Skocz do zawartości

check engine


o_p_o

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszskich to znowu ja. cały czas od kąd mam subaru legacy 1.8 z 1990r świeci sie mi kontrolka check engine. poprzedni właściciel twierdił, że to od paliwa (mamy na gaz, on benzyny wogóle nie tankował i teraz na benzynie nie chodzi, dlatego też tankujemy tylko gaz). co to może być?? sprawdezam w słowniku i pisze "silnik w kratę".

 

 

czy ktoś wie o co chodzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o_p_o, ale co sprawdzałeś w słowniku? Wyrażenie "check engine"? Dobrze, że nie przetłumaczyli na szach silnikowi ;)

Sprawa jest prosta, najpierw trzeba sprawić by auto działało na benzynie, inaczej w chłodniejsze dni nie odpalisz silnika. Sprawdź kod błędu - pod kolumną kierowniczą będą dwie rozpięte czarne złączki, trzeba je spiąć i przekręcić kluczyk w stacyjce w pozycję zapłonu. Zanotuj jak mruga kontrolka CEL (ile szybkich, ile krótkich) i zapodaj tutaj na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mali1988, ale sama kontrolka tylko pokazuje, że może być jakiś problem - u jednych będzie to czujnik spalania stukowego, u innych czujnik położenia wału, a u jeszcze innych czujnik położenia przepustnicy bądź sonda lambda... możliwości jest sporo. A niedziałanie auta na benzynie, szczególnie tak starego, to np. zatkany filtr lub uszkodzona pompa paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się śmiga tylko na gazie to pewnie pompa paliwa już nie istnieje. Trzeba to naprawić bo któregoś dnia samochód "się skończy". Odpalanie tylko na gazie to nie jest dobry pomysł, niestety często się mści.

 

Co do check engine - to coś na zasadzie gorączki, wiesz że coś się dzieje ale ciężko po samej kontrolce powiedzieć co się dzieje. "check engine" znaczy po prostu sprawdź silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co, jakoś nie umiem tego sprawdzić... czy jesteście pewni, że w tym modelu też to tak działa??

 

mam wrażenie, że w pewnych momentach silnik pracuje tylko na 3 tłokach a nie na 4, oraz, że ciągnie olej, czy to może mieć coś wspólnego z tym "check engine"??

przepraszam ale internet mam tylko w weekendy.

 

na benzynie się praktycznie nie da jechać (myślę, że to pompka paliwa skoro prawie rok go nie tankował poprzedni właściciel). kiedyś to trzeba zrobić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Check Engine to prosty komunikat - sprawdź co się dzieje z silnikiem, bardzo ciężko cokolwiek przez internet napisać. Wszystko mogło paść.

Skoro na benzynie nie da się jechać to pewnie nie ma już pompy paliwa, nie wiadomo jak działa przepływomierz...

Napisz może skąd jesteś, znajdziesz pewnie kogoś kto Ci pomoże, bo tak przez net nie widzę możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, mam pytanie, w legacy rocznik 90 silnik 1,8 od czasu do czasu zapala mi się check engine. Złączyłem przewody i odczytałem kod 14, i nie za bardzo rozumiem co on znaczy? i jak go naprawić??

 

14 - Fuel injector - abnormal output

 

Przeczyścić lub wymienić wtryskiwacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat... Legacy Outback 1997, silnik ej25. Czasami zapala się Check Engine, lecz po chwili gaśnie (miejscowi elektronicy twierdzą, że jeśli błąd nie świeci się non stop to nic się nie da sprawdzić). W momencie występowania błędu auto traci moc, krztusi się, prycha, nie wkręca się tak jak powinno. Dodam, że od prawie 2 lat mam założoną sekwencyjną instalację gazową, ale objawy występują i na lpg i na benzynie... Do tej pory wszystko było ok i nagle taki psikus... co Wy na to?

 

-- Pn paź 03, 2011 4:51 pm --

 

Po spięciu czarnych kostek Check mignął 2 razy długo, 2 razy krótko. Z tego co napisał auriga666 to błąd 24, inne źródło które czytałem wskazuje na kod 22. Jak to w końcu jest? krótkie mrugnięcie równe jest 1 czy 2? może ktoś to precyzyjnie określić? no i oczywiście wdzięczny będę za odpowiedź czego błąd z mojego auta dotyczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi. Profilaktycznie oczyściłem czujnik spalania stukowego i przykręciłem go wcześniej delikatnie smarując smarem miedzianym, wykasowałem błędy jakie mi wymrugało (po ponownym sprawdzeniu okazało się, że są 3 błędy 12, 22, 32), żeby sprawdzić czy usterka się powtórzy. Po przejechaniu kilkudziesięciu km i ponownym spięciu czarnych wtyczek kontrolka Check Engine mruga non stop ze stałą częstotliwością, czy to oznacza, że nie występuje już żaden błąd? nikt nie napisał chyba jak zachowuje się kontrolka kiedy wszystko jest ok :) jeśli gdzieś jest o tym napisane, a ja tego po prostu nie znalazłem to przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

witam czy ktoś może pomóc subaru legacy nie potrafię znaleśc warsztatu który sobie poradzi check engine kod 65 kod 31 kod 23 kod 45 nie wiem czy dobrze to przeliczyłem 6długich i 5 szybkich 3długie i 1 szybka 2 długie i 3 szybkie 4 długie i 5 szybkich bardzo bym prosił o pomoc co moga oznacza te błędy subaru legacy 2l twin turbo 1999r bardzo dziekuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy ktoś może pomóc subaru legacy nie potrafię znaleśc warsztatu który sobie poradzi check engine kod 65 kod 31 kod 23 kod 45 nie wiem czy dobrze to przeliczyłem 6długich i 5 szybkich 3długie i 1 szybka 2 długie i 3 szybkie 4 długie i 5 szybkich bardzo bym prosił o pomoc co moga oznacza te błędy subaru legacy 2l twin turbo 1999r bardzo dziekuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dzięki ....jakoś by się zgadzało.....ogólnie wymieniłem tylko przepływkę *kolejną z kolei* wcześniejsze jakoś padały po kilku tyg i wszystko jest już ok :evil::evil::evil::evil: reszta błędów została skasowana i nie powróciły wiec odeszły w zapomnienie :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: serdecznie dziekuję za pomoc pozdrawiam :twisted::twisted:

 

-- Śr lis 09, 2011 4:25 pm --

 

BIG CITY - no cóż nie znam takiego miasta w Polsce, całe google.maps przeszukałem.
:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: moje prywatne miasto buddy pozdro :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy ktoś może pomóc subaru legacy nie potrafię znaleśc warsztatu który sobie poradzi check engine kod 65 kod 31 kod 23 kod 45

 

 

To było w kontekście że mamy Ci pomóc ze znalezieniem warsztatu a w gruncie rzeczy nie wiemy skąd jesteś, a warsztatów w naszym pięknym kraju trochę jest.

Pozdrawiam i życzę sukcesów w naprawie. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...