Skocz do zawartości

Pierwsze kilometry (jak dla mnie)MY08D. Problemy i pytania


maric1

Rekomendowane odpowiedzi

Po przejechaniu kilku tysięcy kilometrów Outbackiem ma kilka pytań i problemów do rozwiązania(mam nadzieję)

1. Nagłośnienie - bardzo marne (mam wersję navi i myślałem, że jak w innych markach będzie to nagłośnienie premium, niestety przeliczyłem się. O ile sprzęt jest możliwy, to głośniki wołają o pomstę do nieba. Doczytałem się, że można dołożyć subwoofer. Pytanie: czy lepiej wymienić głośniki (jeżeli tak, to na jakie - średnia klasa cenowa), czy dokupić suba. (może ktoś ma sprzedać w rozsądnej cenie - wersja pod fotel).

Zauważyłem, że w wersji navi jest obsługa suba i głośnika centralnego (gdzie go zamocować- nie widzę miejsca)

2. Białe szyby. Auto nagrzewa się jak piekarnik. Czy jest możliwość przyciemnić szyby (musi być atest - jeżdżę po Europie)

3. Niestety podczas ostatniego weekendu zauważyłem niepokojące objawy - po pół godzinie stania w korku nie mogłem wystartować bez tzw. "żabki". Obojętnie czy ruszałem bez gazu, czy na wyższych obrotach (próbowałem nawet do 1500). Było to tak wyraźne, że żona powiedziała,że nie umiem jeździć. Po kilkugodzinnym postoju przypadłość znikła, aż do wyjazdu do miasta i kilkunastu świateł.

3a. Gaśnie na dużym upale ( o mało co bym nie miał wypadku przez to). Redukcja z 3 na 2 lub z 2 na 1. Klima działała na max., gdy zmniejszyłem obroty wentylatora przypadłość znikła. Wgrane nowe oprogramowanie (jakiś tysiąc km temu-na przeglądzie)

4. Ponieważ nie mogę pisać w dziale kupię-sprzedam, piszę tutaj:

Mam na wymianę 2 opony zimowe Nokian WR G2 205/55R16 91H (stan idealny - przejechane ok 500km) na 1 Continental ContiPremiumContact 2 215/55 R17. (mogę również sprzedać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nagłośnienie nie należy do najlepszych stron tego modelu ;). Mam zamontowany sub pod siedzeniem i fabryczne głośniki i....ujdzie, wiadomo jest lepiej niż było ale cały czas nosi mnie żeby wygłuszyć drzwi i wstawić lepsze głośniki.

2. Folia lub piec (prościej folia)

3. Przyczyn może być wiele - od sprzęgła, po wszystkie czynnik zmulające silnik (u mnie był to np wadliwy EGR).

3a. Jest gdzieś o tym cały wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nagłośnienie nie należy do najlepszych stron tego modelu ;). Mam zamontowany sub pod siedzeniem i fabryczne głośniki i....ujdzie, wiadomo jest lepiej niż było ale cały czas nosi mnie żeby wygłuszyć drzwi i wstawić lepsze głośniki.

 

1. Czy możesz mi powiedzieć gdzie można kubić takiego suba?

 

Problem 3a mam nadzieję, że jest juz rozwiązany (wizyta w ASO)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nagłośnienie nie należy do najlepszych stron tego modelu ;). Mam zamontowany sub pod siedzeniem i fabryczne głośniki i....ujdzie, wiadomo jest lepiej niż było ale cały czas nosi mnie żeby wygłuszyć drzwi i wstawić lepsze głośniki.

 

1. Czy możesz mi powiedzieć gdzie można kubić takiego suba?

 

Problem 3a mam nadzieję, że jest juz rozwiązany (wizyta w ASO)

 

Zamiast dokładać subwoofer wymień na początek głośniki w drzwiach (średnio-nisko) i tweetery i zrób wygłuszenie drzwi.Samo dołożenie suba zrobi Ci tylko bas a reszta dalej będzie do dupy.Robiłem to ostatnio w OBK MY2011.Jak zobaczyłem głośniki które fabryka daje w drzwi co ze śmiechu z krzesła spadłem :mrgreen: W passacie 2006 też było kiepsko ale tu to już są jaja jak berety w Tawrijach chyba lepsze wsadzali :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy możesz mi powiedzieć gdzie można kubić takiego suba?

Ja swój z Hameryki ściągałem metodą po prośbie (czyli przemytniczą) :)

 

Zamiast dokładać subwoofer wymień na początek głośniki w drzwiach (średnio-nisko) i tweetery i zrób wygłuszenie drzwi.Samo dołożenie suba zrobi Ci tylko bas a reszta dalej będzie do dupy.Robiłem to ostatnio w OBK MY2011.Jak zobaczyłem głośniki które fabryka daje w drzwi co ze śmiechu z krzesła spadłem :mrgreen: W passacie 2006 też było kiepsko ale tu to już są jaja jak berety w Tawrijach chyba lepsze wsadzali :mrgreen:

Święta racja. Dwa lata już z subem jeżdżę i nie ma dnia żebym nie myślał o wymianie głośników i wygłuszeniu. Chyba przyszedł czas żeby to zrobić - spokojniejszy może będę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast dokładać subwoofer wymień na początek głośniki w drzwiach (średnio-nisko) i tweetery i zrób wygłuszenie drzwi.Samo dołożenie suba zrobi Ci tylko bas a reszta dalej będzie do dupy.Robiłem to ostatnio w OBK MY2011.

podłączę się, bo ostatnio konsultowałem ten sam problem w specjalistycznym serwisie z branży car-audio, gdzie zalecono mi inną kolejność:

po wykonaniu próby odsłuchowej w pojeździe zasugerowano mi w pierwszej kolejności pozyskane dedykowanego subwoofera podsiedzeniowego (ponieważ kategorycznie wykluczałem montaż polecanej przez nich skrzynki do bagażnika), a dopiero później w zależności od subiektywnych wrażeń z tego manewru podjęcie decyzji o dalszej (kosztownej!) rozbudowie, gdyż ich zdaniem sama wymiana głośników bez wygłuszenia i zwłaszcza dodania wzmacniacza niewiele by pomogła, a pozyskanie subwoofera powinno być odczuwalne, zwłaszcza dla osoby o relatywnie niskiej wrażliwości muzycznej :wink: zaznaczam, iż nie jestem fanem tzw. hip-hopu, rapu, muzyki dyskotekowej itp. badziewia :)

 

Ja swój z Hameryki ściągałem metodą po prośbie (czyli przemytniczą) :)

a ja chyba po prostu kupię na eBayu lub w sklepie internetowym, z którego już sprowadzałem akcesoria (trzeba niestety opłacić cło)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzdyl.

Panowie nie mają racji. Słuchałem seryjnego radia od MY10 z CD + 4 zmienione głośniki ( z przodu chyba były Focal ) i grało to o niebo lepiej od serii.

Sam Sub nie zmieni jakości odbioru. Seryjne głośniki to atrapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki wzmacniacz ma seryjne navi (MY08)?

Pisałem o tym w innym temacie:

Końcówka mocy w Kenwoodzie, który jest montowany w Subaru MY08 - MY11 (wersje z DVD i nawigacją) ma moc 23 W i w zasadzie byłaby ona akceptowalna, ale...przy takiej mocy współczynnik zawartości harmonicznych THD, który bezpośrednio wpływa na jakość odsłuchu wynosi 10%, co zupełnie wzmacniacz dyskwalifikuje.

 

Realnie, końcówka mocy z Kenwooda, czyli Toshiba TB2904HQ może zapewnić akceptowalną wartość THD dla wzmocnienia rzędu 15W. Rozłóżmy to na 4 kanały i otrzymujemy 3.75W na kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie mają racji. Słuchałem seryjnego radia od MY10 z CD + 4 zmienione głośniki ( z przodu chyba były Focal ) i grało to o niebo lepiej od serii.

Sam Sub nie zmieni jakości odbioru. Seryjne głośniki to atrapa.

Adam12, dzięki za radę, chyba się zastosuję na wymianę głośników

ale czy odpuścić sobie tego suba czy jednak go dołożyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie mają racji. Słuchałem seryjnego radia od MY10 z CD + 4 zmienione głośniki ( z przodu chyba były Focal ) i grało to o niebo lepiej od serii.

Sam Sub nie zmieni jakości odbioru. Seryjne głośniki to atrapa.

Adam12, dzięki za radę, chyba się zastosuję na wymianę głośników

ale czy odpuścić sobie tego suba czy jednak go dołożyć?

 

 

sub zawsze możesz dołożyć. Fabryczny wchodzi pod fotel i kable są tam wyprowadzone. Na rynku są zamienniki ale z tego co pamiętam to koszt około 1200pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sub zawsze możesz dołożyć. Fabryczny wchodzi pod fotel i kable są tam wyprowadzone. Na rynku są zamienniki ale z tego co pamiętam to koszt około 1200pln.

 

W nowym tj 2011 też są kable gotowe pod fotelem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sub zawsze możesz dołożyć. Fabryczny wchodzi pod fotel i kable są tam wyprowadzone. Na rynku są zamienniki ale z tego co pamiętam to koszt około 1200pln.

 

W nowym tj 2011 też są kable gotowe pod fotelem?

 

 

w MY10 są i wątpię, żeby coś zmieniali ale 100% pewności nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejechaniu kilku tysięcy kilometrów Outbackiem ma kilka pytań i problemów do rozwiązania(mam nadzieję)

1. Nagłośnienie - bardzo marne (mam wersję navi i myślałem, że jak w innych markach będzie to nagłośnienie premium, niestety przeliczyłem się. O ile sprzęt jest możliwy, to głośniki wołają o pomstę do nieba. Doczytałem się, że można dołożyć subwoofer. Pytanie: czy lepiej wymienić głośniki (jeżeli tak, to na jakie - średnia klasa cenowa), czy dokupić suba. (może ktoś ma sprzedać w rozsądnej cenie - wersja pod fotel).

Zauważyłem, że w wersji navi jest obsługa suba i głośnika centralnego (gdzie go zamocować- nie widzę miejsca)

2. Białe szyby. Auto nagrzewa się jak piekarnik. Czy jest możliwość przyciemnić szyby (musi być atest - jeżdżę po Europie)

3. Niestety podczas ostatniego weekendu zauważyłem niepokojące objawy - po pół godzinie stania w korku nie mogłem wystartować bez tzw. "żabki". Obojętnie czy ruszałem bez gazu, czy na wyższych obrotach (próbowałem nawet do 1500). Było to tak wyraźne, że żona powiedziała,że nie umiem jeździć. Po kilkugodzinnym postoju przypadłość znikła, aż do wyjazdu do miasta i kilkunastu świateł.

3a. Gaśnie na dużym upale ( o mało co bym nie miał wypadku przez to). Redukcja z 3 na 2 lub z 2 na 1. Klima działała na max., gdy zmniejszyłem obroty wentylatora przypadłość znikła. Wgrane nowe oprogramowanie (jakiś tysiąc km temu-na przeglądzie)

4. Ponieważ nie mogę pisać w dziale kupię-sprzedam, piszę tutaj:

Mam na wymianę 2 opony zimowe Nokian WR G2 205/55R16 91H (stan idealny - przejechane ok 500km) na 1 Continental ContiPremiumContact 2 215/55 R17. (mogę również sprzedać)

 

Ad 1. Niestety nie jest dobrze. Ja wymienialem glosniki + wygluszalem drzwi, jest lepiej, ale tak jak inny mi pisali problem lezy w radiu. Suba tez mam i basy dosc ladnie podbil. Suba firmowo instaluje sie w tylniej czesci scianki baganika, a doklada sie pod siedzenie (do kupienia np na ebayu)

 

Ad.2 Tez racja, szyby mozna oczywiscie przeciemnic i dostac na to certyfikat.

 

Ad 4. Masz do ssprzedania 215/55 R17 ?

Pamietaj ze opony w 4x4 zmienia sie kompletami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Niestety nie jest dobrze. Ja wymienialem glosniki + wygluszalem drzwi, jest lepiej, ale tak jak inny mi pisali problem lezy w radiu. Suba tez mam i basy dosc ladnie podbil. Suba firmowo instaluje sie w tylniej czesci scianki baganika, a doklada sie pod siedzenie (do kupienia np na ebayu)

 

Ad.2 Tez racja, szyby mozna oczywiscie przeciemnic i dostac na to certyfikat.

 

Ad 4. Masz do ssprzedania 215/55 R17 ?

Pamietaj ze opony w 4x4 zmienia sie kompletami.

 

Ad 1 Dlatego zastanawiam się co przyniesie lepsze efekty sub czy wymiana głośników (nie chcę inwestować dużych pieniędzy)

 

Ad 2 Zastanawiam się nad folią (może ktoś polecić jakąś firmę w okolicach Katowic?) i czy za granicą policja nie będzie się czepiała

 

AD 4 Zostały mi 2 szt. Nokian WR G2 205/55R16 91H z poprzedniego auta (do sprzedania lub na wymianę na 1 szt.Continental ContiPremiumContact 2 215/55 R17 - potrzebna na zapas)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad2. jak przyciemnisz tylko tył to nie będzie stresu. Przednich bym nie ruszał jeśli nie chcesz mieć problemów. Mojego OBK oklejali w Katowicach ale całość operacji załatwiało ASO. koszt 580 netto. Łącznie z szyberdachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.2 Tez racja, szyby mozna oczywiscie przeciemnic i dostac na to certyfikat.

 

Ad 2 Zastanawiam się nad folią (może ktoś polecić jakąś firmę w okolicach Katowic?) i czy za granicą policja nie będzie się czepiała

 

 

 

zobacz tutaj http://www.womarc.czeladz.pl/

 

prawie wszytkie auta tam oklejałem i bardzo dokładnie jest zrobione.

 

Starszy i bardzo solidny Pan.

 

Niestety w Subaru nie przypilnowałem i oklejenie załatwiał serwis u kogoś innego i są bąble pod folią.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1.

Zacznij od wygłuszenia przednich drzwi. Tylne też warto wygłuszyć ale krytyczne są przednie. Zrób to dobrymi materiałami (żadne maty bitumiczne, polimerowo bitumiczne czy polimerowe). Czyli użyj mat z gumy butylowej. Do tego pianka głusząca na wew. strone tapicerki żeby nie słyszeć plusku wody w czasie deszczu :wink:

Jeśli po tym zabiegu nadal będziesz niezadowolony, wymień głośniki.

Zaczynanie od subwoofera jest od... złej strony.

 

ad. 3/3a

Wygląda na to, że masz tzw. stary soft i należy wgrać nowy. O ile w foresterach opinie na jego temat są różne, o tyle w legacach / outbackach jest dobrze oceniany (bonus w postaci lepszej dynamiki w średnim zakresie obrotów).

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. 3/3a

Wygląda na to, że masz tzw. stary soft i należy wgrać nowy. O ile w foresterach opinie na jego temat są różne, o tyle w legacach / outbackach jest dobrze oceniany (bonus w postaci lepszej dynamiki w średnim zakresie obrotów).

 

Rzeczywiście okazało się, że na przeglądzie wgrali mi nowy soft, ale dotyczący tylko sprzęgła (jestem zadowolony). Podjechałem do ASO i dograli drugą część dotyczącą gaśnięcia. Poza tym coś poczyścili i jak na razie jest ok.

 

ad.1

czy po takim wygłuszeniu drzwi nie będą za ciężkie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. 3/3a

Wygląda na to, że masz tzw. stary soft i należy wgrać nowy. O ile w foresterach opinie na jego temat są różne, o tyle w legacach / outbackach jest dobrze oceniany (bonus w postaci lepszej dynamiki w średnim zakresie obrotów).

 

Rzeczywiście okazało się, że na przeglądzie wgrali mi nowy soft, ale dotyczący tylko sprzęgła (jestem zadowolony). Podjechałem do ASO i dograli drugą część dotyczącą gaśnięcia. Poza tym coś poczyścili i jak na razie jest ok.

 

ad.1

czy po takim wygłuszeniu drzwi nie będą za ciężkie?

 

Szczerz mówiąc to nie słyszałem o sofcie "dwudzielnym" ale kto wie ;)

 

Jeżeli chodzi o wagę drzwi to na pewno będą sporo cięższe. Gdzieś w sieci spotkałem się z opinią że w legacy/OTB jest tendencja do opadania drzwi. Może koledzy którzy mają wygłuszenie od dłuższego czasu się na ten temat wypowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerz mówiąc to nie słyszałem o sofcie "dwudzielnym" ale kto wie ;)

Ja w ASO słyszałem właśnie o dwumodułowej modyfikacji :wink:

 

Jeżeli chodzi o wagę drzwi to na pewno będą sporo cięższe.
Czy sporo? Ja oceniam przyrost masy na ok. 0.7kg / drzwi. Na wszystkie czworo drzwi zużyłem ok. 1m2 maty, czyli ok. 2.3kg. Do tego pianka, która jest pomijalnie lekka.

Oczywiście jeśli pojedziesz do specjalisty od audio, wyklei całe drzwi ze wszystkich stron i to już będzie sporo ważyć. Ja natomiast matę nakleiłem tylko na poszycie zewnętrzne i jestem całkowicie zadowolony.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerz mówiąc to nie słyszałem o sofcie "dwudzielnym" ale kto wie

 

Soft jest na pewno "dwudzielny". Pierwszy i drugi wgrywali przy mnie.

 

-- Pn lip 25, 2011 7:38 pm --

 

Czy sporo? Ja oceniam przyrost masy na ok. 0.7kg / drzwi. Na wszystkie czworo drzwi zużyłem ok. 1m2 maty, czyli ok. 2.3kg. Do tego pianka, która jest pomijalnie lekka.

 

Czy masz jakieś zdjęcia jak to zrobiłeś? (nigdy nie bawiłem się w wygłuszanie drzwi). Czy maty dynamat będą OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz jakieś zdjęcia jak to zrobiłeś? (nigdy nie bawiłem się w wygłuszanie drzwi). Czy maty dynamat będą OK?
http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?p=1346271#p1346271 - tutaj i w dalszej dyskusji opisałem swoje doświadczenia. Fotek nie mam ale jeśli będziesz miał pytania to daj znać - postaram się pomóc.

 

Co do dynamata - mnie do drzwi polecono STP silver i takie założyłem.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...