Skocz do zawartości

Światła dzienne OTB MY10


ParaYasio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Niedobrze. U mnie czujnik deszczu, nawet jak wyłączę tryb AUTO, jeśli wyczuje opady deszczu, sam włącza światła krótkie i pozycje z tyłu, ale nie włącza podświetlenia deski (chyba, że zrobi się ciemno).

 

Quasar pracuje już nad modułem, dostosowanym do szyny CAN w Peugeotach/Citroenach - mam nadzieję, że najpóźniej na gwiazdkę będę doświetlał zakręty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego oświetlania zakrętów w outbacku praktycznie nie zauważam. Specjalnie wysiadałem z samochodu, żeby sprawdzić , czy się włącza przeciwmgłowe.

Może wystarczy przetrzeć halogeny :mrgreen: u mnie działa bez zarzutu oczywiście jeżeli ktoś się spodziewa szperacza to niestety zonk, jedyny minus to praca przełącznika który jest słyszalna w kabinie, nie jest uciążliwa niemniej "pyknięcia" przełącznika słyszalne reszta spox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszę takie "pstryk" kiedy moduł włącza światła dzienne lub podświetla zakręty. Jak słucham radia to "pstrykania" nie słyszę :wink: U was też tak jest :wink: :mrgreen:

 

a z innej beczki - tez tak macie ze nawet jak zapalone sa xenony to drogowe nadal swieca na cwierc gwizdka? tak ma byc?

 

 

Nie , tak nie może być :idea: Jak xenony się palą to jeszcze muszą swiecić pozycyjne (te małe żaróweczki) i nic więcej :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedobrze. U mnie czujnik deszczu, nawet jak wyłączę tryb AUTO, jeśli wyczuje opady deszczu, sam włącza światła krótkie i pozycje z tyłu, ale nie włącza podświetlenia deski (chyba, że zrobi się ciemno).

 

Quasar pracuje już nad modułem, dostosowanym do szyny CAN w Peugeotach/Citroenach - mam nadzieję, że najpóźniej na gwiazdkę będę doświetlał zakręty.

 

 

Zajebioza ja pewnie bym się bał używać spryskiwacza do szyb jedno psik i dyskoteka ściemniony panel i krótkie się palą wooow :lol:

 

P.S U kumpla umarł jakiś moduł który odpowiada za ściemnianie dechy w peugocie zgadnij ile to kosztuje...... :twisted:

 

-- Wt lis 15, 2011 2:14 pm --

 

Ja słyszę takie "pstryk" kiedy moduł włącza światła dzienne lub podświetla zakręty. Jak słucham radia to "pstrykania" nie słyszę :wink: U was też tak jest :wink: :mrgreen:

 

Dokładnie tak samo nie jest to pierdolnięcia z armaty niemniej jest to słyszalne jak radio masz na off....w normalnej jeździe niesłyszalne lecz może niektórzy nie słyszą trudno :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doswietlanie zakretow w OBK to halogeny na dachu reszta to droche dziecinada ala mercedes. zwracalem nawet kolegom uwage, ze swiatla im sie przepalily co strasznie ich denerwowalo.

 

Moduł zainstalowałem dla świateł dziennych . Jeżeli ma też funkcję doświetlania , cóż , niech będzie - zaszkodzić nie zaszkodzi :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pstryk robi nie moduł, który sobie zamontowalismy, a przekaznik świateł przeciwmgielnych. Właczcie i wylaczcie światła przeciwmgielne a usłyszycie charakterystyczny pstryk. :wink:

 

Moduł włącza światła dzienne z pewną zwłoką po odpaleniu silnika i wyraźnie wtedy słychać pstryk (halogeny wył.). Moduł więc też musi być winowajcą pstrykania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Panowie - odgrzeję kotleta.

 

Mam pytanie dotyczące działania modułu. Wszystko fajnie, ale jeśli przełącznik mam w pozycji AUTO i zapalam samochód w garażu podziemnym na przykład, lub w nocy to w momencie przekręcenia kluczyka zapalają się zenony - i zapalam silnik na światłach co mnie nieco irytuje. W dzień jest super bo dzienne zapalają się kilka sekund po uruchomieniu silnika. Natomiast w nocy ksenony nie mają opóźnienia. Pytanie brzmi - też tak macie, czy tylko u mnie jest coś sknocone?

 

chyba pomyliłem wątki - sorry

mogę prosić moda o przerzucenie tu:

viewtopic.php?f=26&t=143356&hilit=%C5%9Bwiat%C5%82a+do+jazdy+dziennej&start=100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy nie da się tego jakoś poprawić. Jesli zenony mialyby opoznienie, to wtedy ustawiam na auto i zapominam na swiatlach - no powiedzmy - wlaczam mijania w dzien podczas deszczu/mgly.

 

Zbadam temat przy okazji w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zenony zapalaja sie chwile pozniej, ale w garazu w ktorym jest okno i zupelnie ciemno nie jest. W praktyce zanim wycofam to zdaza sie wlaczyc. Ale jak jest zupelnie ciemno to pala sie przed uruchomieniem silnika.

 

P.s. obk mam od dwoch tygodni i pewnie od teraz tez mnie to bedzie wkurzac :P

 

send from H1X using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos czujnika zmierzchowego to czy on jest powiazany z trybem pracy nawigacji?

Tzn. jezeli czujnik wlacza swiatla mijania to automatycznie tez nawigacja powinna w trybie auto przechodzic na tryb nocny?

U mnie musze recznie zmienic tryb nawigacji na nocny co mnie denerwuje bo inaczej mam spore doswietlenie wnetrza... ,)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos czujnika zmierzchowego to czy on jest powiazany z trybem pracy nawigacji?

Tzn. jezeli czujnik wlacza swiatla mijania to automatycznie tez nawigacja powinna w trybie auto przechodzic na tryb nocny?

U mnie musze recznie zmienic tryb nawigacji na nocny co mnie denerwuje bo inaczej mam spore doswietlenie wnetrza... ,)

 

Może masz podświetlenie wskaźników ustawione na max'a? U mnie w trybie Auto (jako opcje nawigacji) nawigacja przechodzi w tryb nocny jak włączy się światła mijania (ręcznie lub przez tryb Auto świateł), jak podkręca przyciemniane na max to wychodzi z tego trybu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Może masz podświetlenie wskaźników ustawione na max'a? U mnie w trybie Auto (jako opcje nawigacji) nawigacja przechodzi w tryb nocny jak włączy się światła mijania (ręcznie lub przez tryb Auto świateł), jak podkręca przyciemniane na max to wychodzi z tego trybu.

Na taka opcje nie wpadlem... Musze to sprawdzic :) Dzieki :))

 

-- So paź 20, 2012 1:40 pm --

 

Rzeczywiscie nawigacja nie przechodzi w tryb nocny przy maksymalnym podswietleniu wskaznikow w kabinie. Co gorsza w trybie auto gdy jest jasno ksenony sie nie wlaczaja wiec trzeba przelaczyc na swiatla mijania, ale wtedy nie dziala tryb auto nawigacji... Masakra, gdzie tu logika?? Musze chyba zalozyc ten modul...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie nawigacja nie przechodzi w tryb nocny przy maksymalnym podswietleniu wskaznikow w kabinie. Co gorsza w trybie auto gdy jest jasno ksenony sie nie wlaczaja wiec trzeba przelaczyc na swiatla mijania, ale wtedy nie dziala tryb auto nawigacji... Masakra, gdzie tu logika?? Musze chyba zalozyc ten modul...:)

 

Logika jest tylko inżynierowie nie przewidzieli, że jeździ się na światłach w dzień gdy jest widno :-). Fajnie by było gdyby nawigacja przechodziła w tryb nocny po zachodzie słońca tak jak jest zrobione w AM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...