Skocz do zawartości

Jakie opony


kubans23

Rekomendowane odpowiedzi

225/45 będą troszkę wyższe od 215/45, pomyśl może też o 205/50 ;)

 

225/45/17 średnica: 634.3 mm

215/45/17 średnica: 625.3 mm

205/50/17 średnica: 636.8 mm

 

oponki 205/50/17 są zamiennikiem 225/45/17 (mają bardzo zbliżoną wysokość) natomiast 215/45 jest troszke niższym rozmiarem - mniej mięsa na nasze drogi... Felgi masz szerokie na 7 cali i spokojnie każdą z w/w opon można na nie założyć ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubans23, pomyśl raczej o 215/45R17. To dobry kompromis między wyglądem, komfortem i osiągami. Dodatkowo to bardzo popularny rozmiar, więc nie będzie problemu z zakupem. IMHO szerokość 225 przy tym samym profilu to trochę za dużo jak na słabego WRX. Poza tym w takim rozmiarze pojawi się już problerm z koleinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa jest o letnich?

 

215/45/17 to przecież seryjny rozmiar WRX, więc one stanowią tu punkt odniesienia. I najlepiej takie załóż.

 

Od biedy możesz też dać 225/45/17. Będą pasowały i będzie OK.

 

Tylko nie zakładaj przypadkiem węższych i co gorsza wyższych, wspomnianych tu 205/50. Balon wysoki i wąski. Bez sensu kompletnie. Do wozu drabiniastego się nadaje :wink:

 

Chyba że zimówki, to co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam ze 215/45 sa drozsze od 225/45 gdyz one sa oponami premium ale jak kto woli. Ja mam 225/45 na feldze 8 i chwale sobie bo drogi nasze sa wiadomo jakie i opona cos zawsze ochroni felge. Na zime mam 205/50 i tez smiga sie swietnie. Mowie oczywiscie o 17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam ze 215/45 sa drozsze od 225/45 gdyz one sa oponami premium

 

a to nowość dopiero :shock: od kiedy to rozmiar decyduje, która opona należy do klasy premium :?:

czy chińskie Wanli w rozmiarze 215/45R17 to wg Ciebie też opona premium :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję 215/45, bo jeździłem na nich i na 225/45, więc śmiało mogę powiedzieć, że 215 dużo lepiej zachowuje się w koleinach. Nie upalasz auta, więc niema sensu walczyć z kierownicą na 225.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lynx, Chodzi mi o to ze trudnej otrzymac kazdy rodzaj bierznika modelu itp z rozmiarem 215 niz 225. I dlatego je nazwałem premium.

 

dobrze, że wyjaśniasz tą zawiłą logikę bo nikt by się nie połapał o co ci chodzi z tymi rozmiarami i rodzajami bieżnika

Ale masz trochę racji. Jeśli chodzi o ceny, 225/45R17 to rozmiar, który bardzo w ostatnich latach zyskał na popularnosci i w którym ceny na rynku są zdołowane, może jeszcze nie tak jak w 195/65R15 czy 205/55R16 ale jednak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...