Skocz do zawartości

Pomijamy ceny Subaru Litwa a pytamy się o cenySubaru Estonia


Polik

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowna Dyrekcjo ,

Jak to jest iż cena w Estonii na ponizsze modele wynosi odpowiednio :

WRX 2,5 rok 2006 w Estonii to 469.900,00 EE ( waluta miejscowa ) czyli 113,716 pln

WRX 2,5 STI rok 2006 - 554.900,00 EE , czyli 134.286,00 PLN

 

I jak to się ma do wykrętnych odpowiedzi Dyrekcji na forach ?? Hę :twisted::evil: :shock:

 

Może czas sie dostosować troszke .

Aby zachować dowód wydrukowałem cennik !!!!!!!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he no lekka groza to fakt. :shock:

ale derekcja ci napisze ze marza clo akcyza i ze w polszy i tak taniej wiec sie nie mundrkowac tutaj polski naiwny kliencie.my tu zondzimy i jak sie nie podoba to wun na litwe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polik, wytłumacz mi do czego zmierzasz?

 

Dyrekcja już wielokrotnie tłumaczyła "składniki" Subaru w Polsce. Wszyscy wiedzą że ceny Subaru w Polsce nie są najniższe i już.

 

Ceny się różnią, fakt. Chcesz kupić auto w Estonii to kupuj a nie truj tutaj na forum.

BTW, jak ta cena wygląda po doliczeniu wszystkich taxów, akcyz itp ?

 

I jak to się ma do wykrętnych odpowiedzi Dyrekcji na forach ?? Hę

 

Pokaż gdzie są takowe :roll:

 

Zaraz pewnie podniosą się głosy że robie za "adwokata" Dyrekcji - nie, poprostu wkurzają mnie takie bezsensowne pytania...

 

PS.Padre zapewne szybko nie odpowie, bo z tego co wczoraj mówił, to cierpi na pernamentne braki czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polik ja nikogo nie obrazilem na forum ale ty chyba bedziesz pierwszy...

o [moderator czuwa] ci chodzi ze tak zapytam?

chcesz tanio subaru? to jedz do estoni, kup i sie ciesz ze tanio kupiles. ale podejzewam ze po twoich postach na forum juz to nie bedzie mozliwe lada chwila...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.slowopodlasia.pl/index.php?a=all&dz=4&z=7

 

W załaczeniu link ( pierwszy jaki sie napatoczył w necie )z wyjaśnieniami co do obciążeń podatkowych , celnych innych przy imporcie aut

Niestety nie wiem jak sie zaopatruje w auta Dyrekcja .

Nie sadze aby bezposrednio z Japan ....wiec pozostaje źrodło Niemcy - czyli Unia.

Czyli biorac na dzien dzisiejszy cene netto wrx( bez opustów kosztu transportu i bez pozniejszej marzy SIP) Estonia 398000EE x akcyza 3,1%( dla x podatek Vat w Polsce x 0.242EE = 121000pln ( Sti 143000)

W ramach umów preferencyjnych, zawartych pomiędzy UE a niektórymi krajami, stawki celne na samochody zostały obniżone i wynoszą: np. dla Turcji, Mołdawii, Bułgarii, Rumunii, Szwajcarii – 0 proc. Wysokość akcyzy, w zależności od wieku i pojemności silnika, kształtuje się na niezmienionym poziomie, tj. od 3,1 do 65 proc.. Na koniec doliczony będzie 22-procentowy podatek VAT.

Troszke to inaczej wyglada w przypadku przedsiebiorstw ale generalia sa te same!

Koniec

Sprawdziłem

Może sie mylkę bo nie jestem importerem i mialem na to 40 minut

Jak sie myle to odszczekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się,WRC fan,ze reagujesz jako admin nie na to na co powinieneś

reagować,myślę o wulgaryzmach vampeer.

Ale jak widać co innego Cię bulwersuje WRC fan.

ps signum tempore

 

ty sie lepiej zastanow komu sprzedasz tego przeplaconego MY'05 zamiast pisac o nowym aucie... a o ile sie nie myle to pisales cos ze nie chcesz subaru? to po co w ogole nadajesz na ceny w polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się,WRC fan,ze reagujesz jako admin nie na to na co powinieneś

reagować,myślę o wulgaryzmach vampeer.

Ale jak widać co innego Cię bulwersuje WRC fan.

ps signum tempore

 

ty sie lepiej zastanow komu sprzedasz tego przeplaconego MY'05 zamiast pisac o nowym aucie... a o ile sie nie myle to pisales cos ze nie chcesz subaru? to po co w ogole nadajesz na ceny w polsce?

 

Z ust mi to wyjąłeś...A drugi koleżka, to w ogóle, jak nie Dyrekcji to innym userom próbuje ceny dyktować (patrz, wątek o sprzedaży mojego wozu) :roll:

 

P.S. Sprowadźcie sobie nóweczki, ciekawe, kto wam w Polsce wyda świadectwo homologacji, jakże potrzebne do zarejestrowania nowego (nie rejestrowanego wcześniej) samochodu... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.slowopodlasia.pl/index.php?a=all&dz=4&z=7

 

[...]

Czyli biorac na dzien dzisiejszy cene netto wrx( bez opustów kosztu transportu i bez pozniejszej marzy SIP) Estonia 398000EE x akcyza 3,1%( dla x podatek Vat w Polsce x 0.242EE = 121000pln ( Sti 143000)

WRX i STI mają silniki 2,5 litra, czyli zgubiło Ci się jeszcze 10,5% akcyzy + VAT od tego. Oczywiście nie zmienia to znacząco cen, ale warto być dokładnym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Sprowadźcie sobie nóweczki, ciekawe, kto wam w Polsce wyda świadectwo homologacji, jakże potrzebne do zarejestrowania nowego (nie rejestrowanego wcześniej) samochodu... :lol:

 

a skad ta dziwna radosc ze ktos moze nie kupic?? i skad to dziwne przekonanie, ze nie zarejestruje?? zazdrosc? wscieklosc? interesy naruszone? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera mnie bierze jak czytam takie topicki, Dyrekcja już kilka razy wyjaśniała dlaczego w Polsce są takie ceny a nie inne i jakie są jej składniki. Więc jeśli ktos chce to niech kupuje Litwa, Polska, Estonia, USA, RPA.... droga wolna, ja tu problemu nie widzę i każdy zrobi to co uzna za stosowne i wygodne. pe@ce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Sprowadźcie sobie nóweczki, ciekawe, kto wam w Polsce wyda świadectwo homologacji, jakże potrzebne do zarejestrowania nowego (nie rejestrowanego wcześniej) samochodu... :lol:

 

a skad ta dziwna radosc ze ktos moze nie kupic?? i skad to dziwne przekonanie, ze nie zarejestruje?? zazdrosc? wscieklosc? interesy naruszone? :roll:

 

To nie radość. Nie uważasz, że robienie Importerowi "koło pióra" na jego własnym podwórku, jest nietaktowne? Poskutkuje to pewnie tym, że niedługo nikt nie kupi żadnego wozu, ani na Litwie, ani w Estonii, bo dwóch kolesi (z których jeden nie lubi swojego subaru, a drugi ma budżet na 1/3 estońskiego STi) jawnie gra na nerwach Dyrekcji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego ma nie kupic na litwie albo w estonii?? co ma nasza Dyrekcja do nich? mamy Unie, mozemy kupowac GDZIE nam sie ZACHCE.

w niemczech sukcesy odnosza tzw re-importe lub eu-importe, firmy sprzedajace auta nawet do 30% taniej niz w oficjalnej dystrybucji. i co? i nic. dzialaja, mozna kupic u nich, mozna u dealera. wiec przestan straszyc i sie ciskac. po to m.in. mamy Unie, zeby byla KONKURENCJA. co dla naszych firm jest raz dobre, innym razem zle.

 

a skad pomysl ze ktos gra na nerwach? i do tego nie majac pieniedzy? dziwne zalozenia.

 

co do "robienia kolo piora", to jest to furum internetowe, i jezeli SIP postanowil zrobic takowe na swojej stronie to musi sie tez liczyc z opiniami dla siebie nieprzychylnymi. niestety dla SIP i dla Ciebie.

 

bezsensowna dyskusja, bardziej bezsensowna od zastanawiania sie nad cenami subaru w innych krajach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże..... znowu napaść na SIP... Serio uważacie że na Subaru w Polsce są marże no nie wiem...30 % ?

I co jeśli nawet marża jest 30% a SIP obniży ceny o 15 % ?, czy dzięki temu nagle Subaracze zaczną się sprzedawać jak Fiaty ? Oczywiście że nie.

 

Czy ten domyślny wzrost sprzedaży zrekompensuje obniżkę cen ?

 

Nie wiem, ale wydaje mi sie że marża na samochody to jest około 10 % .... Obniżka o 5 % nie będzie miała skutku wzrostu sprzedaży o 50 %... aby to zrekompensować.

Dla Kowalskiego STI które stanieje z 180 na 171 tys a Legac ze 100 na95 tys nadal nie będzie miało znaczenia i kupi Fabię albo Octavię

Który Importer robi taka imprezę jak Plejady ? Za własną w zasadzie kasę, wszyscy chcemy nowych salonów, nowych dodatkow, kawę w każdym saloniku :-)

A z czego to ma być jak nie z marży ?

 

Patrząc na naszą akcyzę wydaje mi się że ceny SIP są stosunkowo NORMALNE w stosunku do zachodnioeruropejskich czego dowodem jest to że mało kto kupuje nówki w Szwajcarii, Niemczech itp.

Litwa to był wyjątek.... i jak widać coś tam jest dziwnego. Gdyby wszytko było takie cacy nasi rodzimi handlowcy już dano powstawiali by w komisy samochody tańsze o kilkanascie tysiecy złotych.

A to że robi się "koło pióra" SIP`ow, dzięki któremu można na tym forum pisać jest wg mnie wyjątkowo nie etyczne, tak jak zarzucanie zbyt wysokich narzutów na samochody nie znając ich.

 

Może trzeba przenieść ten wątek na forum gazety.pl

 

Pozdrawiam

 

PS. Nie pracuję w SIP i nie bronię SIP`u . Uważam jednak że marże na samochody i ich ceny sa normalne... w przeciwieństwie do cen części zapasowych które sa 4 x droższe niż na zachodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zabronić jakichkolwiek rozmów na temat cen Subaru

 

Nie rozumiesz mojego postu....przykro mi :o

 

co innego rzeczowa dyskusja a co innego rzucanie tekstów że SIP to "prawie że bandycyzm" jeśli chodzi o ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...