Skocz do zawartości

MOJA KRÓTKA HISTORIA czyli jak sekunda zmienia wszystko...


kuzi4

Rekomendowane odpowiedzi

Mieszkam w Irlandii. Kupilem sobie motor,zrobilem prawko i smigam sobie. A ze mam ZX9R to kusi, no i skusilo deplem sobie na autostradzie az 194 km/h i Garda mnie zatrzymala (irlandzka policja). Sprawa skonczyla sie w sadzie. Wyrok 6 miesiecy odsiadki!!! Tak odsiadki!!! Odwolalem sie i po wplacie kaucji puscili mnie. Na sprawie apelacyjnej dostalem zawiasy na 4 lata. Zakaz prowadzenia jakiegokolwiek pojazdu motorowego, nawet jako pasazer nie moge jezdzic.

 

 

a u nas ludzie płaczą, że zostały zwiększone mandaty :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 261
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Juz nawet w karty nie mozna zagrac bo zaraz hazard!!! Banda zlodziei w tym rzadzie, tylko ustawy pod siebie tworza. Polska umierajest wykanczana od srodka. Ja na miejscu tych ludzi zalozylbym sprawe policji.

Bo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w radio slyszalem ze w Szczecinie 60 policjantow wpadlo na prywatna impreze (urodziny) i aresztowali gosci bo grali w pokera na punkty. Taka wolnosc w naszym kraju.

No to mamy dwie różne wersje.

Dzisiaj w TV była inna wersja - zamknięta (zarezerwowana) knajpa i turniej pokera.

Nie na punkty tylko hazardowy - za realne złocisze trzeba było kupić żetony.

I nie Policja interweniowała tylko Służba Celna bo to w ich kompetencjach leżą gry hazardowe.

Takie oznaczenia były na kamizelkach tych którzy "wpadli" do tej knajpy.

Urodziny były "oficjalnym powodem spotkania" i rezerwacji knajpy.

 

Mamy dwie wersje, trzeba poczekać na to która z nich jest prawdziwa ...

 

Dlatego uważam że dyskusje nt. wolności i skarg na Policję są nieco przedwczesne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w radio slyszalem ze w Szczecinie 60 policjantow wpadlo na prywatna impreze (urodziny) i aresztowali gosci bo grali w pokera na punkty. Taka wolnosc w naszym kraju.

No to mamy dwie różne wersje.

Dzisiaj w TV była inna wersja - zamknięta (zarezerwowana) knajpa i turniej pokera.

Nie na punkty tylko hazardowy - za realne złocisze trzeba było kupić żetony.

I nie Policja interweniowała tylko Służba Celna bo to w ich kompetencjach leżą gry hazardowe.

Takie oznaczenia były na kamizelkach tych którzy "wpadli" do tej knajpy.

Urodziny były "oficjalnym powodem spotkania" i rezerwacji knajpy.

 

Mamy dwie wersje, trzeba poczekać na to która z nich jest prawdziwa ...

 

Dlatego uważam że dyskusje nt. wolności i skarg na Policję są nieco przedwczesne.

 

Co nie zmienia faktu, ze to wszystko wielka bzdura i markowanie dzialan, zamiast zajecia sie realna przestepczoscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w radio slyszalem ze w Szczecinie 60 policjantow wpadlo na prywatna impreze (urodziny) i aresztowali gosci bo grali w pokera na punkty. Taka wolnosc w naszym kraju.

No to mamy dwie różne wersje.

Dzisiaj w TV była inna wersja - zamknięta (zarezerwowana) knajpa i turniej pokera.

Nie na punkty tylko hazardowy - za realne złocisze trzeba było kupić żetony.

I nie Policja interweniowała tylko Służba Celna bo to w ich kompetencjach leżą gry hazardowe.

Takie oznaczenia były na kamizelkach tych którzy "wpadli" do tej knajpy.

Urodziny były "oficjalnym powodem spotkania" i rezerwacji knajpy.

 

Mamy dwie wersje, trzeba poczekać na to która z nich jest prawdziwa ...

 

Dlatego uważam że dyskusje nt. wolności i skarg na Policję są nieco przedwczesne.

 

Co nie zmienia faktu, ze to wszystko wielka bzdura i markowanie dzialan, zamiast zajecia sie realna przestepczoscia.

Tu się zgadzam - jeśli ludkowie zdecydowali się grać swoimi, uczciwie zarobionymi pieniędzmi to moim zdaniem - ich wolna wola co z nimi robią.

Jest tylko kwestia tego kto to organizuje i czy legalnie (czytaj czy jest to opodatkowane).

Póki jest to działalność legalna, nie jest pralnią kasy , przykrywką dla "szemranych interesików" to wszystko jest OK.

 

-- Śr paź 19, 2011 6:04 pm --

 

Przykra sprawa. Dobrze ze wszystko sie dobrze skonczylo.

A jezeli chodzi o sprawce to trzeba byc skonczonym kretynem, imbecylem i .... zeby po pijaku wsiadac za kierownice. A wina jest naszego prawa gdyz jest zbyt lagodne!!!

Dam Wam przyklad na sobie. Mieszkam w Irlandii. Kupilem sobie motor,zrobilem prawko i smigam sobie. A ze mam ZX9R to kusi, no i skusilo deplem sobie na autostradzie az 194 km/h i Garda mnie zatrzymala (irlandzka policja). Sprawa skonczyla sie w sadzie. Wyrok 6 miesiecy odsiadki!!! Tak odsiadki!!! Odwolalem sie i po wplacie kaucji puscili mnie. Na sprawie apelacyjnej dostalem zawiasy na 4 lata. Zakaz prowadzenia jakiegokolwiek pojazdu motorowego, nawet jako pasazer nie moge jezdzic. To tyle.

Kurna, przesrane ...

Nawet jako pasażer taksówką czy autobusem miejskim ??

A rower ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgadzam - jeśli ludkowie zdecydowali się grać swoimi, uczciwie zarobionymi pieniędzmi to moim zdaniem - ich wolna wola co z nimi robią.

Jest tylko kwestia tego kto to organizuje i czy legalnie (czytaj czy jest to opodatkowane).

Póki jest to działalność legalna, nie jest pralnią kasy , przykrywką dla "szemranych interesików" to wszystko jest OK.

 

Rzeklbym wiecej nawet - to malo, ze jest guzik a nie walka z przestepczoscia, to jest tworzenie przestepczosci tam, gdzie

jej do tej pory nie bylo.

Tak samo jak z prohibicja/alkoholem i w znacznej mierze prawde mowiac takze z narkotykami - abstrahujac oczywiscie od

tak czy inaczej szkodliwych skutkow zazywania tego typu uzywek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w radio slyszalem ze w Szczecinie 60 policjantow wpadlo na prywatna impreze (urodziny) i aresztowali gosci bo grali w pokera na punkty. Taka wolnosc w naszym kraju.

No to mamy dwie różne wersje.

Dzisiaj w TV była inna wersja - zamknięta (zarezerwowana) knajpa i turniej pokera.

Nie na punkty tylko hazardowy - za realne złocisze trzeba było kupić żetony.

I nie Policja interweniowała tylko Służba Celna bo to w ich kompetencjach leżą gry hazardowe.

Takie oznaczenia były na kamizelkach tych którzy "wpadli" do tej knajpy.

Urodziny były "oficjalnym powodem spotkania" i rezerwacji knajpy.

 

Mamy dwie wersje, trzeba poczekać na to która z nich jest prawdziwa ...

 

Dlatego uważam że dyskusje nt. wolności i skarg na Policję są nieco przedwczesne.

 

TVN trzeba oglądać z przymrużeniem oka

 

Sami pisali na tvn24.pl.

...kilkudziesięciu policjantów i funkcjonariuszy Zachodniopomorskiej Służby Celnej wkroczyło do klubu i przerwało turniej.

 

Dodatkowo:

http://www.tvn24.pl/-1,1721359,0,1,oblawa-na-pokerzystow,wiadomosc.html

Drugi filmik na stronie 0:35 2 panów w czarnych ciuchach z napisem "Policja"

 

To jest filmik z tej Imprezy zanim przyszli smutni Panowie z Policji i Służby celnej.

Jak oni się nie bali tylko w 60 tam się pakować bez czołgów i wsparcia lotniczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj było więcej informacji - i moim zdaniem kompromitacja ...

Przesłuchali kilkadziesiąt Bogu ducha winnych osób i jedyny zarzut to to że grali "poza kasynem" ...

Idiotyzm do kwadratu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko, żyjemy w ciemnogrodzie a polskie prawo hazardowe (powstałe tuż po aferze zbycha i mira czy innych fajfusów) jest wielką bzdurą i ograniczaniem swobód obywatelskich. Jednak wątek jest zupełnie o czym innym... a może jednak nie do końca? To bardzo jaskrawy przykład jak traktowani są przestępcy, którzy doprowadzają do tragedii innych ludz oraz w jaki sposób nęka się zwykłych obywateli. smutne ale co zrobic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie sprawa nie drgnęła ani trochę... Może powinienem zapytać prokuratury co się dzieje? Jak myślicie? A może wybrać się się do nich osobiście?
Prawnik pisał do komendy o przekazanie kopii notatki i cisza... Trzeba będzie napisać do prokuratury...

Życzę Ci, żeby tak nie było, ale teraz dowiesz się jak działa TO państwo.

Jak wszyscy mają wszystko w tyłku. Prawo jest, nawet niezłe, ale nie jest respektowane i egzekwowane.

Ja już tego doświadczyłem.

A co do prokuratorów - patrzą tylko jak przebąbić te 15 lat i iść na emeryturę w wysokości 14. tys PLN , k.... j... m.. :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie pozostaje nic innego jak zacząć naciskać... Wszędzie gdzie się da.

 

-- 25 paź 2011, o 20:58 --

 

Że firmy ubezpieczeniowe robią wszystko, byle zapłacić poszkodowanemu najmniej kasy jak to tylko możliwe to jest wiadome - nie normalne ale niestety wiadome. Natomiast to co dostałem od ubezpieczonego funduszu gwarancyjnego dzisiaj na konto rozwaliło mnie zupełnie... Łączna, wypłacona kwota odszkodowania jest o wieleeeee niższa od tego co ustaliłem z firmą prowadzącą sprawę. Pomijam, że do rzeczywistej wartości motocykla i wyposażenia to ma się zupełnie nijak... Ale choć tego, co ustaliliśmy z ubezpieczycielem mi UFG zapłaci... Widzę, że nawet z taką instytucją trzeba walczyć o swoje... Masakra, co za pojebany!!!! kraj i ustrój. Niepojęte.

 

-- 29 paź 2011, o 03:28 --

 

Zapewne wiecie co to "STOP PIJANYM KIEROWCOM" Proszę, przyklejcie naklejkę na swoje samochody... http://www.dzyr.pl

 

-- 7 gru 2011, o 19:09 --

 

Dostałem dzisiaj z prokuratury propozycję kary dla gnoja, który spowodował mój wypadek. Jakaś masakra!!! 2,5 roku więzienia, 10 lat zakazu prowadzenia pojazdów i po 2000 zł dla mnie i Krzyśka... Jako oskarżyciel posiłkowy będę wnioskował o max karę, czyli 12 lat pierdla. Za próbę podwójnego zabójstwa 2,5 roku... Zajebiście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kuzi4 po dłuższej przerwie.

Moja sprawa o której pisałem na początku tego wątku też jeszcze się nie zakończyła z powodu wstrętu firmy ubezpieczeniowej (w której ubezpieczony był sprawca) do wypłacenia pełnego należnego odszkodowania. Różnica wynosi ponad 50 tzł. Postanowiłem przekazać jej dokończenie wyspecjalizowanej firmie za 30 % prowizji. Znajomemu, który był w podobnej sytuacji, załatwili wszystko dość sprawnie. Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...