Skocz do zawartości

Zegarki-temat dla miłośników kwarców, automatów i analogów


hercooles

Rekomendowane odpowiedzi

Ja właśnie zakupiłem sobie Gerlacha Kosmonauta:

 

00048I9MPFXGGW68-C122-F4.jpg

 

Już dawno nie miałem zegarka elektronicznego a to całkiem przyjemna replika Unitry Warel. Czekam teraz na listonosza :)

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez matros1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Masz jeszcze Copernicusa i Prokopa. Ale IMO oprocz Gerlacha i moze Cheonos to reszty bym nie chcial

 

Kwestia gustu i zasobności portfela  :)

 

Masz jeszcze Copernicusa i Prokopa. Ale IMO oprocz Gerlacha i moze Cheonos to reszty bym nie chcial

 

Kwestia gustu i zasobności portfela  :)

Raczej wiedzy co jest value for money.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie się zgodzę. jednak nie zawsze to co "value for money" musi być na estetycznie bliskie

A w końcu zegarek musi się właścicielowi podobać;

z autami tez jest tak że jedni wybiorą subaru inni bmw a jeszcze inni skodę i każdy może powiedzieć: mój wybór to "value for money"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taki zegarek w Kapsztadzie jak tylko weszły do produkcji. Było to chyba w latach 70-tych. Jak sprawdziłem czytelność jego wyświetlacza to natychmiast w najbliższym porcie afrykańskim sprzedałem. O dziwo kupujący (jakiś murzynek) i sprzedający (czyli ja) byliśmy z transakcji b. zadowoleni. To się nazywa zrobić dobry interes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taki zegarek w Kapsztadzie jak tylko weszły do produkcji. Było to chyba w latach 70-tych. Jak sprawdziłem czytelność jego wyświetlacza to natychmiast w najbliższym porcie afrykańskim sprzedałem. O dziwo kupujący (jakiś murzynek) i sprzedający (czyli ja) byliśmy z transakcji b. zadowoleni. To się nazywa zrobić dobry interes.

Technika wyświetlacza jest tutaj nieco inna niż w zegarkach z lat 70' i 80'. Nie ma problemu z czytelnością.

 

A swoją drogą to marynarze potrafią kupować różny chłam jak już mają okazję zejść na ląd ;)

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez matros1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadł mi w ręce kolejny zegarek - tym razem Made in Germany - Elysee Asterion 76001 na mechaniźmie automatycznym Elysee E227. Zegarek ma ciekawy retro-design, dużą datę i wskaźnik faz księżyca

 

[...]

Niestety zegarek jest uszkodzony - z zamokniętego cyferblatu odpadł posrebrzany indeks z godziny siódmej: 

ihost_1416082032__img_1099m.jpg

 

... ma urwany wałek naciągu ręcznego i ustawiania: 

ihost_1416082653__img_1098m.jpg

 

... i teraz najgorsze, zerwany włos balansu i zablokowany mechanizm. 

ihost_1416082898__img_1096m.jpg

 

Wymiana skórzanego paska to przy tym wszystkim to już pestka, ale zamierzam go oddać do zegarmistrza z zapytaniem o koszty naprawy. Zobaczymy, czy zmieszczę się w zakładanym budżecie, a wtedy powiększy maleńką kolekcję. 

 

Pozdrawiam 

Krzysztof.

 

Pisałem o tym zegarku dwa lata temu. Po wstępnych oględzinach u zegarmistrza odpuściłem naprawę - w Polsce marka nieznana, części brak. Sklep w Austrii, gdzie zegarek został zakupiony - został zlikwidowany, dlatego temat  rozszedł się po kościach.

 

 

 

Wpadł mi w ręce kolejny zegarek - tym razem Made in Germany - Elysee Asterion 76001 na mechaniźmie automatycznym Elysee E227. Zegarek ma ciekawy retro-design, dużą datę i wskaźnik faz księżyca:

Fajny zegarek, ratuj go.

Ten mechanizm to jakaś ETA czy inhouse?

Mechanizm jest produkcji własnej Elysee.

Odebrałem od zegarmistrza w Polsce, ale nie mają części do niego. Pozostaje spróbować u siebie.

 

Tak się złożyło, że ten sam zegarek wrócił do mnie po niespełna dwóch latach, dlatego powierzyłem go mojemu Zegarmistrzowi z wieloma znajomościami i udało się znaleźć nowy Werk Elysee oraz czarny cyferblat z Modelu 76002. Trochę szkoda, że białego cyferblatu nie ma; niestety stary cyferblat jest poważnie uszkodzony przez wodę, dlatego jego renowacja nie jest opłacalna. Trzeba pójść na pewien kompromis, ale cieszę się, że zegarek będzie zrobiony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...