Skocz do zawartości

ABS Forek


Gąsior

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma znaczenia jaka jest aura.

Serwis tak mi odpowiedział ,że to normalne.

A mnie to trochę niepokoi.Auto ma przejechane 53000 i jest jeszcze na gwarancji.

 

 

Jak Ci się podczas jazdy zapali lampka ABS - to znaczy, ze ABS nie dziala / i w ten sposób sygnalizuje awarie/ - mozesz to latwo sprawdzic - wykonujac manewr hamowania jak się zapali lampka, wiec to nie jest normalne. Ostatnio taka przypadlosc w Clio mojej mamy - okazała się pękniętym pierścieniem od ABS - czujnik swirowal, rozlaczal system i wyskakiwala kontrolka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABS jak każdy układ sterowany elektronicznie wykonuje samodiagnozę - i dzieje się to zawsze przy uruchamianiu samochodu, a potem na bieżąco w trakcie jazdy - system odpowiadający za bezpieczństwo musi sprawny w chwili zadziałania, a więc diagnostyka musi zostać wykonana przed zadziałaniem.

Ale to absurd aby "testujący się" układ powodował wyłączenie. To nie jest normalne zjawisko. Skoro zapala się lampka ABS tzn. że jakiś podzespół całego układu ABS nie funkcjonuje prawidłowo i wtedy ABS bezwzględnie się wyłącza. Przy odpalaniu ponownie wykonuje się samodiagnoza i jeżeli nie ma problemów to ABS pozostaje włączony ale poprzednie błędy powinny zostać w pamięci i powinna tam być informacja do powoduje problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSM - bez problemu wyczyta błedy - ajkie wystąpiły w ABS - dzisiaj właśnie takie auto jak masz w opisie w ASO - było na pełnej diagnostyce - i pokazało stare błędy ABS z pamięci.

 

Podjedź do innego ASO - gdzie będą bardziej rozgarnięci serwisanci - i przynajmniej będą się starali zdiagnozować przyczynę - a nie pogadają że ten typ tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis tak mi odpowiedział ,że to normalne.

A mnie to trochę niepokoi.Auto ma przejechane 53000 i jest jeszcze na gwarancji.

 

Człowieku, jak dostajesz takie dictum, to zgłoś im usterkę na papierze (jak nie będą chcieli potwierdzić przyjęcia i swojej "diagnozy", to wyślij im poleconym). Jeśli coś Ci się później stanie, nawet po gwarancji, wystarczy pismo do Rzecznika Praw Konsumentów - niekiedy działa cuda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ ABS "się testuje".

 

 

To ich zapytaj , czy jak sie testuje, i będzie nagła potrzeba awaryjnego hamowania , to czy zadziała ABS , czy moze powie , prosze później hamowac , teraz trwa test :evil:

Jeśli czegoś nie przekreciłeś lub źle zrozumiałeś , to, to ASO nie powinno być nawet punktem wymiany gazu w zapalniczce :roll: :evil: Gotują mnie normalnie takie wpisy, w szczególności jeśli chodzi o czyjeś bezpieczeństwo :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...