Skocz do zawartości

Wzmacniacz do głośników


zofx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam plan wreszcie zmienić to słabe audio w mojej imprezie. Mam już odtwarzacz Pioneer DEH-1320MP. Mam plan kupic na przód: HERTZ DSK 165 160W a na tył jakies 130mm trójdrożne jeszcze nie wiem jakie. Do tego przy montażu głośników wygłuszę całe drzwi WYGŁUSZAJĄCĄ MATĄ BITUMICZNĄ.

 

Mam pytanie bo nie mogę ogarnąć tematu wzmacniaczy.

 

Chciałbym, żeby była moc żeby bujnąć te głośniki. Czy jest jakiś MINI wzmacniacz - czytaj TANI - do samych głośników? Od razu mówię, ze nawet mi się nie śniło wsadzać jakieś tuby czy skrzynie do bagażnika więc pomińmy temat od razu. Chodzi mi o większą moc na 4 wymienione głośniki + 2 tweetery.

 

Help meeee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zofx - moim skromnym zdaniem bedzie miec sens.

Wiekszosc odbiornikow ma moc w regionach 20-25W z tego co zabserwowalem.

Niektore dobijaja do 30W.

A to i tak daleko od tej mocy, na jaka sa przeznaczone z reguly glosniki.

 

I nie chodzi o to, zeby robic nie wiadomo jak glosne lubudu - tylko glosniki trzeba miec czym napedzic.

Wiec jakis wzmacniacz nieduzy nawet - tak, zeby dawal powiedzmy te 4x 50-60W to juz podejrzewam bedzie zupelnie

inna praca samych glosnikow.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie tak myślę, w radio mam juz 4x50W i moze byc za mało.

 

tylko teraz jak to jest z tymi kanałami we wzmacniaczu?! ile ich musi być i jak to dobrać zeby głośników nie popalić...

 

tutaj jest taki mały wzmacniacz tani i ma takie wyjścia

 

vk239_2.jpg

 

gdzie tu głośniki podpiąć, nawet same przednie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4x50W

 

4x50W to pewnie masz - ale chwilowej mocy - a ile ciaglej? Bo ta jest troche jakby istotniejsza tutaj.

 

EDIT: sam sobie odpowiem 4x22W, czyli pi razy oko 1/4 mocy przewidzianej dla twoich glosnikow, o ktorych piszesz w pierwszym poscie - 80W.

To pewnie troche malo do porzadnego napedzenia membrany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Morgiana
moim skromnym zdaniem

 

:shock:

 

Przepraszam... ale aż się zakrztusiłam :mrgreen:

 

dźwięk silnika w moim n/a nie jest satysfakcjonująca w porównaniu do moich byłych gtków :)

 

To wróć do GT i będzie po kłopocie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No najprościej :-) pracy szukam, już mnie brało na GTka ale ostudziłem sobie sam głowę bo wiem ze skończyłoby to się tym samym co zawsze - sprzedażą po paru miechach :-) zrobie sobie dobry dupowóz a auto do katu będę pożyczał od Ciebie : - P

 

-- 26 lip 2011, o 18:38 --

 

Z tego co widze jeszcze - Twoje radio ma tylko jedna pare "cinczy" - na tyl.

Wiec jak chcesz wszystko przez wzmacniacz puscic to bedziesz potrzebowal jeszcze konwerter sygnalu dla przednich glosnikow.

 

a nie jest tak jak na tym schemacie? że 1 czincz jest na przednie głośniki a drugi czincz na tylne???? w sensie taki rozgałęźnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmacniacz co wkleiłeś jest dwu kanałowy. To w sumie wystarczy do w miarę poprawnego grania. Podłączasz przednie głośniki przez wzmacniacz a tylne napędzasz z radia.

 

 

myślę że takie rozwiązanie ma sens i tak scenę robisz z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmacniacz co najmniej 2 kanałowy P i L na przód bo i tak będziesz puszczał przez zwrotnice Hertz dobry wybór, na wzmacniaczu nie oszczędzaj tak jak na przewodach, plus i minus weź prosto z aku (takie same średnice +/-), z tyłu.... nie dawaj nic,

 

 

polecam Ci taki

http://allegro.pl/soundstream-sa-164-ha ... 43175.html

 

ten jest 4 kanałowy , można zmostkować na dwa:)

 

idealny stosunek cena/jakość ja osobiście też mam z tej firmy tylko z trochę innej półki cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie mam fajny wzmacniacz trochę taniej, lepiej będzie 4 kanały zmostkować niż 2 kanałowy kupowac right?

 

dzięki za pomoc, teraz juz wiem prawie wszystko. czekam na mały przypływ gotówki i zdam relacje jak to wszystko śmiga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer DEH-1320MP. Mam plan kupic na przód: HERTZ DSK 165 160W a na tył jakies 130mm trójdrożne jeszcze nie wiem jakie. Do tego przy montażu głośników wygłuszę całe drzwi WYGŁUSZAJĄCĄ MATĄ BITUMICZNĄ.

 

 

Dołóż bardzo niewiele do Hertz ESK 165. Różnica w cenie nieznaczna, a przepaść duża.

Na tył możesz dać DSK 130, Albo tańsze Helixy DB trójdrożne.

Jeśli jednak uprzesz się na DSK 165, albo już je kupiłeś to one nie potrzebują wzmacniacza. testowane na radyjku Pioneer AVH-P4100 DVD (4x50) - różnica znikoma.

Poza tym zestawy DSK 165 lubią się palić pod wzmacniaczem i wtedy będą leżały w serwisie na gwarancji zamiast grać.

Co do ESK to już przydałby się niewielki piecyk. Ale w żadnym wypadku najtańszy chiński lub coś podobnego jak ze zdjęcia wyżej. Na aledrogo idzie kupić markowy piecyk używany za pasztet.

Np:

http://allegro.pl/pioneer-gm-5100t-760w-potega-mocy-2-1kanal-i1728468588.html

http://allegro.pl/wzmacniacz-blaupunkt-gta-270-mystic-440wkrotoszyn-i1727703597.html

http://allegro.pl/wzmacniacz-blaupunkt-gta-2100-2-x-100w-1-x-400w-i1731484554.html

itd

 

Co do mat to nie kupuj najtańszych jak te:

http://allegro.pl/mata-bitumiczna-wygluszjaca-profesjonalne-maty-i1720121268.html

Nakłada się je nawet fajnie, ale w chłodne dni stają się bardzo twarde, odklejają się, pękają i ogólnie koszmar, a nie car audio. No i właściwości akustyczne mają też do d...

Rozsądnym minimum jest coś tego typu:

http://allegro.pl/mata-stp-vibroplast-m1-silver-wroclaw-i1731289342.html

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zofx, a gdzie planujesz ukryć wzmacniacz ? (bo w sedanie jest łatwiej, np. pod półką w bagażniku, a w kombi - pod fotelem pasażera ?)

Ja bym mimo wszystko poszukał głośników które nie wymagają dodatkowego wzmacniacza (chyba że lubisz słuchać bardzo głośno ;-) )

przy okazji, nie wiem czy coś się poprawiło, ale kiedyś jak szukałem głośników do GLa to Hertze miały "drażniące" tweetery i kupiłem komplecik GroundZero który działał bez wzmacniacza, z fabrycznego radia Subaru (Panasonic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym mimo wszystko poszukał głośników które nie wymagają dodatkowego wzmacniacza

 

Właśnie znalazł DSK 165, do których zakładanie wzmacniacza mija się z celem.

Jak nie wygłuszy drzwi porządnymi matami to głośniki wysokotonowe będą dominowały. A te z zestawu Hertz faktycznie potrafią dać po uszach. Ale to zależy od muzyki jakiej ktoś słucha.

Dobrze, że Subaru mają subwoofer ukryty w wydechu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za fajne porady, ogolnie slucham dubstepu :-( dlatego bass musi byc głęboki.

 

ESK 165 kosztują 333zł widac po ESK ze woofery są porządne ale nie wiem czy mnie stać :-D myslicie ze DSK + dobrze wygluszone drzwi dadzą radę?? bo w sumie pakowac kasę w audio mija sie z celem, wolę sobie zrobic kata od legacy za ta cene :D no i do tego kupowanie wzmacniaczy : / nie lubie mieć zbędnego sprzętu w aucie :P

 

aaa i jeszcze pytanie:

 

czy zmiesci mi sie tam taki duzy glosnik w drzwi? w sensie głębokością?!?! to moj pierwszy GD , wiem ze w GTkach miejsca bylo mało na glosnik i MDF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESK 165 kosztują 333zł widac po ESK ze woofery są porządne ale nie wiem czy mnie stać myslicie ze DSK + dobrze wygluszone drzwi dadzą radę??
myślimy że dadzą, bo wielu z nas tak ma... :roll: :lol:

przy okazji, może ktoś z Modów scali ten wątek z "Audio w Subaru"?: viewtopic.php?f=26&t=102183&p=1382076#p1382076

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...