Skocz do zawartości

Cos teges


555

Rekomendowane odpowiedzi

 

a do ilu Ci blg zeszlo ?

 

Jeszcze nie sprawdzalem nawet, dopiero trzeci dzien tak siedzi. Skoro sie znasz - druga fermentacja w butelkach wystarczy do zagazowania, czy lepiej wlac w beczke i wpuscic CO2?

a co to za piwo ?

 

Pilsner, pierwszy w zyciu wiec z gotowego kita robie zeby nie zepsuc samemu. Instrukcja kaze przelac do butelek/beczki + troche cukru i zostawic na pare dni, myslisz ze to wystarczy?

 

Zastanawiam sie wlasnie w co to przelac, 40 butelek troche bedzie zawadzac i babrania sie z myciem na pol nocy, wygodniej troche w beczke ale znowu nie upchne w lodowce calej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a do ilu Ci blg zeszlo ?

 

Jeszcze nie sprawdzalem nawet, dopiero trzeci dzien tak siedzi. Skoro sie znasz - druga fermentacja w butelkach wystarczy do zagazowania, czy lepiej wlac w beczke i wpuscic CO2?

a co to za piwo ?

40 butelek to 2 transporterki :wink: , jezeli chodzi o mycie to jest to najgorsza rzecz w piwowarstwie domowym :evil:

Ja zawsze mocze w wannie w cieplej wodzie z plynem do mycia naczyn ( wtedy ladnie odchodza naklejki), mycie szczotka, plukanie, dezynfekcja i suszenie.

Jak masz "obce" butelki to trwa to dlugo, jak " swoje" to krócej - za zawsze swoje jak wypije piwo to plucze i jest wtedy mniej roboty :wink:

Jak to tylko 3 dni stalo to jeszcze zaczekaj ze 4 - na zdjeciu widac ze jeszcze drozdzaki pracuja. Zamykaj wieko i spokojnie czekaj - teraz jest duze niebezpieczenstwo ze do piwa dostanie sie jakies swinstwo :twisted:

Po 7 dniach, albo zlewasz na cicha ( np. kolejne 7 dni- wtedy piwo jest klarowniejsze) albo dajesz do butelek.

Refermentacja w butelkach wystarczy do nagazowania - ja zazwyczaj daje 4 g. glukozy na butelke 0,5 l. Wczesniej cala dawke rozpuszam w cieplej wodzie ( lepiej sie glukoza rozpuszcza) chlodze, mieszam z piwem i do butelek - trzeba pamietac zeby na tym etapie nie natlenic piwa bo bedziesz mial granaty :!:

Butelki trzeba zdezynfekowac, a kapsle wygotowac ( 5-10 min. wystarczy ), rozlewanie do butelek tak zeby zostalo ze 2-3 cm powietrza - nie wiecej! kapslowanie i gotowe :mrgreen:

2-3 dni w domu i do piewnicy ( do nizszej temperatury) - po 2 tygodniach mozna juz pic :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze lepsze. :mrgreen: dzieki za rady, a co myslisz o 1.5l sloikach z ikei? zamykane na uszczelke, duzo ich nie trzeba a do lodowki akurat. :)

czy ja wiem :roll:

pewnie tak, ale ciekawe jak z zamknieciem czy wytrzyma ?zawsze zlewam do butelek po piwie, im mniejsze opakowanie znaczy tak z 0,5l tym lepiej, bo jak chcesz sie napic 1 piwka to otwierasz, a takie 1,5 l trzeba odrazu wypic bo pozniej sie wygazuje.

Sa i tacy co zlewaja do petow po napojach moze pomysl o czyms takim :roll:

co do pilsa to zlej na cicha z nad osadu - to piwo ma byc klarowne no i pewnie jak nie zostanie wypite :wink: bedzie bardzo dobre po 3 miesiacach

No i nastepny krok to prawdziwe warzenie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ta z czerwona tasiemka made by moja panna :D troche dopracujemy wykonanie i jak ktos chce, to na PW zapraszam ;)

 

Kolego a czy to czasem nie jest pomysł Tomasza-555? Troszke byłoby przegięciem gdybyś kupił od niego breloczek, zrobił taki sam i sprzedawał. Na tym forum chamstwa sie nie uprawia :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uwazam tego za chamstwo. Swiniacze sie roznia. Ten stary (niebieski) autorstwa panny Tomasza-555 praktycznie sie wytarl (porozrywany material gdzieniegdzie, powyciagany)- bylem jednym z pierwszych, ktorym zostal wyslany (moje zamowienie bodajze bylo 17) i zdazylem zauwazyc wady tego projektu.

 

Moja panna od dawna byla zainteresowana tymi swiniaczami i chciala sobie zrobic podobnego, znalazla na necie rysunki ze swiniaczem, ktore posluzyly za wzor do wyciecia materialu. Ja sluzylem sugestia przy projektowaniu breloczka (wytrzymalosc, wytrzymalosc i jeszcze raz wytrzymalosc!)

 

 

 

To by bylo na tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu na forum ktoś od zawsze robi swinie na lusterka, świnie z nickiem na klape ( wielu ma dostęp do plotera i robi je dla sibie ale niewielu ma czelność żeby sie z tym ogłośić na The Forum). Może się myle ale uważam, że forum nie powiniśmy kraść sobie pomysłów i tyle. Zrób świnie z metalu, z aluminium, z kewlaru, tytanu to pewnie sam kupie jedną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu na forum ktoś od zawsze robi swinie na lusterka, świnie z nickiem na klape ( wielu ma dostęp do plotera i robi je dla sibie ale niewielu ma czelność żeby sie z tym ogłośić na The Forum). Może się myle ale uważam, że forum nie powiniśmy kraść sobie pomysłów i tyle. Zrób świnie z metalu, z aluminium, z kewlaru, tytanu to pewnie sam kupie jedną.

 

W pełni popieram :wink: Handelek czyimś pomysłem nawet lepiej (wg Ciebie) wykonanym jakoś nie przystoi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze lepsze. :mrgreen: dzieki za rady, a co myslisz o 1.5l sloikach z ikei? zamykane na uszczelke, duzo ich nie trzeba a do lodowki akurat. :)

Odradzam słoiki tzw. weki! One są świetne do wekowania, wekowanie sprawia, że w słoiku powstaje podciśnienie i z tym słoik świetnie sobie radzi, jednak w przypadku piwa powstaje ciśnienie i to nadmierne może wypchać uzczelkę i zepsuć w ten sposób całą zabawę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...