Skocz do zawartości

doposażenie w tempomat


konik_80

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Krzyniek napisał:

Przeczytałem wątek, kupiłem i zamontowałem kierownicę ze sterowaniem radiem i tempomatem. Sterowanie radia podłączyłem i działa.

Potrzebuję natomiast pomocy z uruchomieniem tempomatu.

Niemogę nigdzie namierzyć ten czteropinowej kostki przy pedale hamulca. Jedyne wolne kostki jakie znalazłem to jakaś podłużna z trzema pinami, oraz taka spora z bardzo dużą ilościa pinów.

Mógł by mi ktoś prosto i łopatologicznie wytłumaczyć lub pokazać gdzie szukać tej kostki?

Łopatologicznie.

Podwiązany 4 pinowy kabelek wisi dokładnie nad pedałem hamulca. Jak masz zdolności akrobatyczne, to dasz radę tak nawet sięgnąć wzrokiem.

Przyjrzyj się pedałowi hamulca i znajdziesz wpięty kabelek 2 pinowy. Śledząc go w kierunku wiązki, trafisz na kolejny z 4 pinową kostką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj dokonywałem figur akrobatycznych pod kolumną kierownicy i nie udało mi się nic tam znaleźć. Podążanie za kablami od czujnika też nie pomogło.

Co prawda liczyłem  bardziej na jakieś zdjęcie ;) ale jutro spróbuje poszukać jeszcze raz. Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Krzyniek napisał:

Właśnie dzisiaj dokonywałem figur akrobatycznych pod kolumną kierownicy i nie udało mi się nic tam znaleźć. Podążanie za kablami od czujnika też nie pomogło.

Co prawda liczyłem  bardziej na jakieś zdjęcie ;) ale jutro spróbuje poszukać jeszcze raz. Dzięki :)

Chcesz i masz. :D

Jak się zapewne domyślasz, 4 pinowy jest założony fabrycznie...

P1010403.JPG

Edytowane przez WOJO
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam odświeże temat. Pacjent subaru legacy 2.0 2005 at.  Po podłączeniu manetki i czujnika pod pedałem na 4 pinowy po przekreceniu zapłonu zaświeca mi się cruise i set lecz podczas jazdy możliwe jest tylko  włączenie cruise i tempomat nie łapie. Powiedzcie mi czy coś jeszcze jest potrzebne? jakiegoś przekaźnika 

Brakuje ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam odświeże temat. Pacjent subaru legacy 2.0 2005 at.  Po podłączeniu manetki i czujnika pod pedałem na 4 pinowy po przekreceniu zapłonu zaświeca mi się cruise i set lecz podczas jazdy możliwe jest tylko  włączenie cruise i tempomat nie łapie. Powiedzcie mi czy coś jeszcze jest potrzebne? jakiegoś przekaźnika 
Brakuje ? 
 
A glupio zapytam zamieniles tylko wtyczke czy czujnik na 4 pinowy tez zmieniles?
Moze teafil sie jeden ktory nie ms jakiegos czujnika w skrzyniu lub jest uszkodzony. Dobrze bylo podlaczyc komputer i zobaczyc czy jest czujnik Neutral w skrzyni.
To tyle co przychodzi do glowy po otwarciu oka

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Dracula napisał:

czy jest czujnik Neutral w skrzyni

Mogę Cię zapewnić bez podłączania komputera, że go tam nie znajdziesz.

Musisz otworzyć drugie oko. :D

HINT:

"Pacjent subaru legacy 2.0 2005 at".

7 godzin temu, marel1987 napisał:

Witam odświeże temat. Pacjent subaru legacy 2.0 2005 at.  Po podłączeniu manetki i czujnika pod pedałem na 4 pinowy po przekreceniu zapłonu zaświeca mi się cruise i set lecz podczas jazdy możliwe jest tylko  włączenie cruise i tempomat nie łapie. Powiedzcie mi czy coś jeszcze jest potrzebne? jakiegoś przekaźnika 

Brakuje ? 

 

Nic więcej nie brakuje.

Przy jakiej prędkości próbujesz użyć tempomatu?

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Cię zapewnić bez podłączania komputera, że go tam nie znajdziesz.
Musisz otworzyć drugie oko.
HINT:
"Pacjent subaru legacy 2.0 2005 at".
A no widzisz w takim wypadku jest tam na 100%

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

A no widzisz w takim wypadku jest tam na 100%

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Teoretycznie to co zrobiles powinno wystarczyc. Wroce do podleczenia kompa bo moze wisi jakis blad ktory nie skutkuje zapaleniem check a powoduje ze tempomat nie daje sie ustawic.

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to co opisane jest jako Neutral Position Swich?? To pelni funkcje czujnika neutral nie sprzeczajmy sie bo robimy offtopic.

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Moze poprostu manetka jest uszkodzona? Zwijak pod kierownica?. Warto zaczac od podstaw czyli przdzwonic kable.

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Moze poprostu manetka jest uszkodzona? Zwijak pod kierownica?. Warto zaczac od podstaw czyli przdzwonic kable.

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

O kur... Moj blad przepraszam. Zwracam honor. Kolejny dowod ze schematy na czyms wiekszym niz telefon. Jeszcze raz przepraszam.


Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizuj ze schematem, w zasadzie jedyne miejsce gdzie może być blad to zerknij na polaczenie do czujnika. Na pinach 2,3,4 masz wyprowadzenia do bezpiecznikow. Sprawdz miernikiem czy pedal stopu rozwiera piny odpowiedzialne za tempomat albo raczej czy nie sa normalnie rozwarte bo wtedy na pewno tempomat się nie wlaczy, może sam czujnik jest strzelony. Sprawdz miernikiem czy dziala maneta prawidłowo no i czy zwijak jest caly. Wszystko miernikiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, marel1987 napisał:

Jest jakiś przekaznik bądź bezpiecznik który odpowiada za tempomat? Szukałem ale nic nie wpadło mi w oko. Przypomnę że nie działa próba zSETowania cruise się zaświeca 

Nie. Ma działać po podłączeniu.

Ponawiam pytanie.

Przy jakiej prędkości próbowałeś włączyć tempomat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, marel1987 napisał:

Od 50 w górę 

Postępujesz zgodnie z tym, co napisali w instrukcji?

Po osiągnięciu 40km/h wciskasz główny przycisk, zapala się "CRUISE". Naciskasz i puszczasz dźwignię tempomatu w dół, zapala się "SET"?

Cruise control.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie miernik w lape i po kolei przejścia na kablach i np. czy piny z kierownicy do zwijaka i potem dalej odpowiadają tym ze schematu, może kiera od forka ma inaczej wyprowadzone piny ze sterowania (w co watpie ale nie mam serwisowki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...