Skocz do zawartości

Jakie opony do STI


Rumburak

Rekomendowane odpowiedzi

Miał ktoś doczynienia z oponami Pirelli P Zero Rosso 245/40 R18? Warto do STI ??

 

Mam P Zero Rosso tyle ze 225/45/17 - wg mnie do jazdy na codzień bardzo dobra opona - cicha, dobrze klei na mokrym, na suchym też jest OK. Wiadomo, nie ma podejścia do slicka ale jako opona do auta na codzień godna polecenia. Jedyny minus - dość szybko się ściera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
RE070 trzyma cene kolo 2k za komplet,

za to pasztetowe ostatnio firestony mocno poszly w gore,

http://www.oponeo.pl/dane-opony/firesto ... 94-w-xl-fr

drozsze od RE070

Oczywiście zgadza się że RE070 jak i nowe RE002 Adrenalin można kupić za około 2tyś zł/kpl, ale Firestony z standardowym indeksem nośności kupuje się poniżej 400zł, więc są jednak wyraźnie tańsze.

Wrzucony przez Ciebie link ma się nijak do porównania, bo Bridgestone w wersji XL by kosztował koło 600zł/szt :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dzień dobry, nie wiem czy wolno, nie wiem czy powinienem odkopywać temat z przed dwóch lat, nie wiem czy można spytać o smutną Imprezę wolnossącą w temacie fajnych STI, ale czuje że jak założę nowy temat to dostanę tylko "użyj szukaj, temat już był". Użyłem szukaj i znalazłem ten temat właśnie.

 

Pytanie mam proste, jakie letnie opony (nie tylko markę ale też rozmiar) polecicie do smutnej imprezy z 2006 (2.0 160km) roku na 15cali? Jeżeli miałbym określić swoje priorytety to:

 

1.) Przyczepność na suchym

2.) Przyczepność na mokrym

3.) Droga hamowania

4.) Komfort

5.) Cena

6.) Wpływ na spalanie

 

Opony do normalnej jazdy, raczej na dłuższe dystanse, mniej po mieście, trochę więcej w deszczu pewnie (na ładną pogodę mam inne auto). Oczywiście chciałbym żeby opony pięknie trzymały się na każdej nawierzchni, ale nie były zbyt twarde, do tego ciche, oszczędne i jeszcze tanie. Oczywiście opon takich nie ma, ale chciałbym raczej dobre komfortowe opony które się nieźle trzymają, niż hardcorowe super trzymające ale nie wygodne/głośne/uciążliwe w normalnej eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, nie wiem czy wolno, nie wiem czy powinienem odkopywać temat z przed dwóch lat, nie wiem czy można spytać o smutną Imprezę wolnossącą w temacie fajnych STI, ale czuje że jak założę nowy temat to dostanę tylko "użyj szukaj, temat już był". Użyłem szukaj i znalazłem ten temat właśnie.

 

Pytanie mam proste, jakie letnie opony (nie tylko markę ale też rozmiar) polecicie do smutnej imprezy z 2006 (2.0 160km) roku na 15cali? Jeżeli miałbym określić swoje priorytety to:

 

1.) Przyczepność na suchym

2.) Przyczepność na mokrym

3.) Droga hamowania

4.) Komfort

5.) Cena

6.) Wpływ na spalanie

 

Opony do normalnej jazdy, raczej na dłuższe dystanse, mniej po mieście, trochę więcej w deszczu pewnie (na ładną pogodę mam inne auto). Oczywiście chciałbym żeby opony pięknie trzymały się na każdej nawierzchni, ale nie były zbyt twarde, do tego ciche, oszczędne i jeszcze tanie. Oczywiście opon takich nie ma, ale chciałbym raczej dobre komfortowe opony które się nieźle trzymają, niż hardcorowe super trzymające ale nie wygodne/głośne/uciążliwe w normalnej eksploatacji.

Cena wysoka czy niska, bo jak niska, to jeszcze takich nie wyprodukowali :)

Ja w imprezie mam RE070, ale jak nie to, to brałbym coś z Michelina lub Vredersteiny sporttracki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remi

 

Co do ceny, planowałem koło 1000zł, ale jak opona warta swej ceny to mogę dać więcej.

 

Jednym głosem wszyscy tutaj polecają RE070, trochę drogie, ale jeszcze bym kupił, tym bardziej że dużo nie jeżdżę więc starczą na lata, problem w tym że nie ma chyba tych opon na 15cali, czyli musiałbym dokupić felgi 17cali, jak już kupować to wolałbym nowe i najlepiej jakieś nie najtańsze i robi się wydatek łączny za kapcie + felgi pod 4000zł. A to już "ciut" nadwyręża mój budżet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Poleca RE-11, lub RE-11A (sztywniejsze boki). Świetne na suchym, nie przegrzewają się na torze i do tego jeździłem na nich jeszcze do zeszłego tygodnia i na mokrym w okolicach 1-3 stopnia nadal trzymają się wyróżniająco. Dodatkowo są bardzo ciche. Dużo lepsze od RE-070.

 

Jest tylko jeden mały problem - dostępne tylko w Japonii i USA :(, ale można sobie sprowadzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 002 adrenalin, zajebista opona, jeżdze jeszcze do teraz i jest spoko, na suchym krew odpływa z twarzy przy ostrym bucie a na mokrym troszke mozna podriftować :) ale tragedii nie ma

Moge załatwic za niecałe 2 koła ale to chyba normalna cena.

Edytowane przez badyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam mieszane uczucia co do 002 adrenalin i na pewno nie nazwałbym jej zajebistą. Kupiłem bo wszyscy polecali ale Conti sportcontact 2 trzymały lepiej o re070 nie wspominając...

2k to wysoka cena jak za tą oponę, ja kupiłem pół roku temu za 1520pln rozmiar 225/45/17 :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja od siebie też coś dorzucę: Kumho ECSTA

fajny stosunek jakości do ceny,trzymanie podobne jak w Toyo R1R i nie znikają tak szybko + chyba tańsze są od nich ;) very popularna na zachodzie :)

 

To samo chciałem napisać. Kumho KU39 czy 31 kosztują 30% mniej od RE050, a jeżdżą praktycznie tak samo, Miałem w Imprezach, miałem w A4 quattro i Bridgestonami byłem raczej zawiedziony jeśli chodzi o osiągi vs. cena.

Edytowane przez radnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że RE070 to najlepsza opona, na jakiej kiedykolwiek jeździłem. Trzyma jak zła.

15-ego listopada troszkę się ścigałem na Ułęży i powiem wam, że heble momentami były gumowe, a ani razu nie zadziałał ABS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja uważam, że RE070 to najlepsza opona, na jakiej kiedykolwiek jeździłem. Trzyma jak zła.

15-ego listopada troszkę się ścigałem na Ułęży i powiem wam, że heble momentami były gumowe, a ani razu nie zadziałał ABS.

Może masz zepsuty ABS :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

COntisportcontact 5 albo  Brigestone Potenza Re002?

 

Zdecydowanie Conti. Mam w służbówcę i są naprawdę OK. RE002 jak dla mnie jest mocno przereklamowana mimo, że dużo ludzi ją poleca i zachwala. Miałem w imprezie i po roku sprzedałem, pewnej części ciała nie urywa i są znacznie lepsze opony ;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...