Skocz do zawartości

Zegarki-temat dla miłośników kwarców, automatów i analogów


hercooles

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, jasekk napisał(a):

Czy ktoś robił lub ma sprawdzianie miejsce, w którym można zrobić przeglad automatu omega. Serwis swatch group zawołał ponad 4000 zł

Polecam Pana  Leszka Szumlasa http://kwestiaczasu.pl/

Serwisowałem u niego mojego Tag Heuera Monaco oraz Cartiera Santosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego sie to nazywa luksusowa marka  Kupno zegarka to jedno, jego regularne serwisowanie to drugie. 
Co to za werk? Chronograph, czy normalny 3-wskazowkow? Co-Axial, czy na bazie ETA? 

 

Wszystko się zgadza, ale koszt serwisu stanowiący 20% wartości produktu to trochę sporo. U know…. ;)
Zegarek to constellation co-axial chrono
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mawiaja: „A kto bogatemu zabroni“? ;) 
Pociesze Cie, ze w przypadku zegarkow tanich marek szwajcarskich (Atlanic, Certina, Hamilton, Mido, Tissot, Roamer, itp oraz wszelakich Swiss Made’ow rowniez serwis standardowych werkow ETA-2824-2 oraz chronographow Valjoux 7750 i 7753 moze wyjsc proporcjonalnie duzo gorzej do ceny zakupu.


Np. Diver Steinharta, albo Certiny werk ETA: cena zakupu € 500-600, cena rewizji € 170-250. 

 

Jak trzeba, to trzeba! 
 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki fajny temat :yahoo:

U mnie ostatnio zagościł Hanhart Primus Racer.

Trochę się obawiałem rozmiaru (44 mm), ale okazało się, że wygląda świetnie.

Brałem pod uwagę też zegarek Sinn 103 St Diapal, ale ostatecznie, jako fan motosportu, wybrałem Hanharta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1700pln za plastikowy, farbujący nadgarstki szmelc z jednorazowym mechanizmem, w dodatku znowu robią cyrk z ograniczaniem dostępności. 

 

Olałem Moon$watcha, tu zrobię to samo. Pewnie znowu będzie ciężko znaleźć jakieś obiektywne recenzje, ludzie jak zobaczą drogie logo na "tanim" zegarku, to tracą rozum. 

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pan Dziedzic napisał(a):

Niespełnione marzenie z dzieciństwa.

 

IMG_0285.jpeg

Miałem takiego samego. Boleśnie przejrzysty, prosty i zarazem cudowny zegarek. Mógłby być odrobinę wiekszy i byłby zegarkiem idealnym wśród "elektroników".

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rowniez jestem wielkim fanem Casio i sprawilem sobie Casio Edifice EFA-120d, czyli takie Monaco dla ubogich ;) 

 

Standart Casio: kwarc ana-digi, WR 100m, stoper, alarm, timer, dual time, UTC, termometr, solidna obudowa ze stali szlachetnej, mineralne szklo, bransoleta z blachy - skrzypi, klapie i trzeszczy; wskazowki z polerowanej stali maja lume na koncowkach, negatywny display LCD i funkcje automatycznego podswietlania LEDami.

 

Wskazowki analogowe mozna przesunac tylko do przodu w skokach 20 sekundowych - 3 skoki na minute. Bedzie problem z przejsciem na czas zimowy. Zatrzymac wskazanie da sie, wywolujac funkcje H-S (Hand Set) i przetrzymac w funkcji Adjust, az minie godzina. Albo zostawic do wiosny ;)

 

Zegarek dopiero co przyszedl i juz go polubilem, mimo nieco skomplikowanej obslugi ;) 

 

IMG_6254.thumb.jpeg.68469adda7cc64910136e556ab7137cd.jpeg
 

Negatywny wyswietlacz LCD troche slabo widoczny, jak w tanich G-Shockach, ale pasuje do calosci i  robi dobre wrazenie:

IMG_6255.thumb.jpeg.8c361fb46a02e34b8a1f7d4d3dc46658.jpeg

 

Podswietlanie automatyczne i cyfrowy sekundnik - widoczny na lewej polowie cyferblatu: sekundyn od 0-30 - wskaznik rosnie az do 12h, sekundy 31-60 wskaznika ubywa poczawszy od 6h. 
Wskaznik 0-10 minut

IMG_6260.thumb.jpeg.a946e300d50c1480b84318892ba6f8cc.jpeg
 

Porownanie wielkosci z Wave Ceptor WV-59R:

IMG_6261.thumb.jpeg.97300bfab622d622d762b17e1929deca.jpeg
 

IMG_6262.thumb.jpeg.f397d0175e379e60feaeeacef0c57ab0.jpeg


Jakosc wykonania samego zegarka powala, biorac pod uwage jego cene. 

Brasoleta - tania i typowa dla tanich Casio; bezpieczne zapiecie z dwoma przyciskami. 
 

Ale to jeden z najciekawszych Casio Edifice - ze starej szkoly, jak Casio bylo jeszcze tanie.

Zegarek juz dawno zaprzestano produkowac, upolowany w necie i kupiony z ostatkow magazynowych. 

 


 

Edytowane przez Christoph
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Choroba postępuje :-)

 

Kolejny zegarek wpadł w moje ręce =>

https://www.victorinox.com/us/en/Products/Watches/Men's-Watches/Swiss-Army-Heritage/p/241971

Victorinox Swiss Army Heritage 40 model o numerze 241971.

 

Przy okazji pytanie techniczne :-) W środku siedzi Ronda 715. Regularnie sekundnik trafia idealnie między indeksy co też widać na zdjęciu. Czy iść z tym na regulację czy to nie ma sensu? Oglądałem filmy na YT i tam raczej problem nie występuje. Domniemam, że kurier mógł nie obchodzić się delikatnie z paczką stąd to przesunięcie... Odsyłanie tego w celu regulacji może nie pomóc w mojej ocenie, bo ustawią dobrze i może znów wrócić tak jak było hehe...

Victorinox Swiss Army Heritage 40 241971 - 01.jpg

Victorinox Swiss Army Heritage 40 241971 - 02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Aga napisał(a):

Czy bransoletę skrócę tylko u zegarmistrza?

 

Można samemu jak sie wie jak i ma czym ale... Czasami robią takie rzeczy (również wymieniają baterię) w takich miejscach gdzie dorabiają klucze, ostrzą noże i wymieniają baterie w pilotach do bramy/auta (najczęściej taki punkt można znaleźć w galeriach handlowych). Niemniej jednak jeśli zegarek jest wartościowy to idź do zegarmistrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, NonPhixion napisał(a):

Choroba postępuje :-)

 

Kolejny zegarek wpadł w moje ręce =>

https://www.victorinox.com/us/en/Products/Watches/Men's-Watches/Swiss-Army-Heritage/p/241971

Victorinox Swiss Army Heritage 40 model o numerze 241971.

 

Przy okazji pytanie techniczne :-) W środku siedzi Ronda 715. Regularnie sekundnik trafia idealnie między indeksy co też widać na zdjęciu. Czy iść z tym na regulację czy to nie ma sensu? Oglądałem filmy na YT i tam raczej problem nie występuje. Domniemam, że kurier mógł nie obchodzić się delikatnie z paczką stąd to przesunięcie... Odsyłanie tego w celu regulacji może nie pomóc w mojej ocenie, bo ustawią dobrze i może znów wrócić tak jak było hehe...

Victorinox Swiss Army Heritage 40 241971 - 01.jpg

Victorinox Swiss Army Heritage 40 241971 - 02.jpg

Moim zdaniem ma sens odesłanie zegarka na gwarancji, bądź zaniesienie do regulacji. Raczej nie przy transporcie a na etapie montażu zegarka tak się stało.

Chyba, że nie przeszkadza Ci to az tak bardzo. Swoją drogą, fajny sikor.

Edytowane przez adamW202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, NonPhixion napisał(a):

Choroba postępuje :-)

 

Kolejny zegarek wpadł w moje ręce =>

https://www.victorinox.com/us/en/Products/Watches/Men's-Watches/Swiss-Army-Heritage/p/241971

Victorinox Swiss Army Heritage 40 model o numerze 241971.

 

Przy okazji pytanie techniczne :-) W środku siedzi Ronda 715. Regularnie sekundnik trafia idealnie między indeksy co też widać na zdjęciu. Czy iść z tym na regulację czy to nie ma sensu? Oglądałem filmy na YT i tam raczej problem nie występuje. Domniemam, że kurier mógł nie obchodzić się delikatnie z paczką stąd to przesunięcie... Odsyłanie tego w celu regulacji może nie pomóc w mojej ocenie, bo ustawią dobrze i może znów wrócić tak jak było hehe...

Victorinox Swiss Army Heritage 40 241971 - 01.jpg

Victorinox Swiss Army Heritage 40 241971 - 02.jpg


Mozna przesatwic sekundnik na oscie ale to nie zawsze pomaga. Mozesz potem mieć tak ze trafia w indeksy od 9-3 a potem nie. To jest cecha machanizmu a nie wada. Jak chcesz zeby trafiał idealnie to kup jakies Casio z ToughMVT albo Rolexa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Aga napisał(a):

Czy bransoletę skrócę tylko u zegarmistrza?

 

Zależy też jakiego typu jest bransoleta, są łatwiejsze i trudniejsze do zrobienia samemu. Ja swój skracałem kablem antenowym, ale to była potrzeba chwili :D

 

 

9 godzin temu, NonPhixion napisał(a):

Choroba postępuje :-)

 

Kolejny zegarek wpadł w moje ręce =>

https://www.victorinox.com/us/en/Products/Watches/Men's-Watches/Swiss-Army-Heritage/p/241971

Victorinox Swiss Army Heritage 40 model o numerze 241971.

 

Przy okazji pytanie techniczne :-) W środku siedzi Ronda 715. Regularnie sekundnik trafia idealnie między indeksy co też widać na zdjęciu. Czy iść z tym na regulację czy to nie ma sensu? Oglądałem filmy na YT i tam raczej problem nie występuje. Domniemam, że kurier mógł nie obchodzić się delikatnie z paczką stąd to przesunięcie... Odsyłanie tego w celu regulacji może nie pomóc w mojej ocenie, bo ustawią dobrze i może znów wrócić tak jak było hehe...

 

 


Sam noszę Vicka 241780 i u mnie jest problem analogiczny. Nic z tym nie zrobiłem poza ubolewaniem nad rondą którą mam w środku, pomijając nieszczęsne indeksy śmiga jak szalona :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...