Warszawie lub okolicach ??

 

Skontaktuj się z http://korneckiauto.pl/ ja tam kupowałem komplet Taroxa G88 na przód i tył + klocki. Jestem zadowolony i z tarcz i klocków i ceny.

 

Zadzwon do www.czoper.pl tam beda w dobrej cenie i pewnie od reki :wink:

 

 

Byłem u Jaśka w zeszły piątek z jeszcze dwoma kumplami ( zresztą też z forum) którzy potrzebują nowych tarcz. Obaj mogli sobie nóweczki G88 rozpakować i obejrzeć. U Korneckiego też są od ręki. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe ile dostajecie za taką reklamę na forum :wink:

 

Komplet tarcz i klockow raz na 25 ooo km :mrgreen: :wink: :wink: :wink:

 

Niestety żadnych profitów z tego nie mam (ale chyba porozmawiam o tym z Jaśkiem :D ) polecam towar i człowieka ponieważ korzystam z jego usług i jestem bardzo zadowolony, tak z jednego i drugiego. Nie mówię o czymś o czym słyszałem ale o czymś czego sam doświadczyłem. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy dynamicznej jezdzie na ile wam starczaja tarcze

każdy inaczej widzi "dynamiczna jazdę" :!: :wink: Inna sprawa,to dynamiczna jazda nie zawsze musi wiązać się z częstym używaniem hamulców, a co za tym idzie z przyspieszonym ich scieraniem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy dynamicznej jezdzie na ile wam starczaja tarcze

każdy inaczej widzi "dynamiczna jazdę" :!: :wink: Inna sprawa,to dynamiczna jazda nie zawsze musi wiązać się z częstym używaniem hamulców, a co za tym idzie z przyspieszonym ich scieraniem....

Alex no taka do pracy i z powrotem tyle ze na kazdych swiatlach startujesz pierwszy i na kazdych nastepnych meldujesz sie ...pierwszy :wink: Alex a tak powaznie bez rajdowych szlenstw ale tez nie jak ciota w lanosie :wink: ok 100km dziennie robie i spalanie w okolicach 15l.wiec sam sobie odpowiedz :wink:

acz kolwiek pobilem rekord w spalaniu.wracalem dzis z weekendu z elku ok 300km od mej wsi spalilem 10.zona dziecko pies i wielka trumna na dachu.nie przkraczalem 130 :evil: ale to tak z rozsadku oczywiscie.

ps.polskie drogi na wschodzie z tysiacami tirow z litwy...groza makabryczna :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no taka do pracy i z powrotem tyle ze na kazdych swiatlach startujesz pierwszy i na kazdych nastepnych meldujesz sie ...pierwszy .....spalanie w okolicach 15l.

Nikt chyba nie uwierzy, ale mój ex WRX miał przejechane 32k km na ORYGINALNYCH tarczach i jeszcze zrobi pare tysięcy napewno :mrgreen:

uważam,że jazda umiarkowanie dynamiczna. W poprzednich GTkach po ok. 10k km tarcze pękały (próbowałem różnych firm .... markowych i mniej markowych).

Chyba się zestarzałem ....albo wkońcu robią lepsze tarcze :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj Zakladam Tarox-y tarcze G88 i klocki tez tej firmy mieszanke .501 mysle na jakis czas problemy odejda jesli chodzi o hamowanie:) wszystko Kupilem w dobrej Cenie tzn 1700zl za wszystko jak kto chce powiem co i gdzie :) nastepny etap tningu to oponki na lato :) + fele ats competition 17`Pozdawiam !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...