Jump to content

Prędkościomierz na mnie syczy/brzęczy/buczy ^^

BelegUS
 Share

Recommended Posts

Ave!

Jak w tytule - od pewnego czasu (rzekłbym, że od momentu, gdy na autobanie udało się osiągnąć licznikowe 200 :twisted: ) od strony zegarów w mojej "Maleńkiej" dobiegają - raz głośniejsze, raz cichsze - śmieszne dźwięki. Ni to brzęczenie, ni to buczenie, ni to "bulgotanie" (serio - coś w stylu szemrzącej wody :roll: ). Jak będzie trzeba, to i filmik nagram.

Co to może być, jak to naprawić, i co to oznacza?

Czy rzeczywiście dobicie do dwóch setek "spsuło" zegary? :mrgreen:

BelegUS, a licznik kilometrow Ci jeszcze biega?

No ba, biega bez problemu, całkiem jak na WolnegoSsaka szybko :mrgreen: I właśnie chcę, żeby biegał jak najdłużej :)

obstawiam na mechanizm zebatkowy w tymze urzadzeniu :mrgreen:

Trudna/kosztochłonna jest wymiana tego?

Zapewne taniej było by wymienić całe zegary (podświetlenie też chyba mam słabiutkie już...), ale chciał bym oryginalny stan licznika zachować :roll:

No ba, biega bez problemu, całkiem jak na WolnegoSsaka szybko I właśnie chcę, żeby biegał jak najdłużej

nie chodzi mi o igle predkosciomierza tylko o licznik km, ten co pokazuje przebieg.

Trudna/kosztochłonna jest wymiana tego?

Zapewne taniej było by wymienić całe zegary (podświetlenie też chyba mam słabiutkie już...), ale chciał bym oryginalny stan licznika zachować

nie bawilem sie w to, to nie wiem:)

-- Śr maja 02, 2012 9:52 am --

najlepiej bedzie jak podniesiesz fure na koziolki... wyjmiesz licznik z deski, zdejmiesz szybke, wrzucisz bieg i ruszysz.. tak zeby licznik km i predkosciomierz zaczely biegac.. wtedy osluchac i bedziesz mial pewnosc co jest nie teges:)

nie chodzi mi o igle predkosciomierza tylko o licznik km, ten co pokazuje przebieg.

Ah, pardon... ale ten też działa, ostatnio 235k bodaj stuknęło ^^

najlepiej bedzie jak podniesiesz fure na koziolki... wyjmiesz licznik z deski, zdejmiesz szybke, wrzucisz bieg i ruszysz.. tak zeby licznik km i predkosciomierz zaczely biegac.. wtedy osluchac i bedziesz mial pewnosc co jest nie teges:)

Chyba będę miał w najbliższym miesiącu okazję to zrobić... to zrobię :)

Przy okazji - czy zegary w "przejściówce" (MY97 - polift z zewnątrz, przedlift wewnątrz) ma zegary na linkę, czy na "prunt"? :P

Mi jak się urwała łapa silnika w corsie to była to pierwsza oznaka :P silnik delikatnie się obniżył i linka naciągnęła.

Potem było już tylko gorzej hehe tak na przyszłość to jak byto była linka jedynym sensownym rozwiązaniem jej włożenia było najpierw odpięcie przy skrzyni włożenie w zegary i dopiero założenia do skrzyni no i oczywiście w Corsie działała dobrze tylko oryginalna bo zamiennik też się tak zachowywał.

Mi jak się urwała łapa silnika w corsie to była to pierwsza oznaka :P silnik delikatnie się obniżył i linka naciągnęła.

Weź nie strasz :oops:

Potem było już tylko gorzej hehe tak na przyszłość to jak byto była linka jedynym sensownym rozwiązaniem jej włożenia było najpierw odpięcie przy skrzyni włożenie w zegary i dopiero założenia do skrzyni no i oczywiście w Corsie działała dobrze tylko oryginalna bo zamiennik też się tak zachowywał.

Czyli to mocno grubsza zabawa będzie? :roll: Na poprawieniu ułożenia się nie skończy? :evil:

(serio - coś w stylu szemrzącej wody :roll: )

Jesteś pewien ze to własnie nie szmerająca woda?

U mnie na zimnym norlmalnie słychać jakby ktoś lał wode do wiadra :wink: płyn chłodniczy sie przelewa.

także upewnij sie że to z zegarów

U mnie na zimnym norlmalnie słychać jakby ktoś lał wode do wiadra :wink: płyn chłodniczy sie przelewa.

Niee, to z całą pewnością prędkościomierz... wraz z prędkością się natężenie/hałas wzmaga, przy niskich prędkościach prawie nie słychać/nie ma...

• 4 months later...

Panowie, w jaki sposób sterowany jest elektroniczny licznik kilometrów? Czy jest on jakoś wspólnie napędzany z prędkościomierzem, tak jak w przypadku linki, czy to oddzielne układy?

Niee, to z całą pewnością prędkościomierz... wraz z prędkością się natężenie/hałas wzmaga, przy niskich prędkościach prawie nie słychać/nie ma...

Siema,

a czasem nie potrzebujesz innego licznika na części co by ogarnąć problem?

oddam taki do N/A za pasztet! i jest on w okolicach Rudy Śląskiej :mrgreen:

Pozdro

Siema,

a czasem nie potrzebujesz innego licznika na części co by ogarnąć problem?

oddam taki do N/A za pasztet! i jest on w okolicach Rudy Śląskiej :mrgreen:

Pozdro

Jak się znowu pojawi, to chętnie ;) Ale na razie przestało... tak samo z siebie... obserwuję to, na dniach będę rozbierał licznik... zobaczymy :wink:

• 4 weeks later...

BelegUS, obstawiam, że lekko wypięła się linka albo może trzeba ja przesmarować?? U mnie w zimie pojawiały się różne dźwięki czasami... stąd ten pomysł ze smarowaniem :) może za szybko jechałeś i się zagotowała :D Oliwa nie zaszkodzi.

Jak będziesz wypinać zegary pamiętaj, żeby najpierw odpiąć ze skrzyni, później zegary wydzieraj. Przy montażu zwróć uwagę, żeby dobrze w gniazdo wpała bo potem licznik nie kręci i CHECK się świeci :)

Dyziek, Ale dzięki temu, że linka nie wpięta to i licznik nie kręci kilometrów :P PRZETESTOWANE :mrgreen:

Kiedyś "przez przypadek" mi się wypięła i zrobiłem chyba z 30km...zawsze to mniej do przebiegu- ale fakt check się świeci wtedy :twisted: