Skocz do zawartości

karty paypass, paywave


pmlody

Rekomendowane odpowiedzi

Moze najlepiej zadzwonić na infolinie, a nóż w placówce siedzący ów tam człowiek ma prowizje od wciskania tych kart :)

 

Dokładnie.

 

W placówce mówią co innego... :roll:

 

 

Poproś o kartę zwykłą, jeżeli nie ma takiej możliwości, powiedz, że chcesz w związku z tym zamknąć rachunek. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś o kartę zwykłą, jeżeli nie ma takiej możliwości, powiedz, że chcesz w związku z tym zamknąć rachunek. :P

Tak też zrobie, ale jak się okaże że muszę zamknąć to chcę wiedzieć czy jest w ogóle alternatywa... w razie czego bedę się ratować kredytówka, debetową paywave do bankomatu mogę trzymac w domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złodziej ma zeskanowane wszystkie dane z karty, nie chodzi o 50 peelenów... Kiedyś do tego musiał wziąć kartę do łapy i skanować odpowiednim czytnikiem, teraz już nie musi... Ma ułatwione zadanie do skimmingu... :evil:

 

Przez RFID nie odczytasz wszystkich danych. Skimming bez PIN-u czy CVV2/CVC2 jest stosunkowo mało istotny.

 

Pracownicy w wielu sklepach zawsze mieli możliwość zapamiętania wszystkich danych, łącznie CVV2/CVC2. Groźniejsze to niż same dane możliwe do odczytania przez RFID, bo to już można wykorzystać bez większych problemów do transakcji zdalnej (np. internetowej).

(do tego dodam, że - w zależności od konfiguracji terminala - na raportach zbiorczych znajdują się niejednokrotnie pełne numery kart)

 

Transakcji w bankomacie (a do tego chyba najczęściej wykorzystuje się skimming) złodziej nie zrobi bez PIN-u. Transakcje zdalne bez CVV2/CVC2 (albo na dodatek 3-D Secure - upierdliwe bo upierdliwe, ale kolejne zabezpieczenie daje) będzie stosunkowo prosto zareklamować. Czyli złodzieje muszą się nabiegać po sklepach (transakcje do 50PLN...) - oczywiście, zapewne przez kogoś podstawionego - ale ten kierunek ataku fajnie wygląda głównie na filmikach reklamujących folię aluminiową. :twisted:

 

Choć zdaje się, że stosowane u nas bezstykówki MC to profil magstripe, czyli w uproszczeniu odpowiednik paska magnetycznego, a nie chipa. Ale i tak nie wiem dokładnie jak zderza się PayPass/PayWave z naszą ustawą o EIP. W każdym razie nie demonizowałbym problemu.

 

-- 21 sty 2012, o 00:20 --

 

można też mieć w portfelu karte miejską, blokują się wzajemnie :P

bynajmniej przy czytniku karty miejskiej nie idzie jej sprawdzić bo przeszkadza paypass, więc w drugą strone to chyba też zadziała? ;)

Zdecydowanie zależy od czytnika. Niektóre nie mają problemu z rozróżnieniem kilku kart przedstawionych im jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po hoooya to jak w cywilizowanych miejscach platnosc karta trwa mniej niz 2 min, a chyba kazdy ma przy sobie chociaz te 50 pln. A jak wyjatkowo nie ma to patrz poczatek postu.

Zostalem tym czyms uszczesliwiony z mbanku i ani razu nie bylo okazji skorzystac.za fajki placac wole wklepac ten pin.moze starej daty jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie chcesz?

 

choćby dla tego... :arrow:

http://www.joemonster.org/filmy/41217/E ... eszonkowcy

 

wydaje mi sie, ze to sciema. kiedys sprobowalem podobnej akcji, majac jedna karte paypass w portfelu i kilka innych zwyklych, przylozylem portfel do terminala i wyskoczyl na nim komunikat w stylu: "wybierz i przyloz tylko jedna karte"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie, ze to sciema. kiedys sprobowalem podobnej akcji, majac jedna karte paypass w portfelu i kilka innych zwyklych, przylozylem portfel do terminala i wyskoczyl na nim komunikat w stylu: "wybierz i przyloz tylko jedna karte"

To właśnie najprawdopodobniej przykład czytnika, który radzi sobie z wieloma kartami. Te, które sobie nie radzą stwierdzą po prostu błąd odczytu. Według mojej wiedzy nic nie stoi na przeszkodzie, żeby odczytać kilka kart jednocześnie - zależy to wyłącznie od czytnika.

 

EDIT: Oops, nie doczytałem, że miałeś tylko jeden paypass. To bardziej wygląda na błąd czytnika, chyba że miałeś też inne RFID w portfelu (np. dostępówka, być może PayWave, wiele kart miejskich itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaciłem zbliżając portfel zawierający kilka różnych kart, ale tylko jedną zbliżeniową - bez problemu. Zaskoczyło mnie natomiast4, że niektóre czytniki obsługują tylko mastercard a visy już nie, podobnego zonka miałem w Niemczech w kilku sklepach, w ogóle visy nie akceptowali, musiałem iść szukać bankomatu i też był kłopot ze znalezieniem obsługującego visę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...