Skocz do zawartości

Czy sobota to dzień wolny od pracy ?


rombu

Rekomendowane odpowiedzi

Czy sobota to dzień wolny od pracy, czy dzień roboczy ?

Odkąd pamiętam wydawało mi się, że sobota to dzień wolny od pracy.

Może dlatego, że 21 postulat strajku w stoczni brzmiał:

21. Wprowadzić wszystkie soboty wolne od pracy. Pracownikom w ruchu ciągłym i systemie czterobrygadowym brak wolnych sobót zrekompensować zwiększonym wymiarem urlopu wypoczynkowego lub innymi płatnymi dniami wolnymi od pracy.

 

Pamiętam, że zostało to uchwalone i podpisane - takim wielkim długopisem.

 

A teraz - otrzymałem mandat/upomnienie/opłatę dodatkową za parkowanie w strefie płatnego parkowania. 50 PLN + koszty upomnienia 8.80. Razem 58.80 PLN.

Poszedłem opłacić, oglądnąłem zdjęcie, godzinę 13.17 - lekko się zdziwiłem, bo zawsze pracuję do 17.00. Ale zdarzenie miało miejsce w maju 2007. Nie pamiętam co wtedy robiłem.

Z ciekawości, tak żeby sobie przypomnieć, patrzę w kalendarz jaki to był dzień - sobota.

Zawsze nie wypisywałem kart parkingowych w soboty, przecież wtedy strefa obowiązywała w dniu robocze, o sobota to dzień wolny od pracy.

No i co teraz - to dzień roboczy, czy dzień wolny od pracy ?

 

ps.

Teraz już jest zmienione - wyraźnie określone są dni obowiązywania np. poniedzialek - piątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21. Wprowadzić wszystkie soboty wolne od pracy. Pracownikom w ruchu ciągłym i systemie czterobrygadowym brak wolnych sobót zrekompensować zwiększonym wymiarem urlopu wypoczynkowego lub innymi płatnymi dniami wolnymi od pracy.

 

 

rombu nasz Szef mówi, że pracujemy 22h a wolne 2h myślimy o "firmie" 8)

 

 

Chyba musze poważnie pogadać z Flipperkiem :evil:

 

 

przecież wtedy strefa obowiązywała w dniu robocze

 

Nigdy sie nie spotkałem aby strefa "działała" w weekendy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz - otrzymałem mandat/upomnienie/opłatę dodatkową za parkowanie w strefie płatnego parkowania. 50 PLN + koszty upomnienia 8.80. Razem 58.80 PLN.

Poszedłem opłacić, oglądnąłem zdjęcie, godzinę 13.17 - lekko się zdziwiłem, bo zawsze pracuję do 17.00. Ale zdarzenie miało miejsce w maju 2007. Nie pamiętam co wtedy robiłem.

Z ciekawości, tak żeby sobie przypomnieć, patrzę w kalendarz jaki to był dzień - sobota.

Znany problem naszego miasta :) Jakaś gazeta wytknęła tę niedoróbkę urzędnikom miejskim, że sobotę zaliczali do dni roboczych, podczas gdy sami maja wolne. No i kilka lat temu zmienili zapisy na strefie, że w sobotę się nie płaci. Ale wtedy pewnie jeszcze obowiązywało stare bzdurne prawo i jakie by idiotyczne nie było wpadłeś :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest prawdziwy "mandat" tylko cyt: " opłata dodatkowa za nieopłacony postój ".

Jak wtedy wróciliśmy do auta to nic nie było za wycieraczką. Sądzę, że obsługa strefy też do końca nie wiedziała które dni są robocze - ale zdjęcia na wszelki wypadek robili.

Znany problem naszego miasta Jakaś gazeta wytknęła tę niedoróbkę urzędnikom miejskim, że sobotę zaliczali do dni roboczych, podczas gdy sami maja wolne. No i kilka lat temu zmienili zapisy na strefie, że w sobotę się nie płaci. Ale wtedy pewnie jeszcze obowiązywało stare bzdurne prawo i jakie by idiotyczne nie było wpadłeś :/

Zapłacić zapłaciłem. Ale spróbuję się odwołać. W rozmowie tel. poinformowano mnie, że powołują się na ustawę z 1951 roku - określa ona dni wolne od pracy ( jest też 6 stycznia :!: ), więc urzędnicy resztę dni zaliczyli do roboczych. Natomiast dni robocze to określenie z kodeksu pracy i patrząc realnie przy 40 godzinnym tygodniu pracy dwa dni są wolne. Ciekawe które to dwa dni były wtedy nie objęte opłatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...