Skocz do zawartości

Box dachowy do sedana 09


Gazik

Rekomendowane odpowiedzi

Legaś nie jest wysoki, wiec daje rade jak box jest przysunięty do jednego z boków.

Zaburzasz w ten sposób stabilność samochodu na zakrętach :idea:

 

Daj spokój, to nie rajd. Widziałeś kiedyś, żeby wąskie boxy ktoś montował na środku? Jak jedziesz z rodziną na narty, albo gdziekolwiek indziej, to nie idziesz po zakrętach z piskiem opon. Biorąc pod uwagę takie zaburzenia, to w ogóle boxu nie powinno się montować, bo podnosi środek ciężkości i zaburzasz stabilność samochodu na zakrętach.

Idąc w skrajności, to trzeba by teściową zawsze na środku sadzać, żeby nie przeważała :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś kiedyś, żeby wąskie boxy ktoś montował na środku?

Świetny argument :mrgreen: A tak na serio, to widziałem.

 

Biorąc pod uwagę takie zaburzenia, to w ogóle boxu nie powinno się montować, bo podnosi środek ciężkości i zaburzasz stabilność samochodu na zakrętach.

Lepiej zaburzać tak samo w obie strony :P

 

Idąc w skrajności, to trzeba by teściową zawsze na środku sadzać, żeby nie przeważała :D

Tak też nie jest dobrze - wtedy tył strasznie siada :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Całego posta mi zeżarło :evil:

 

Estetyka boxa 5+. Ładny aerodynamiczny kształt, błyszcząca czerń, pojemny 500l - optycznie mniejszy niz w rzeczywistości. Otwierany od tyłu więc dostęp z dwóch stron. Rozczaruja sie fani gadzetów. Mocowanie na zwykłe cybanty, żadnych centralnych zamków. Prostota i sprawdzone rozwiązania.

Minusy: Jestem troche za mały (1,80) i przy otwieraniu tylnego zamka i ładowaniu boxa na maxa zawsze sie upierdxzieliłem o karoserię :lol:

 

Rzecz najwazniejsza - hałas. Myślałem że to ustrojstwo (łapy thule + belki stalowe + box) będzie jednak troche cichsze. Byc moze wpływ ma fakt ze sedanie jest on mocno wysuniety do przodu poza przednią krawędz dachu . Jest to odczucie subiektywne - nigdy nie jezdziłem z boxem. Zona stwierdziła ze jest niewiele głosniej niz w jej Forku beż zadnego złomu na dachu :wink: :lol: wiec chyba tragedii nie ma. Box jest sztywny niec sie nie telepie, nie wpada w rezonans.

Wypożyczyłem ten zestaw z możliwością zwrotu z której nie skorzystałem.

Ogólnie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem chyba tam gdzie Ty :mrgreen: Hałaśliwość dokładnie przetestowałem dopiero podczas wyjazdu na narty. Ale notoryczny brak czasu spowodował że po wyjeżdzie nie było kiedy karnąć sie do Lublina potestować inne kombinacje. Żona potwierdziła że tragedii nie ma i da radę wytrzymać to się słucham żony :mrgreen:

Teoretyzując to spróbowałbym wrzucić tego boxa na inny bagażnik bazowy - np Prorack. Łapy Thule mają dużą, masywną powierzchnię frontową.Belki mam idealnie dobrane na długość - nic nie wystaje. Właściciel prowadzi wypożyczalnię więc testuje bagażniki w extremalnych warunkach. Pokazywał mi parę egzemplarzy delikatniejszych aluminiowych rozwiązań i efektów podróżowania po naszych drogach np z rowerami na dachu. Przemówiło do wyobrażni i wybrałem Thule :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powód ten sam - brak czasu. Wpadłem poogladałem, pogadałem z właścicielem, wybraliśmy zestaw (tzn on wybrał :mrgreen: ) i wio do domu. Test miał być przeprowadzony poczas wyjazdu.

Ale jeśli porównywałeś z markową konkurencją to Ci zaufam na słowo i będę się cieszył dobrym wyborem :mrgreen:

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powód ten sam - brak czasu. Wpadłem poogladałem, pogadałem z właścicielem, wybraliśmy zestaw (tzn on wybrał :mrgreen: ) i wio do domu. Test miał być przeprowadzony poczas wyjazdu.
A zamocowałeś box centralnie na dachu? Bo bardzo dużo od tego zależy. Oczywiście pogarsza się dostęp z boku ale jeśli masz w perspektywie trasę 10h to IMO warto przesunąć z tej okazji :wink:

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Miał ktoś z was do czynienia z boxami Northline?

Widziałem na samochodzie box Northline Tirol 420 i piszą że 5mm ścianki, podobno dobrze wykonany, waham się między nim a Thule Dynamic "M".
Doradzi ktoś, w sklepie w Kraku mają Thule, ale nigdzie nie ma Northline i nie wiem czy nie będzie giętki i lipnie wykonany?

Niech się ktoś wypowie, mam ograniczenia bo Legacy IV Kombi (wystająca klapa).

Edytowane przez Volo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...