Skocz do zawartości

Co ile wymiana rozrządu?


Wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Coś chyba się pomyliło... Po 4 latach wymiana rozrządu w Foresterze?....
Tutaj chodzi pewnie o to ,że jak ktoś nie przejedzie 100kkm przez 4 lata to rozrząd należy wymienić pomimo niskiego przebiegu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie dzisiaj wymieniono mi rozrząd w MY03 2,5 US. Mechanik powinien jeszcze sprawdzić stan pompy wodnej. Są dwie szkoły, pierwsza - wymiana pompy przy zmianie rozrządu bez względu na jej stan, druga dokładane sprawdzenie i pozostawienie bez wymiany. Wg mojego mechanika (doświadczonego majstra cytowanego w magazynie WRC i kierowcy rajdowego) wymiana nie była konieczna

Ile kosztowala wymiana rozrzadu bez kosztu czesci (mam swoje)? Mam dokladnie taki sam model (MY03 2.5 US AT) i zastanawiam sie jakie mnie czeka wydatek.

 

średnio 200-300zł U nas na Podbeskidziu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Coś chyba się pomyliło... Po 4 latach wymiana rozrządu w Foresterze?....
Tutaj chodzi pewnie o to ,że jak ktoś nie przejedzie 100kkm przez 4 lata to rozrząd należy wymienić pomimo niskiego przebiegu.

 

No właśnie na to wygląda, a wg sprzedającego rozrząd w moim Foresterze był zrobiony w 2007 r. przy 76 kkm (teraz jest 147 kkm) - czyli wg instrukcji kolejny powinien być w 2011... :facepalm:

Edytowane przez L'aik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, u mnie był zmieniany po 105 tys mil, to następny raz po 205 tys mil ?

coś, gdzieś słyszałem, że drugą wymianę robi się wcześniej, bo niby nie jest już na oryginalnych częściach- prawda to?

mam teraz 165 tys mil (czyli jakieś 265 tys km) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego raptem w w tym akurat Foresterze wymiana rozrządu ma być po 4 latach lub 100 tys., a w rocznikach po 2004 roku na pewno po 7 latach lub 100 tys.? :unsure:

 

 

ok, u mnie był zmieniany po 105 tys mil, to następny raz po 205 tys mil ?

coś, gdzieś słyszałem, że drugą wymianę robi się wcześniej, bo niby nie jest już na oryginalnych częściach- prawda to?

mam teraz 165 tys mil (czyli jakieś 265 tys km) :)

Ale dlaczego nie na oryginalnych? Ja mam na oryginalnych. Czyli następna wymiana po kolejnych 7 latach lub 100 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego raptem w w tym akurat Foresterze wymiana rozrządu ma być po 4 latach lub 100 tys., a w rocznikach po 2004 roku na pewno po 7 latach lub 100 tys.? :unsure:

 

 

ok, u mnie był zmieniany po 105 tys mil, to następny raz po 205 tys mil ?

coś, gdzieś słyszałem, że drugą wymianę robi się wcześniej, bo niby nie jest już na oryginalnych częściach- prawda to?

mam teraz 165 tys mil (czyli jakieś 265 tys km) :)

Ale dlaczego nie na oryginalnych? Ja mam na oryginalnych. Czyli następna wymiana po kolejnych 7 latach lub 100 tys.

No właśnie, dlaczego? Nie mam pojęcia i wolałbym, żeby to właśnie miało być 7 lat a nie 4, czyli może błąd w manualu (mało prawdopodbny)? Bo interpretacja raczej ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zacznę od tego że nabyłem Forysia 1998r  z przebiegiem 140 000 km  - oryginalny przebieg :)  z silnikiem 2,0 122KM

 

Brak kontaktu z poprzednim właścicielem więc zastanawiam się mocno na ile dbał o auto i czy wymienił rozrząd.

 

Moje pytanie brzmi: czy pompa wody, pasek rozrządu, rolki można jakoś zidentyfikować czy są oryginalne od nowego czy były już wymieniane ?

 

Chodzi o to czy na pasku powienien być napis SUBARU , rolki, pompa jakiej firmy, jakieś oznaczenia itp.

 

I widział ktoś pasek w połowie lub u kresu czasu eksploatacji np. czy są jeszcze widoczne napisy ?

Edytowane przez radomenes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie. W grudniu minelo rowne dwa lata jak kupilem 2.5 xt sg z przebiegiem 164 tys. Dzis jest na liczniku 172 tys. Od tamtej pory zmienilem klocki hamulcowe, wymienilem chlodnice bo nieszczelna byla, wymienilem oleje w silniku , skrzyni i mostach. Auto zostalo zagazowane i smiga jak szalone! Wszystko dziala rewelacyjnie az milo. Poprzednim wlascicielem byl pan prowadzacy znana podearszawska firme /auto salonowe z polski/, dostalem wydruki z przegladow robionych u P. Andrzeja Kopra w ASO na kilkanascie tys. zl.Moje pytanie:

1. Co z rorzadadem? Wymieniac?

2. Zawory kiedy wyregulowac?

Uszczelka podejrzewam ze byla robiona juz przy tym przelocie.

Prosze o podpowiedz doswiadczonych uzutkownikow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1. Co z rorzadadem? Wymieniac?

Sprawdź na fakturach,powinien być wymieniony przy przebiegu 105 tys.km,cykl wymiany rozrządu to 90-100 tys.km przebiegu.

 

 

2. Zawory kiedy wyregulowac?

Przy użytkowaniu auta na Pb zawory rzadko wymagają regulacji,przy używaniu LPG kontrola/regulacja luzów co 30-50 tys.km.

 

 

Uszczelka podejrzewam ze byla robiona juz przy tym przelocie.

Mogła być robiona ale nie jest to takie pewne,zdarzają się silniki 2,5T w których nie pada UPG. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydruki bez daty- odciety fragment kartki gdzie byla fata. Kurna fa sie jakos na czuja oszacowac stan wyeksploatowania mechanizmu rozrzadu?

Najlepiej byłoby wymienić i spać spokojnie, szczególnie, jeżeli auto chcesz mieć na kilka lat. Jeżeli masz znajomego mechanika (czy też najlepiej przy tym być) powinno być widać po częściach, że rozrząd nie jest oryginalny = był wymieniany. No chyba, że dodatkowo kręcony licznik i już przejechał swoje po wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wydruki bez daty- odciety fragment kartki gdzie byla fata. Kurna fa sie jakos na czuja oszacowac stan wyeksploatowania mechanizmu rozrzadu?

 

Najlepiej byłoby wymienić i spać spokojnie, szczególnie, jeżeli auto chcesz mieć na kilka lat. Jeżeli masz znajomego mechanika (czy też najlepiej przy tym być) powinno być widać po częściach, że rozrząd nie jest oryginalny = był wymieniany. No chyba, że dodatkowo kręcony licznik i już przejechał swoje po wymianie.

No chyba tak zrobie wczesna wiosna... Umowie sie z mechanikiem i do dziela :) bo to dwietny woz i jeszcze z chce z nim troche pobyc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój z 2006 roku ma przejechane 212 000 km. Ma właśnie wymieniany rozrząd pierwszy raz:-) Także spokojnie panowie :-)

Spokojnie policz te wymiany rozrządu,bo patrząc na podany przebieg,to powinna być druga wymiana,Wszak pierwsza następuje po 105 tys.km przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... nie było jej... Mechanik trochę mnie zrypał, bo lało się tam z rolek itp. pasek już był lekko nie ten teges :-) Sprzedawca samochodu się zarzekał, że była wymiana (kupiłem przy 148 000 km)... ale jak widać nic się nie stało do pierwszej wymiany, która powinna być już drugą :-)

 

Zatem info do tych co chcą wymieniać pierwszy raz, czekajcie do 212 000 km :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy napinaczu tego typu jakie są w subaru, rozrząd jest bardzo napięty i pierwsze lecą rolki, w sohc  daje rade ale przy dohc po 110 tys na jednym rozrządzie rolki to prawdziwa katastrofa,  najlepiej wymieniać po przy 100 tys albo szybciej, spotkałem się, że przy 25 tys za dużo rozrząd się posypał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Koledzy jestem nowy na forum zaczynam odrazu w tym temacie ale u mnie na czasie :) mianowicie po zakupie forestera  wer US 2.5 SOHC planuje wymienić rorząd i tutaj pojawia się pytanie możecie coś polecić ?  wg mojego mechanika jest dużo typów i żaden ni wzab nie pasuje rocznikowo albo moc owo ( Forester rocznik 2007 silnik 2.5 L bez turbiny z automatem 173 km wg manuala ) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostalem wydruki z przegladow robionych u P. Andrzeja Kopra w ASO na kilkanascie tys. zl.Moje pytanie:

1. Co z rorzadadem? Wymieniac?

zadzwonić do ASO Koper i zapytać czy robili rozrząd przy 105, powinni być w stanie udzielić takiej informacji na podstawie VIN, ewentualnie prosząc o dowód rej. auta.

choć kwestia uzyskania historii z ASO była przedmiotem wniosku do Dyrekcji, gdyż nie wszędzie nie ma z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...