Skocz do zawartości

Wymiana rozrządu forester 2.0X 2007


Czerniel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich kolegów po fachu...

Jako młody właściciel forestera mam do was pytanie

W moim autku przyszedł czas na wymianę rozrządu z racji tego że kryzys chciałem to zrobić stosunkowo niedrogo, wiec na początku zadzwoniłem do ASO pan wycenił mi na 2500zł w tym koszt części na 1800 zł, zapytałem czy przy tym przebiegu czyli 100Kkm konieczna jest wymiana pompy wody, odpowiedział że nie ponieważ pompa wody w tych autach jest mocna i wymienia się ja przy następnej wymianie rozrządu czyli po 200kkm!!!!! teraz pytanie do was czy zgadzacie się z tym????

 

W autach które miałem dotychczas zawsze przy wymianie rozrządu wymieniana była pompa wody wiec zdziwiłem sie.

Ale wracam do tematy taniej wymiany....cena trochę mnie poraziła więc zacząłem drążyć temat w innych warsztatach mniej autoryzowanych i trafiłem na warsztat który wykona taka usługę za 400 zł....teraz tylko kwestia części ...znalazłem na allegro oryginalny zestaw

http://aukcja.interia.pl/japonski-rozrzad-subaru-impreza-forester-legacy-i1888857162.html

oraz firmy DYCO

http://aukcja.interia.pl/rozrzad-subaru-forester-2-0-158km-177km-2-5-230km-i1870623873.html

zatem koledzy powiedzcie który zestaw wybrać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaplacilem za wymiane rozrzadu z pompa wody i paskami napedu klimy i serva 1200 Eur, chcialem miec orginalne czesci. Prawda jest ze pompa wytrzymuje czesto ponad 200 tkm i mozna ja wymieniac co druga wymiane paska naturalnie jesli jej stan jest dobry. Co do linkow to pierwszy jest do rozrzadu SOHC, drugi do DOHC, oba nie sa orginalne. Ja bym nie ryzykowal uszkodzeniem silnika dla kilkuset zlotych na 100 tkm i zalozylbym orginalny rozrzad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich kolegów po fachu...

Jako młody właściciel forestera mam do was pytanie

W moim autku przyszedł czas na wymianę rozrządu z racji tego że kryzys chciałem to zrobić stosunkowo niedrogo, wiec na początku zadzwoniłem do ASO pan wycenił mi na 2500zł w tym koszt części na 1800 zł, zapytałem czy przy tym przebiegu czyli 100Kkm konieczna jest wymiana pompy wody, odpowiedział że nie ponieważ pompa wody w tych autach jest mocna i wymienia się ja przy następnej wymianie rozrządu czyli po 200kkm!!!!! teraz pytanie do was czy zgadzacie się z tym????

 

W autach które miałem dotychczas zawsze przy wymianie rozrządu wymieniana była pompa wody wiec zdziwiłem sie.

 

w foresterze wymiana pompy nie jest obowiązkowa przy pierwszej wymianie rozrządu, ale ja bym wymienił (niedługo też czeka mnie rozrząd). kilkaset pln więcej ale święty spokój na kolejne 100kkm a akurat zamierzam trzymać auto w rodzinie na dłużej :)

 

co do wymiany rozrządu w aso na częściach oryginalnych lub na zamiennikach - tak jak piszą koledzy, moim zdaniem warto odżałować niż potem wydawać kilkakrotnie więcej na remont silnika w przypadku problemów. co jak co, ale rozrząd to jak serce silnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe sa takie przypadki, kupuja auto za 100 kilka tysiecy a potem szkoda na porzadne utrzymanie i serwisowanie:)

Ja mam 198 tys i pompe wody wymienilem dopiero za druga wymiana rozrzadu.

 

ciekawe to sa dopiero przypadki jak ktos woli wydac wiecej pieniedzy niz mniej :P

 

kazdy sam szacuje ryzyko i decyduje na co wydaje wlasne pieniadze ale 2500 za rozrzad to na moje standardy gruba przesada, pewnie da sie to z glowa zrobic za polowe. kwota bez pompy rzecz jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe sa takie przypadki, kupuja auto za 100 kilka tysiecy a potem szkoda na porzadne utrzymanie i serwisowanie:)

Ja mam 198 tys i pompe wody wymienilem dopiero za druga wymiana rozrzadu.

 

ciekawe to sa dopiero przypadki jak ktos woli wydac wiecej pieniedzy niz mniej :P

 

kazdy sam szacuje ryzyko i decyduje na co wydaje wlasne pieniadze ale 2500 za rozrzad to na moje standardy gruba przesada, pewnie da sie to z glowa zrobic za polowe. kwota bez pompy rzecz jasna.

 

Majac auto za 100 -120 tys pln uwazam ze trzeba miec na jego odpowiednie serwisowanie i utrzymanie. Z reszta wymiana rozrzadu w moim ASO z przegladem 105 tys kosztowala ok 2800brutto pln wiec chyba nie ma tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cos drogo,naprawde ale ja to robilem w 2008. Moze i masz racje ze nieco przesadzam ale auto kosztuje i tak ciezko wydac wiecej raz na 4 lata i miec pewnosc ze jest dobrze zrobione? Jak rozrzad jest drogi to co powiesz jak przyjdzie Ci wymieniac amory a jak masz 100 tys km to juz lada moment a to jest sporo drozsze niz rozrzad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cos drogo,naprawde ale ja to robilem w 2008. Moze i masz racje ze nieco przesadzam ale auto kosztuje i tak ciezko wydac wiecej raz na 4 lata i miec pewnosc ze jest dobrze zrobione?

 

pelna zgoda tylko z uwaga, ze jak mam za podobny poziom pewnosci ze jest dobrze zrobione wydac mniej lub wiecej to jakos wole mniej ;)

 

ale dajmy juz spokoj bo te "pewnosc" kazdy sobie szacuje na swoj sposob a potem wedlug tego wydaje wlasne pieniadze, poza tym temat zahacza o odwieczna dyskusje o ASO a to zdaje sie nie najlepsze na to miejsce :)

 

pozdrufka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rozrząd do Subaru zwłaszcza o rolki i napinacze to jest praktycznie dwóch producentów: NSK i Koyo , wszyscy od nich biorą z FHI na czele :D Jeśli chodzi o jakoś części orginalnych w niektórych Foresterach z USA montowane są pompy marki Yamada straszne dziadostwo ledwo przejeżdza 100 tys.km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...