Skocz do zawartości

Felgi 16 cali do Subaru Impreza WRX 2001 r.


Kaiser_Sowza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Krótkie pytanko i liczę na szybką odpowiedź. :)

 

Szukam alu 16 cali do swojego robaka. Znalazłem fajne tylko pan mi powiedział, że na przód nie będą pasowały na zaciski. :?:

 

A oto i owe felgi: :)

 

p1020922i.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Hamulec standardowy. Tarcza 294 mm.

 

Pozdrawiam

 

Martinez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam głupie pytanie, ale lepiej zapytać i raz się wstydzić niż nie zapytać i nie wiedzieć. :lol:

 

To jak mam po dwa zaciski na koło to czterozaciskowe? A jeśli czterozaciskowe to żadne 16'tki nie będą pasowały?(chciałem 16'tki założyć na zimówki) Zostają tylko 17'tki?

 

I dlaczego w instrukcji od auta jest, że 16'tki też w nich były? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego te ze zdjęcia nie będą pasowały

Ponieważ te nie pasują? Nie rozumiem pytania...

 

To są felgi z US, gdzie hamulce były inne niż w EU i te felgi na europejski hamulec nie wchodzą (bez dystansu ok. 5mm).

 

Jak szukasz 16" Subaru (w sensie fabrycznych Subaru, a nie tylko pasujących do Subaru), to np. z GT - 5-cio (MY98?) lub 6-ramienne (MY00?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się dowiedziałem od mechanika. (wymienia mi tarcze i klocki) Mam 4'ro tłoczkowe. Czyli te z fotki nie będą pasować. :( Szkoda, bo cena bardzo sensowna.

 

Doradźcie na co zwrócić uwagę przy poszukiwaniach. :) Z tego co troszkę się orientuję to pewnie zwracać uwagę na ET. Tylko jakie ono ma być, żeby było dobrze? :?:

 

Muszę kupić felgi na lato(17 cali) i felgi na zimę(16 cali). Jakie ET ma być w 16 calach, a jakie w 17'tkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PW odpowiedziane.

 

Wkleję też tu (z drobnymi modyfikacjami), dla potomnych. ;-)

 

ET40 (te Dotz) według forum powinny obcierać o błotniki. Choć według forum już ET42 powinno obcierać, a auto kupiłem właśnie na felgach z ET 42 (18") i obcierania nie zauważyłem (choć trzeba przyznać, że przejechałem na nich poniżej 1kkm, bo od razu wymieniłem na fabryczne 17" z WRX EU i 16" z GT).

 

ET35 (drugie felgi z PW, 7x16 ET35) kojarzy mi się raczej z rozmiarem Toyoty. One tym bardziej powinny obcierać.

 

Choć według http://www.waxtum.com/auto/rechner/et.html obie niby wchodzą bez obcierania (ale dla tych z ET35 zapas od błotnika jest ok. 0,6cm - to pewnie zjedzą różnice między różnymi modelami opon - mało rezerwy, a kalkulator może nie uwzględniać też np. ugięcia zawieszenia)

 

Czy wejdą na czterotłoczek - trzeba pytać forumowych magików od felg. Patrząc na ET - powinny wchodzić, choć ważniejszy od samego ET jest kształt ramion (wewnętrznej strony), a tego bez przymierzenia się nie sprawdzi. Chyba, że ktoś miał takie felgi i wypowie się z doświadczenia.

 

Sam mam awersję do tanich aftermarketowych alufelg (dotz, dezent i inne noname'y).

 

Oponiarze też przyznają, że jednak co fabryczna konstrukcja to fabryczna konstrukcja (pominąć fabryczne 17" z WRX-a bug/blob-eye, które podobno - według mądrości forumowych - pękają ;-)). Ostatnio jak zakładałem opony na komplet pojeżdżawkowych felg (5-ramienne, z GT'98), to oponiarz stwierdził, że jeszcze w zasadzie krzywe nie są (a swoje przeszły, zarówno u poprzedniego właściciela, jak i trochę u mnie).

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaiser_Sowza, wejdz na kupie-sprzedam, wrzuculem tam wczoraj link do alledrogo, gdzie gosciu za 800 PLN wystawia felgi z amerykanskiego New Age (circa 2007 rocznik). 16x6.5, wiesc gminna glosila ze nie wchodza na 4-tloczki... a unas trzy takie komplety pieknie sie kreca :) Ino odstep miedzy zaciskiem a ramieniem felgi jest rzedu kilku mm, wiec trzeba miec zdrowe lozyska ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja przymierzałem do swojego wrx-a 2006 chyba z sześć kompletów alufelg ori Subaru 16-tek i, oprócz tych od GT-eka, żadne nie pasowały na fabryczny zacisk 4-tłoczkowy. W końcu kupiłem felgi PROLINE, niemieckie - 16x6,5 i ET48 i te parametry okazały się optymalne. Plus oczywiście design o wygiętych na zewnątrz ramionach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle jest szansa by jakieś stalowe 16 pasowały na 4 tłoczki ?

 

Jakbyś znalazł jakieś poglądowe zdjęcie swoich Proline to wrzuć pls

 

W każdym razie bez przymierzania się nie obędzie... A zdjęcie moich zrobię dzisiaj i wrzucę. Z tym, że to alusy... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle jest szansa by jakieś stalowe 16 pasowały na 4 tłoczki ?

 

Jakbyś znalazł jakieś poglądowe zdjęcie swoich Proline to wrzuć pls

 

Jest szansa. Seryjne GT stalowe 16" pasują - niestety baaaardzo trudno je dorwać. Nawet jest szansa na aluminiowe 15" pasujące na 4-tłoczki (np. szutrowe) tylko to nie są tanie rzeczy ;)

Stalówki:

Rozmiar: 6.5JJx16

Rozstaw śrub: 5x100

ET (odsadzenie): 55

CH (otwór centralny): 56

cena ok 1100PLN za kpl

http://www.felgi-stalowe.pl/konfigurato ... el=Impreza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...