Skocz do zawartości

Prąd !!! - Rachunek 10 razy wyższy niż normalnie ! Pomocy !


Intakwrx

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem.

Naliczyło mi na liczniku dosłownie 10 razy więcej niż normalnie.

Licznik poszedł do analizy, ale do laboratorium dystrybutora prądu choć miła iść do niezależnego.

Przyszła analiza i napisali że licznik OK

 

Prądu tyle co niby zużyłem to nie przepchałbym w tym okresie przez te kable co są bo by się popaliły :(

 

Elektrycy pomocy !

Co dalej !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz jakieś zapominanie albo wadliwe urządzenie (piecyk, lodówka itp). Zobacz jaki jest pobór prądu jak duży to jeśli masz skrzynkę rozdzielczą to spróbuj namierzyć gdzie ucieka. Druga opcja to ktoś ci się mógł podpiąć (o ile jest taka możliwość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz jakieś zapominanie albo wadliwe urządzenie (piecyk, lodówka itp). Zobacz jaki jest pobór prądu jak duży to jeśli masz skrzynkę rozdzielczą to spróbuj namierzyć gdzie ucieka. Druga opcja to ktoś ci się mógł podpiąć (o ile jest taka możliwość).

 

 

Drugi nowy licznik wskazuje tak jak powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a rachunek ci przyszedl z odpisem stanu licznika czy z "prognozy" (yeah, right :roll:)

 

Prognozy były coś od prawie roku bo temu co odczytywał, zawsze było nie po drodze zostawiał kartkę i się podawało przez telefon. Prąd jest na firmę. Reklamacje zgłosiłem, skoro licznik poszedł do ekspertyzy.

Nic, muszę wyliczyć czy przez ten licznik w takim czasie w ogóle da się fizycznie przepchać taką ilość prądu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skombinuj miernik pradu , najlepiej cegowy , wylacz wszystko ale nie wylaczaj glownego wylacznika i zmierz prad na odejsciu z licznika , powinien wskazywac 0 lub jakas mala wartosc , jezeli zapomnisz czegos wylaczyc ( moze jakas lodowka albo cos tam )

 

jezeli wskazuje duza ilosc to oznacza ze ktos sie podczepil

 

jezeli wylaczysz glowny wylacznik powinno wskazywac 0 , bo wtedy tez zlodziej nie bedzie pobieral

 

-- 12 kwi 2012, o 21:27 --

 

Intakwrx, jeszce nie zapytalem

mozesz skana rachunku mi wyslac , moze naliczyli ci oplaty energie bierna , albo za cos innego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem podobną sytuację

 

były problemy własnościowe sieci, zanim energetycy przejęli sieć od wojska

 

podłączyli mi najpierw instalację tzw budowlaną, 200m napowietrznego kabla od transformatora

 

zrobili prognozę, płaciłem ją przez rok, potem, po roku przyszło jakieś wyrównanie, zapłaciłem, a po następnym roku kolejne, ale już nie kilkaset pln, tylko 18 000.....

 

tyle napaliłem elepstryki, ale zupełnie nieświadomie, bo pierwsze wyrównanie było całkiem humanitarne, szkoda tylko, że było oparte nie na liczniku, tylko na poślinionym palcu elektryka wystawionym na wiatr... :evil:

 

okazało się, że debile zrobili za niską prognozę, a potem to pierwsze wyrównanie było wyrównaniem prognozwanym :shock: :twisted: ,bo kretyn z energi, który zakładał licznik w transformatorze, nie mógł go potem znaleźć do odczytu i tak se dalej prognozował.... :mrgreen:

 

po analizie licznika wyszło, że oszukiwał ok.10% na moją niekorzyść....

 

odliczyli, resztę rozłożyli łaskawie na 3 raty i tyle tego....

 

-----------------------------------------

 

druga historia, to ogrzewanie nieruchomości prądem, i po zimie 6 000 do dopłacenia....

 

wtedy zmieniliśmy licznik na przedpłatowy, zajebista sprawa, polecam, po pierwsze są fajne ulgowe taryfy w godzinach szczytu i w weekendy, a po drugie masz cały czas kontrolę na budziku, ile masz prądu, jak za szybko ucieka, interweniujesz...

ładujesz jak telefon, kodem kupionym w sklepie albo w necie, wszystkie opłaty za przesył i inne składniki są od razu policzone, nie ma żadnych wyrównań czy dodatkowych opłat....

 

podpowiedziałem ten temat znajomym, zmienili też na przedpłatowy, ona liczy wszystko z ołówkiem w ręku, wyszło jej 10-15% oszczędności w skali roku

 

wiem, że to nie rozwiązuje Twojego problemu, ale może to jest jakaś rada na przyszłość... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpaliłeś ostatnio może u siebie jakiejś serwerowni? Razem z klimatyzacją całkiem po cichu potrafią wciągnąć sporo energii :shock:

 

Trochę szumu jednak przy tym robią :mrgreen:

 

 

wiem! hodujesz po cichu marychę....potrzebuje dużo dogrzania żarówkami tzw. kwokami.... :D:mrgreen::lol:

 

To kolejny problem, bo ktoś może poważnie tak pomyśleć :roll:

 

 

 

Polecam wspomniane wyżej odłączenie wszystkiego i pomiar. Następnie dobrze by było podłączać sprzęty po kolei i również mierzyć, może wyjść, że któryś za mocno kręci licznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że któryś za mocno kręci licznikiem.

 

u mnie wywalało bezpieczniki, przyszedł elektryk, kazał zwiększyć przesył dwukrotnie, a potem okazało się, że jeden automatyczny bezpiecznik był felerny, a do tego jeden gość miał w pomieszczeniu ruski stary kaloryfer, który wywalał korki.... :(

 

 

z ta Marychą żartowałem, ale może ktos na lewo się podpiął i to robi.....albo dogrzewa się elektrycznie...

 

naród jest pomysłowy... :twisted: pamiętacie tego chłopka, co się dokopał do zasilania radaru i tam się podłączył na lewo... :twisted::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...