Skocz do zawartości

Obręcze stalowe do GT


Luke Skywalker

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

Przyznam, że temat jest szarpany... Tu się podpytałem o rozmiary felg, tam znowu czy takie-śmakie-owakie wejdą na 4-tłoczek i... grzyba! Dalej mam problem egzystencjalny, ponieważ nie mogę/nie umiem znaleźć STALOWYCH obręczy 16 calowych do GT-ka.

Czy oprócz tych pełnych obrzydlistw z małymi otworami na obwodzie coś można znaleźć?

 

Anybody...? Help... ? :oops:

 

Luke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chojny: Śniegu nie ma, a Ty mnie na sanki sadzasz... :mrgreen:

 

Ja natomiast toczę burzliwą korespondencję z właścicielem stalówek z Alledrogo, które wyglądają jak typowe od Forka, natomiast podobno pochodzą z Imprezy z 2006. Nie wiem jakiej Imprezy... Na prośbę o podanie ET otrzymałem wynik w [mm] od wewnętrznej krawędzi obręczy do płaszczyzny montażowej, czyli parametr mówiący tyle co nic.

Efekt: wciąż szukam stalówek pod zimówki szesnastki... :?

 

Luke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

które wyglądają jak typowe od Forka, natomiast podobno pochodzą z Imprezy z 2006

pewnie były na imprezie a że dedykowane do forka. Na foto od chojny, masz 16 stalówki z wieloma otworami (z 5 otworami to 15) na allegro i kresce coś było.

 

chojny, masz buga, czy to foto poglądowe dla kołpaka? Ja jeszcze pamiętam jak w podpisie był RB25 czy coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chojny: Śniegu nie ma, a Ty mnie na sanki sadzasz... :mrgreen:

 

Ja natomiast toczę burzliwą korespondencję z właścicielem stalówek z Alledrogo, które wyglądają jak typowe od Forka, natomiast podobno pochodzą z Imprezy z 2006. Nie wiem jakiej Imprezy... Na prośbę o podanie ET otrzymałem wynik w [mm] od wewnętrznej krawędzi obręczy do płaszczyzny montażowej, czyli parametr mówiący tyle co nic.

Efekt: wciąż szukam stalówek pod zimówki szesnastki... :?

 

Luke

 

Zima Ci zejdzie na tym szukaniu i następna pewnie też. Weź się nie wygłupiaj i kup 16 od gtka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie Pan... Skoro Pan czekał 38 dni - kalendarzowych, - to dla Pana 1 dzień dłużej to... no, jakby nie liczyć: niecałe 3 - dokładnie 2 koma 702... :mrgreen:

 

Nie pali się. Przyjąłem założenie, że w tę zimę kompletuję graty. GieTek ruszy pełną parą na wczesną wiosnę, więc jak nie będzie "zaraz" zimowych kółek, to nie umrę. Ale szukać - szukam.

 

Zdrówka!

Luke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prośbę o podanie ET otrzymałem wynik w [mm] od wewnętrznej krawędzi obręczy do płaszczyzny montażowej,

 

To wystarczy wziąć szerokość felgi podzielić na pół.

Ten wynik odjąć od podanej wartości i będzie ET (przybliżone o grubość blachy przy osadzeniu opony, czyli można od wyniku odjąć ok. 5 mm i będzie właściwe ET).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luke Skywalker, a muszą być koniecznie stalówki? Kup jakieś ORI GTkowe felgi, może nieco drożej ale felga jest lżejsza, bardziej wytrzymała i co IMO jest ważne w zimie, o wiele łatwiej oczyścić felgi ze śniegu po upalaniu. Polatasz po jakimś torze czy lotnisku i będziesz musiał koła ściągać bo nie da rady jechać, tak będzie biło.

 

Brać ORI GTkowe kółka 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pewnie tym się skończy. Oryginalnych aluminiowych jest cała masa. Specjalizuje się w nich jeden z Allegrowiczów...

 

Luke

 

-- Cz gru 15, 2011 10:11 pm --

 

Na prośbę o podanie ET otrzymałem wynik w [mm] od wewnętrznej krawędzi obręczy do płaszczyzny montażowej,

 

To wystarczy wziąć szerokość felgi podzielić na pół.

Ten wynik odjąć od podanej wartości i będzie ET (przybliżone o grubość blachy przy osadzeniu opony, czyli można od wyniku odjąć ok. 5 mm i będzie właściwe ET).

 

No to wychodzi na to, że po uwzględnieniu grubości blachy, offset jest ~ 58 mm.

Korzystając z tego kalkulatorka: http://www.felgi.pl/narzedzia-do-felg/kalkulator-et-felgi dochodzę do wniosku... że wejdą na 4-tłoczek?! :shock: Porównajcie sobie 7x16 ET53 vs 6,5x16 ET58...

 

I co Wy na to?...

 

Luke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko w punktach :mrgreen:

1. Porównywanie nie ma sensu. Są trzy parametry istotne do pasowania pod czterotłoczek: odsadzenie, szerokość i wygięcie ramion/ekwiwalentu w stalówce. Każde dwa z nich bez trzeciego są bezużyteczne.

2. Używanie kalkulatorów nie mówiących nic o hamulcach do zbadania czy felga wchodzi na hamulec nie ma sensu: "Skorzystaj z naszego narzędzia pozwalającego sprawdzić jak daleko będzie wystawać nowa felga od strony zewnętrznej auta oraz od strony zawieszenia".

3. Biorąc pod uwagę, że chcesz porównać węższą felgę o większym ET do szerszej i z mniejszym wchodzącej na zacisk z milimetrowym luzem - z dużą dawką prawdopodobieństwa mogę Ci powiedzieć że zapomnij i:

4. Kup alu od GTka.

 

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa? No dobra... a te propozycje?

1. http://allegro.pl/felgi-aluminiowe-16-subaru-i1999616340.html

2. http://allegro.pl/felgi-subaru-impreza-16-et-48-oryginal-wrx-gt-igly-i1983568484.html

 

Z kolegą tzd żeśmy już dumali, ale jakoś jak byłem durny tak mi się ostało... :oops:

 

Luke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! No i teraz:

w tych drugich jeśli wierzyć pisanemu, to mamy 16x6,5 ET48. A tamte od Pana, który je zmierzył miarką... mają 16x6,5 ET58. Zatem?...

Ł.

 

Jasny gwint... Przeczytaj punkt pierwszy, a później jeszcze kilkakrotnie jeśli będzie trzeba.

Zatem ET 48 oznacza, że felga będzie centymetr bardziej na zewnątrz niż taka sama z ET 58.

PS. I pomuka proszę :wink: :mrgreen:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam se przeczytaj :P ...

Jakie ramiona w tych stalówkach?! Te "forkopodobne" są praktycznie płaskie! Ale właśnie ów offset załatwi sprawę.

 

No i oczywiście w związku z tym, że nadchodzi weekend, a w awatarze fajny psiak, feńks szanowne jury przyznało. A sędzia radziecki 4,9 za wrażenie artystyczne...

 

:D

 

Luke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam se przeczytaj :P ...

Jakie ramiona w tych stalówkach?! Te "forkopodobne" są praktycznie płaskie! Ale właśnie ów offset załatwi sprawę.

 

No i oczywiście w związku z tym, że nadchodzi weekend, a w awatarze fajny psiak, feńks szanowne jury przyznało. A sędzia radziecki 4,9 za wrażenie artystyczne...

 

:D

 

Luke

 

Przeczytaj :) No i sam mi rację przyznajesz - ważny jest ten tajemniczy trzeci parametr. Felga forkopodobna jest płaska a na tej pasującej jest grubaśne wygięcie ;)

Sam offset załatwia, ale silnie naokoło. Felga o mniejszym ET = taka sama felga (z takim samym wygięciem ramion/powierzchni i taką samą szerokością) z większym ET + dystans grubości różnicy tych ET. Czujesz różnicę? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz mi jeszcze raz... :P

Jak pewnie zauważyłeś, właśnie dlatego pytam Was o to, które felgi (albo inaczej: który "wzór") zadziała, a który nie, ponieważ suche cyferki gwarancji nie dają.

 

Luke

PS.: Te czarne, pełne paskudztwa są... paskudne! :roll:

PS2: Może się źle wyraziłem: "offset załatwi sprawę" w sensie - pogrąży tamte felgi. To poeta miał na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ja mam stalówki z seata leone i golfa 4 tylko z et 42 czy jakoś tak 16 wchodzą na zacisk 4 tłoczki i nie obcierają nawet na profilu 55 trzeba tylko kupić pierścienie centrujące, albo jak kto woli nie, kupicie fele po stówce i nie ma problemu a i nawet lepiej auto na nich wygląda bo maja gesto otwory a nie tak jak w subarowskich sporadycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja! Tak sądziłem przeglądając alledrogo.

Stosujesz pierścień centrujący? Różnica jest 57,1 mm VW w stosunku do 56,1 mm w Subaru.

 

W podpisie masz gt '97 - tam są dwutłoczki. Testowałeś obręcze na 4-tłoczkach?

 

Dzięki, zdrówka! :D

Ł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz. Rzetelna informacja zostanie uhonorowana pomukiem 8)

 

Powiedz jeszcze proszę, jak rozwiązałeś problem pierścienia centrującego. Zastosowałeś? Jeśli tak, to jaki? Czy to takie same pierścienie, jak w przypadku obręczy ze stopów lekkich?

 

Zdrówka!

Luke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...