Skocz do zawartości

Wrocław


Mikad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jak ktoś ma ochotę dobrze zjeść, a niekoniecznie w atmosferze wyszukanej restauracji, to polecam Marche pod starymi arkadami.

pychotka, fast food bar, ale rewelacyjny.

 

z klubów zaś podobało mi się w Schodach donikąd na Placu Solnym.

 

W ogóle stare miasto macie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Nigdy nie byłem i pytanie czy warto?;) Chcę gdzies wyskoczyć w sobotę do poniedziałku na ten weekend i nie wiem gdzie. Jak droga do Wrocławia bo jechałem ostatnio 3 lata temu i byla masakra. Trasa z Warszawy. Będę jechał z 2 miesięczną i 3letnią córeczką. Co warto zobaczyć itp itd. A może gdzieś indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wybierasz się do naszego pięknego miasta to proponuje jechać przez Częstochowę-Opole, troszkę dalej, ale tylko 70km normalnej drogi reszta "autostrada". Tak szczerze to z tak młodymi dzieciakami, jak pogody nie będzie to we Wro raczej ciężko polecić jakieś atrakcje. Mamy fajny rynek z piwnicą Świdnicką najstarszą stale działającą restaurację w Europie(od 1273 roku :). Warto pójść oczywiście do Panoramy Racławickiej(chyba bilety trzeba rezerwować), ZOO dla dzieciaków może być atrakcją bo jest fajnie odnowione. No ale Wrocław to fajna baza wypadowa do wycieczek po okolicy. Można odwiedzić winnice www.winnicejaworek.pl albo www.browarwidawa.pl (steki i ogólnie wołowina mistrz :) )no ale dolnyśląsk to jeden z najbardziej "zazamczonych" terenów w Europie. W niedalekiej odległości jest Książ, Czocha, Bolków itd. To tak na szybko wpadło mi do głowy, a jeśli jest fajna pogoda to można wypożyczyć mini "motorówkę spacerową" i popływać po Odrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Cześć Wszystkim!

Z racji, że jestem z Wro, postaram się coś dorzucić do tematu, chociaż muszę przyznać, że DNL nieźle wyczerpał temat i jego info warte wzięcia pod uwagę.

Jeśli chodzi o picie: Czeski Raj jak najbardziej, to knajpa w jednym z lokali pod nasypem kolejowym. Jest ich tam baardzo dużo, a w wielu są serwowane czeskie piwa. Czeski Raj był pierwszy i jest najbardziej autentyczny, ale jego wystrój jest nieco szorstki, więc dla odmiany, po jednym, dwóch piwach proponuje przejść się stamtąd wzdłuż nasypu w stronę dworca kolejowego. Po przejściu przez ul. Piłsudskiego (wieczorem można nielegalnie przebiec ; ) są dość popularne knajpy jak np. Siwy Dym i kilka innych, mających już niezła renomę i wzięcie klubowiczów. Nie są to jednak knajpy, gdzie jest miejsce do potańczenia. W lecie mają fajne ogródki, no ale o tej porze roku to informacja mało wartościowa.

Jeśli wyjazd z Wro przyszedłby zbyt szybko, można zaopatrzeć się do domu. Właściciele Czeskiego Raju mają sklep na ulicy Szczęśliwej (odcinek blisko pl. Pereca, naprzeciwko jakiegoś przedszkola), asortyment tam jest znacznie większy niż w knajpie i proszę pozszerzyć zainteresowanie oprócz piw czeskich na polskie lokalne, jak np. Walońskie, Lwóweckie, Orkiszowe, Warnijskie, Ciechan Miodowy,...

Będąc we Wro chciałoby się posiedzieć tam gdzie jest najładniej popijając piwo a Czeski Raj jest już etapem dla wtajmniczonych, którzy lekko nasycili się Starym Miastem. Ci którzy dopiero tam dotarli pierwsze piwo powinni wypić w Spiżu (w lecie jest super ogródek a w zimie trzeba zejść na narożniku przy Fredrze do podziemi gdzie jest duża hala). Zaleta Spiża to to, że to browar lokalny, sprzedawany tylko tu (no i w Miłkowie w Karkonoszach) mający długą tradycję. DNL nie przepada, a ja jednak radzę przekonać się samemu, wziąć Pszeniczne, chleb ze smalczykiem zawsze jest gratis! Myślę, że rozczarowania nie będzie. Knajp jest też sporo w tzw. Dzielnicy Czterech Świątyń (Włodkowica, św. Antoniego), gdzie oprócz wspominanej Mleczarni trzeba połazić i wchodzić tam, gdzie się spodoba (są knajpy, gdzie można pić piwko przeglądając książki, a jak się któraś spodoba - kupić, są czekoladziarnie i inne).

Jeśli chodzi o żarcie, to aż mi się miło zrobiło, jak DNL wspomniał o Pizzerii na Stysia, bo to moje osiedle i pizza, która pomimo mieszkania teraz w innym miejscu często zamawiam z dostawą (Capriciosa). Także jakość - warto, ale to jest 20 minut szybkiego spaceru z rynku i okolica mało wielkomiejska. Szukając czegoś w centrum: Bazylia - bardzo dobre jedzenie w systemie: nakładasz co chcesz i ważysz na końcu. Mają bardzo duży wybór i niezłe ceny. Za 15 zł to mam kopiasty talerz z jeszcze jakimś dobrym kompocikiem. Nie ma tu syfku jak z baru mlecznego ale nie ma tu tez niepotrzebnego patosu restauracyjnego, chociażby jak w Sphinxie. To knajpa w budynku Prawa UWr, na parterze, z przeszkleniem na placyk przy Szermierzu. Właśnie kończą tam nową nawierzchnię więc powinno być miło. Szczerze polecam!

Restauracji w centrum jest sporo i każdy wybiera pod kątem kuchni, więc ciężko coś doradzać. Meksykańska dobra knajpa jest na Rzeźniczej i na Szewskiej. Naleśniki dobre na Kuźniczej, blisko Rynku. Na Kiełbaśniczej jest knajpa w której dawno nie byłem, ale ma fajne duże wnętrze w piwnicy, nazywa się Czeski Film Pub (zbieżność z Czeskim Rajem, ale Czeski Film był wcześniej). To miejsce, gdzie można wypić parę piw, a jak się robi głodnym - kupić pierogi, parek w rohliku (hotdog) i ogólnie nigdy się tam nie zawiodłem.

Ogólnie jeśli chodzi o jedzenie to przychylam się do zdania, żeby poszukać czegoś unikalnego a do sieciówek wchodzić tylko jak trzeba, albo jak chce się siku (McDonald jest na Rynku).

Knajpy, gdzie nie ma dicho, a można potańczyć: Coolturka na Odrzańskiej, Instytut w Pasażu Niepolda (w bramie przy św. Antoniego)

 

Żeby nie było, że gadamy tylko o piciu i jedzeniu, to co zobaczyć:

Rynek i okolice of course. Wejść na jakąś wieżę, do wyboru: kościół św. Elżbiety, mostek między wieżami kościoła św. Magdaleny, Wieża Matematyczna budynku Uniwerstetu Wr. Przejść się ul. Świdnicka aż do nasypu, gdzie wspominany Czeski Raj, a po drodze zerknąć na kościoły, operę, Renomę (maniacy samochodowi: wjechać furą na 6 piętro, czyli dach!), pl. Kościuszki, rzeźba na skrzyżowaniu z Piłsudskiego pt. Przejście Podziemne. Za nasypem 15 minut stoi Sky Tower, można się koło niego przejechać autem, podjechać tramem (bilety na luzie kupujesz każdą kartą w środku). Wracając do centrum - ul. Oławska, Szewska, Zaułek Ossolińskich, pl. Nankiera, Grodzka. Ostrów Tumski razem z Wyspą Słodową, mariną między mostami Uniwersyteckim i Pomorskim (najlepiej pętla od centrum przez Most Pokoju i powrót drugim brzegiem z niezłym widokiem). Wspominana Dzielnica Czterech Świątyń, z Synagogą i Promenadą Staromiejską wzdłuż fosy. Podjechać do Hali Ludowej i Parku Szczytnickiego (ponad 100ha) + Zoo jak ktoś chce. Zainteresowani architekturą i urbanistyką - obok osiedle o kształcie Orła - Sępolno. Plac Grunwaldzki z rondem Regana dla maniaków komunikacji i oceny tego, co tam powstało. We Wro jest masa ulic w stylu warszawskiej Pragi (jeśli jest chęć mogę wskazać). Nowy Stadion (można sobie też zrobić jakąś rundkę przez Most autostradowy i wjechać do centrum od innej strony). Myślę, że na razie starczy... bo mi się czasoprzestrzeń załamała, jak to napisał Tomasz_555.

 

Enjoy your stay!

Temat do najnowszych nie należy ;). Od niedawna zamieszkuje Wro ;) i chętnie odwiedze miejscówki ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jakoś do tej pory umknął mi ten temat, a od jakiegoś już czasu planuję zwiedzić Wrocław. Jak w Karkonosze jedziemy nigdy nie ma czasu by wpaść.

Książ, Bolków widziałem - pięknie, na pewno wpadne tam raz jeszcze, ale sa jeszcze miejsca których nie widziałem, z centrum Wrocka na czele. Myślę, że na jakis jesienny wyjazd się wpadnie.

@, apartament całkiem fajny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...