Skocz do zawartości

chłodnica wody - jaka? pełna alu czy ori?


elias

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

wygląda na to że moja zaczyna się przymierzać by"szczać" jak to ładnie niektórzy zwą. Popuszcza jak na razie. Lekkie nietrzymanie:)

Auto to STI GC8 JDM 97 bez klimy - i zastanawiam się czy kupować ori czy też na przykład coś takiego jak poniżej.

Auto jest użytkowane mało ale zgodnie z przeznaczeniem - dlatego zastanawiam się nad tym by się pozbyć plastików w chłodnicy i mieć święty spokój.

Dotychczasowa jest z plastikiem góra i dół.

 

Ktoś wie gdzie warto uderzyć, co warto użyć, lub może polecić sensowne rozwiązania, marki?

 

czy to poniżej to gówno czy warte zainteresowania?

http://allegro.pl/wyczynowa-chlodnica-s ... 75158.html

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osoba ktora sprzedaje ten produkt jest na forum , uzytkownik Buri

 

gdyby chodzilo o motor 2,5 - powiedziałbym Ci że im wydajniejsza chłodnica np. Koyorad tym lepiej.

 

nie wiem czy jest sens pakowac sie w tak duze chłodnice w przypadku 2.0 , tym bardziej że przeplyw i tak jest wiekszy ze względu na brak chłodnicy klimy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carlos-wrx - na gorąco dzieki za namiar na Buri. Poczytam!

Jakieś opinie o jego produktach?

 

nie upieram się na monster chłodnicę, dla mnie może być chudsza.

Ale jak patrzę np na nissens z plastikami a na tą - to pełne Alu bardziej do mnie przemawia i jest tańsza. To też nie bez znaczenia.

 

chciałbym kupić coś sensownego ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiennik zamówiony w Intercarsie wytrzymał jedną zimę i zaczął korodować. Nie pamiętam jakiej firmy był, ale na pewno cały aluminiowy.

 

hmm, to nieładnie... trzeba uważać!

 

ja mam chłodnicę ...

 

oooo ta mi się podoba....

Aczkolwiek moje uzytkowanie zgodnie z przeznaczeniem to chyba by była jazda po bułki na podcisnieniu w porównaniu do Huragana :) Z tego co wiem to mam ciut więcej niż seria (podobno) więc w Koyo chyba jeszcze nie wejdę.

 

Po dodatkowych rozmowach skłaniam się ku firmie Nissens. - ponoć dla mnie ma być w sam raz.

ktoś zna i coś może dobrego / złego o ich produktach powiedzieć ?

 

Dzięki za info chłopaki - sprawdze z domu jak moge rozdać muki.

-------------------------------

 

muki rozdane. troche lipa jest bo ostatni Nissens wyszedł 3mce temu i ni ma i nie będzie.

Polcar który jest dystrybutorem KOYO- mniej więcej to samo. Pytałe o zwyklejszą a nie racing wersję KOYO.

 

jeśli ktoś zna namiar gdzie mogę dorwać chłodniczkę do STI JDM 96/97 to uprzejmie proszę się podzielić informacją. Jutro obdzwonię forumowe tuzy subarakowe (Pan Carfit, Elek).

gdzieś jeszcze powinienem zadzwonić ?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elias, chłodnica Nissens to byłoby bardzo dobre rozwiązanie. Kilka miesięcy temu oglądalem droższe modele chłodnic tej firmy w pewnym dobrym serwisie blacharsko-lakierniczym, gdzie montują tylko chłodnice Nissens i podpytywałem o nie. W zeszłym roku za cenę niewiele ponad 1000PLN można było dostać miedzianą do GT. Kupowanie taniego badziewia typu Koyorad za około 400-500PLN nie ma sensu. Co dwa lata trzeba będzie zmieniać i sprawdzac poziom płynu chłodniczego przy każdym tankowaniu ;) Lepiej zapłacic raz, ale mieć spokój. Zwłaszcza w krainach, gdzie przez pół roku leży śnieg i sól. BTW Koyo tez chyba robi miedziane radiatory do GC8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam widze , że pytanie do mnie o chłodnicę więc już wyjaśniam. Możemy zrobić tak:

- Założyć chłodnice KOYO za 369zł brutto do Twojego wozu ( mam takie od ręki )

- Możemy założyć wyczynową made in Taiwan czy tam China ale naprawdę przyzwoicie się sprawują za cenę powiedzmy 800zł brutto + taki , że ma większy przekrój i krućce z aluminium więc bardzo wytrzymałe na ewentualne przegżania itd.

- Lub pójść na całość i założyc KOYORAD za koło 2100zł brutto

 

W razie czego proszę pytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Wracam do tematu. BURi_! czy chłodnice Koyo o których piszesz powyżej to są Koyo Radiator Company Ltd. made in Japan czy cos innego? Jak z jakością tych produktów? Od razu czy posiadasz taką do Forka 2,5 XT MY05 211PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Przypadkiem wszedłem forum i oto kilka wniosków:

a) nie wiem czy jest jasne, że do tak wysilonych silników można stosować wyłącznie chłodnice lutowane a nie łączone mechanicznie. Większość dystrybutorów chłodnic nie rozumie nawet co sprzedaje...

Zatem pytanie o technologię wykonania powinno być pierwszym pytaniem do każdego sprzedawcy/dostawcy

B) porównywanie japońskich produktów Koyorad z jakimikolwiek innymi nie ma sensu, bo jest to najlepszy jakościowo produkt na

rynku (tak w zakresie chłodnic jak i skraplaczy klimatyzacji.

c) wyróżnic należy dwa zasadnicze (różniące się diametralnie wydajnością cieplną i ceną) rodzaje ich lutowanych chłodnic:

>zwykłe (cywilne) z plastikowymi zbiornikami

>sportowe (wykonane w całości z aluminium) - nadające się do jazdy wyczynowej w każdych warunkach.

Oto przydatne linki:

http://www.koyorad.co.jp/english/ (lutowane ze zbiornikami plastikowymi)

http://www.koyoradracing.com/about/the_difference.asp (z pełnego aluminium)

http://www.polcar.com/Ofertahandlowa/Wybranidostawcy.aspx

Szerokiej drogi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

A ja mam pytanie: czy montując Koyorad trzeba zrezygnować z klimatyzacji? Będzie dalej miejsce na chłodnicę od klimy?

 

Jesli pytasz o sportowa cała z Alu , i dwa razy grubsza , to nie trzeba rezygnować z klimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...