Skocz do zawartości

Zatajenie historii pojazdu


Guzik

Rekomendowane odpowiedzi

Przykra sprawa tym bardziej, że cena nie należała do okazyjnych żeby mogła wzbudzić jakieś podejrzenia.

 

Mam tylko nadzieję, że na umowie masz wpisaną rzeczywistą kwotę jaką zapłaciłeś bo jeśli zaniżoną to możesz mieć problemy z odzyskaniem całej kasy. W sądzie nie powiesz, że zapłaciłeś 45k a na umowie wpisałeś 35k bo jakby nie patrzeć jest to przestępstwem skarbowym i za taki numer beknie zarówno sprzedający jak i kupujący.

 

Takie zdarzenia jak Twoje czy Bębna tym bardziej utwierdzają mnie w słuszności mojego podejścia, żeby żądać wpisywania na umowach/fakturach faktycznie zapłaconych kwot. Niestety bardzo często handlarze/firmy chcą zaniżonych kwot żeby nie płacić od tego podatku. Jak widać czasem może nas to kosztować dużo więcej niż by się na początku wydawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Może był godny polecenia jak na swoją ognistą historię!? Powodzenia w walce.

 

Co do liczby właścicieli to wystarczy, że nie przerejestrujesz samochodu na siebie i już Cię nie ma w papierach. Raczej norma niż wałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masakra i kup to cokolwiekw PL :roll:

 

Guzik a ja mam takie pytanie , masz moze zdjecie komory silnika ? Po takim pozarze musiala byc malowana a subaru ma bardzo specyficzna komore i od razu widac jak cos bylo dlubane zwlaszcza nieudacznie.No chyba ze jest profi zrobione.

A tak BTW to takich cwaniakow powinno sie karac jak w sredniowieczu , połamać kulasy :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykra sprawa tym bardziej, że cena nie należała do okazyjnych żeby mogła wzbudzić jakieś podejrzenia.

 

Mam tylko nadzieję, że na umowie masz wpisaną rzeczywistą kwotę jaką zapłaciłeś bo jeśli zaniżoną to możesz mieć problemy z odzyskaniem całej kasy. W sądzie nie powiesz, że zapłaciłeś 45k a na umowie wpisałeś 35k bo jakby nie patrzeć jest to przestępstwem skarbowym i za taki numer beknie zarówno sprzedający jak i kupujący.

 

Takie zdarzenia jak Twoje czy Bębna tym bardziej utwierdzają mnie w słuszności mojego podejścia, żeby żądać wpisywania na umowach/fakturach faktycznie zapłaconych kwot. Niestety bardzo często handlarze/firmy chcą zaniżonych kwot żeby nie płacić od tego podatku. Jak widać czasem może nas to kosztować dużo więcej niż by się na początku wydawało.

 

generalnie dzieki zaniżeniu ceny w umowie kupujący może skorzystać na zaniżeniu PCC od zakupu - można w takiej sytuacji złożyć korektę deklaracji, dopłacić różnicę podatku z odsetkami i spokojnie domagać się w sądzie całej kwoty bez obawy o problemy skarbowe (oczywiście jak dowieść przed sądem, ile się faktycznie zapłaciło, to już inna para kaloszy...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten kolo, który sprzedał Ci auto, to est na forum?

Jak tak, to powiedz, co to za bydlak! Kto wie, czym jeszcze handluje...

 

A tak przy okazji, to ostatnio trafilem na coś takiego...

 

https://www.nicb.org/theft_and_fraud_aw ... k/vincheck

 

może komuś się przyda i uchroni przed takimi historyjkami.

 

 

Mistral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masakra i kup to cokolwiekw PL :roll:

 

Guzik a ja mam takie pytanie , masz moze zdjecie komory silnika ? Po takim pozarze musiala byc malowana a subaru ma bardzo specyficzna komore i od razu widac jak cos bylo dlubane zwlaszcza nieudacznie.No chyba ze jest profi zrobione.

A tak BTW to takich cwaniakow powinno sie karac jak w sredniowieczu , połamać kulasy :!:

 

Jak tylko zrobię zdjęcie, to wrzucę.

A ten kolo, który sprzedał Ci auto, to est na forum?

Jak tak, to powiedz, co to za bydlak! Kto wie, czym jeszcze handluje...

 

A tak przy okazji, to ostatnio trafilem na coś takiego...

 

https://www.nicb.org/theft_and_fraud_aw ... k/vincheck

 

może komuś się przyda i uchroni przed takimi historyjkami.

 

 

Mistral

 

nie ma go na forum (przynajmniej ja go nie odnalazłem), ale w związku z tym, ze posiadał kiedyś STi i Legaca turbo przewijał się w wynikach z różnych imprez np. z Cyny

 

No to FM poleciala po całosci :shock: Powinno sie ten temat mocno naglosnic

 

Spokojnie. Na razie bazuję na tym co powiedział pierwszy właściciel. Jak dojdzie do śledztwa prokuratorskiego, to może wtedy uda się poznać prawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guzik, trzymam kciuki za wygranie przez Ciebie sprawy i życzę, by uzyskany zwrot kasy plus odszkodowanie (ja bym próbował się z kolesiem umawiać wysyłając przedsądowe wezwanie do zapłaty - z odszkodowaniem; sprawę i tak masz wygraną, a jeszcze gość będzie musiał zapłacić koszty sądowe i ryzykuje, że zgłosisz do prokuratury sprawę i oprócz cywilnej będzie miał karną) pozwoli Ci kupić inną sztukę, może nawet STI i w ten sposób spełnić marzenia o ukochanym subaru 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

udało się z gościem dogadać i odzyskać kasę. Wydaje mi się jednak, że to nie będzie koniec historii. :)

 

Nie będę opisywał szczegółów bo wiem, że osoby zainteresowane również czytają ten wątek. Ba, jedna z nich poczuła się nawet obrażona, że pojawiła się tu niepochlebna opinia o niej .

 

Wielkie dzięki za pomoc wszystkim, którzy się do mnie odzywali w tym temacie.

Jak znajdę chwilę czasu, to zaktualizuję pierwszy post bo prędzej czy później to auto zapewne wróci na "rynek"

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guzik,

 

No to Gratulacje że się udało :).A ja uważam że pisanie wszystkiego zgodnie z prawdą jak uczyniłeś pozwala tobie na ujawninenie osób w ten wałek zamieszanych :!: .Niech Gnoje i oszuści nie czują się anonimowi :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pytam moderatorów dlaczego w całym poście Guzika zamieniono nazwy na nie-ASO zostawiając jednak pod koniec Fantazja i Maniek?

Jak rozumiem w takim kontekście można się reklamować na forum SIP.

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pytam moderatorów dlaczego w całym poście Guzika zamieniono nazwy na nie-ASO

 

 

Autor wątku raczej sam użył takiego sformułowania.

 

Nie, Nie. Jest jakaś reguła , która zamienia skrót B i 22 na "nie ASO". Podobnie z F i M

Dzisiaj zauważyłem jak pisałem PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pytam moderatorów dlaczego w całym poście Guzika zamieniono nazwy na nie-ASO

 

 

Autor wątku raczej sam użył takiego sformułowania.

 

Nie, Nie. Jest jakaś reguła , która zamienia skrót B i 22 na "nie ASO". Podobnie z F i M

Dzisiaj zauważyłem jak pisałem PW

A to wiele wyjaśnia, bo już podejrzewałem moderację o jakieś nieetyczne zachowania.

Jak rozumiem możemy się spodziewać kolejnych słów zamienianych na "nie-ASO"?

PS

Aż mnie korci żeby wypróbować.

Na jakich falach FM leci w Warszawie Eskarock? :mrgreen:

 

EDIT:

Nie działa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To udało sie dojsc do porozumienia?? Czy nie do końca? Powodzenia zycze. To my chyba kiedys razem jechalismy wieczorowa pora z Wawy w kierunku Janek. PZDR

 

Udało się w tym sensie, że odzyskałem kasę zapłaconą kolesiowi podczas podpisywania umowy.

 

Zaktualizowałem pierwszy post - dodałem kilka zdjęć, które mi jeszcze zostały i numer VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...