Skocz do zawartości

Subaru WRX STI [VA] (MY15=>MY18/MY22)


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście to jedno zdjęcie, na którym widać środek auta wziąłem z netu. Niestety to nie mój wózek. Na swój muszę poczekać do września. Na tym zdjęciu też są inne wskaźniki niż ten, który mam.

Ten, który posiadam jest.. powiedzmy ..minimalistyczny. Dopóki się go nie uruchomi nic nie widać - czarna szybka. Po uruchomieni jest tylko napis i temperatura, bez zbędnych kolorów, logosów, itp. Cyferki w rzeczywistości są białe i na żywo są wyraźne/ostre - na zdjęciu wyszły nieco rozmyte.


 

Dziękuję za informację.

:hi:;)

 

 

Co powiesz na §6 pkt 1 ppkt a w OWU?

post-16391-0-02404800-1407524502_thumb.jpg

post-16391-0-60223500-1407524503_thumb.jpg

post-16391-0-96378300-1407524504_thumb.jpg

post-16391-0-19538000-1407524506_thumb.jpg

post-16391-0-09430400-1407524508_thumb.jpg

Edytowane przez _adi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żadna modyfikacja, a przynajmniej nic co może spowodować jakiekolwiek uszkodzenie, ale nie o to mi chodzi.

Ja rozumiem z tego zapisu, że w ogóle modele WRX i STI nie są objęte to gwarancją.

Edytowane przez _adi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tyle jestem spokojny, że skoro dealer sprzedał mi dodatkową gwarancję, to nie sprzedał mi jej na jakieś auto, tylko na konkretne - kupione u niego WRX STI z określonym VIN. Zatem jakby mógł mi sprzedać gwarancję dla auta, którego ta gwarancja miałaby nie obejmować? Kupiłem na STI i mam na STI ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @@pegi miałem przyjemność zrobić parę km tym autem, i jako pasażer i za fajerą

I to moja krótka ocena auta

I żeby nie było - nie jestem mistrzem kierownicy, ot zwyczajny przedstaw. handlowy któremu czasami się spieszy  ;)

Wygląd : cóż, jak chyba każde Subaru, auto dużo lepiej prezentuje się na żywo.

Oczywiście to kwestia gustu, dla mnie rewelacja

Wszelkie proporcje zachowane, 18" koła w sam raz i tylko te 4 rury....innych zniechęci, innych sprowokuje 

Seryjny dźwięk wg mnie bajka

Wnętrze: jakoś wykończenia jak nie w Subaru ale największy szacun za ilość miejsca. W moim jak by nie było rodzinnym OBK chyba jest ciaśniej   :rolleyes:

Fotele wygodne i może nawet ciut za, a może po prostu ja jestem za cherlawy by wypełnić przestrzeń pomiędzy jednym a drugim bokiem  :)

No i najważniejsze właściwości jezdne:

Cóż, nie wiem jak to zrobili ale auto jest właściwie perfekcyjne

Niby twarde ale po dziurach nie trzepie, pięknie wybiera nierówności, buda właściwie się nie wychyla na zakrętach i ma się to przekonanie że auto pojedzie tam gdzie kierownik chce 

Fajna skrzynia z krótkim skokiem drążka choć wybierania biegów trzeba się nauczyć.

O silniku, jego mocy i możliwościach nie będę pisał bo:

 auto było na dotarciu i jeździliśmy w trybie dla "początkujących"  :)

Oczywiście mi brakuje i wiedzy i umiejętności w prowadzeniu tego typu auta by oceniać jego możliwości w 100%

I właściwie tyle

Jestem na etapie rozpracowywania systemu w lotto bo okrutnie zachorowałem na STI 2015 :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to taka mała zagwozdka odnośnie wydłużenia okresu gwarancji.

 

Zapis w warunkach ubezpieczenia:

Ochrona ubezpieczeniowa nie obejmuje szkód powstałych w pojazdach zmodyfikowanych w stosunku do oryginalnej specyfikacji producenta/generalnego importera w tym modeli WRX oraz STI.

 

Ubezpieczyciel do tego niejasnego zapisu ustosunkował się tak:

Zgodnie z zapisem powołanego przez Pana paragrafu zarówno modele o oznaczeniu STI jak i WRX nie mogą być objęte ochroną ubezpieczeniową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczyciel do tego niejasnego zapisu ustosunkował się tak: Zgodnie z zapisem powołanego przez Pana paragrafu zarówno modele o oznaczeniu STI jak i WRX nie mogą być objęte ochroną ubezpieczeniową.

Hmm, ciekawostka. Ja dostałem polisę na auto.

To jest odpowiedź ubezpieczyciela czyli kogo dokładnie?

No i chyba sprawa na pytanie do Dyrekcji.

Edytowane przez pegi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to taka mała zagwozdka odnośnie wydłużenia okresu gwarancji.

 

Zapis w warunkach ubezpieczenia:

Ochrona ubezpieczeniowa nie obejmuje szkód powstałych w pojazdach zmodyfikowanych w stosunku do oryginalnej specyfikacji producenta/generalnego importera w tym modeli WRX oraz STI.

 

Ubezpieczyciel do tego niejasnego zapisu ustosunkował się tak:

Zgodnie z zapisem powołanego przez Pana paragrafu zarówno modele o oznaczeniu STI jak i WRX nie mogą być objęte ochroną ubezpieczeniową.

Co za bzdurna interpretacja. STI i WRX w świetle cytowanego fragmentu OWU nie będą objęte ochroną jeśli będą zmodyfikowane we wskazany tam sposób. Radzę zmienić ubezpieczyciela, który utracił umiejętność czytania ze zrozumieniem.

 

Edit: Koledzy powyżej byli szybsi...

Edytowane przez Rafcio78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa poszła do dyrekcji. Nie chcę wymieniać ubezpieczyciela póki sprawa jest gorąca. Zainteresowani wiedzą. Dodam, że kojarzy się z miastem w USA słynnym z gier hazardowych :)

 

A dla mnie właśnie zapis nie jest jasny. Tylko dla mnie?

Nie interpretuję go na swoją korzyść tylko na korzyść ewentualnego przeciwnika przy rozstrzyganiu sporu.

Poza tym zacytowałem wcześniej ubezpieczyciela i on jednak wyraźnie zaznaczył że STI nie jest objęty gwarancją. Może to pomyłka z jego strony ale jednak warta wyjaśnienia, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby mialo byc tak jak chce ubezpieczyciel to postanowienie powinno brzmiec:

 

Ochrona ubezpieczeniowa nie obejmuje szkód powstałych w pojazdach zmodyfikowanych w stosunku do oryginalnej specyfikacji producenta/generalnego importera w tym oraz modeli WRX oraz STI.

 

Przeciez - jak rozumiem zawarli juz polisę?

Edytowane przez alphaOne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...