Skocz do zawartości

Przed zakupem Justy II


hiszpan25

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie o to co musze wiedzieć przed zakupem Justy II (mam na oku taką z 99 roku) aby nie dac się wbić na minę. Jak mogę w warunkach polowych sprawdzić napęd? Czy Justyna nie ma "ugotowanej" wiskozy? Czy ten model Justyny ma jakieś słabe strony? Czy karoseria jest w ocynku? itd itp. Proszę o porady. Justyna czeka na randkę :) Auto ma przebieg około 110.000km Czy to pora na jakąś kosztowną zabawę typu np wymiana rozrządu (a propos ten silnik 1.3 na pasek czy łańcuch?)

Będę wdzięczna za wszelkie opinie i porady!

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zbyt popularne to Justy nie jest... Jest tak nieciekawe? Czy poprostu jak nie ma boxera to to nie Subarak ;) ?

No cóż, nie jest zbyt popularne, napęd na 4 koła też jest inny niż w Legacy/Forester/Impreza, silnik rzędowy. Nowe Justy kosztuje sporo więcej niż podobne Suzuki Ignis. Ale zawsze miło jest spotkać takie autko po drodze :) Że ktoś ma jednak Subaru Justy a nie Suzuki Swift/Ignis ;) Swoją drogą fajnie by było jakby jednak Justy było bazowane na nowym Swifcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zbyt popularne to Justy nie jest... Jest tak nieciekawe? Czy poprostu jak nie ma boxera to to nie Subarak ;) ?

 

Subarak jak najbardziej :wink: Poprostu chodziło mi o to że na tym forum nie ma posiadaczy takiego Justy, więc w kwestiach motoru itd. dowiesz sie więcej na stronach o Suzuki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK znalazłem forum Swifciarzy :) Troszke poczytałem i wiem nieco więcej. Nadal nie wiem jednak jak ocenić stan napedu głównie wiskozy.

PZDR!

Tak z grubsza czy wiskoza łapie to trzeba by podnieść autko na podnośniku i szybciej zakręcić przednimi kołami, wtedy powinny zacząć też kręcić się tylne - tylko nie wiem jaka musi być różnica w prędkościach by wiskoza złapała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na pustyni to auto bedziesz kupować? Przecież na peweno w okolicy jest jakiś warsztat, właściciel bez problemu powinien zgodzić się na takie sprawdzanie. Ostatecznie może będzie górka ze śniegiem gdzieś albo nawet i lodem :) Myślę, że najlepiej podpytać dział techniczny SIP - może ktoś udzieli kilku dobrych rad, albo zadzwoń tuaj: 607 17 55 25, właściel tego warsztatu niejedną justynkę miał u siebie więc może uda Ci się jakieś informacje wyciągnąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym ze nikt z forumowiczow nie ma justy dwa to nie tak do konca......... ja ma 3 sztuki w sumie .. wiec jakby co to mozemy soebie troche o tym pogadac:)

 

a sprawa wisco.... nie ma nic prostrzego zeby to sprawdzic....... :mrgreen:

 

operacja bez podnoszeni

 

1.ruszamy samochodem i rozpedzamy go

2. lapiemy za hamulec reczny

3 skracamy kolami i zaciagamy reczny

 

... na luznej nawierzchni auto powinno pojechac do pzrodu ... bo reczny blokuje 4 kola(jak visco jest ok)

 

operacja z podniesieniem auta:

 

1. podnosuimy jedno tylne kolo

2 krecimy tym kolem

jak sie obraca baaaaaaaaaaaaaaardzo ciezko ... to visco dziala

 

generalnie

w justy II naped jest na pzrod z dolaczonym tylem ale nie na stale ale pzrez viscowe baaardzo mocna. dzieki temu nie ma naprezen i grzechotania jak np. w gaziku

tylny naped mozna odlaczyc wchodzac pod auto odkrecaja takie zabezpieczenie i pzresowajac jeszce mniejsza dzwigienke

 

jak mowili pzredmowcy justyII to w sumie swift...albo inaczej.. calkowicie swift. ten naped byl stosowany w swiftach chyba od 90 do 95 roku

jedynie w justy teraz jest inne pzrelozenie glowne 4.38 w swiftach bylo 3,9

 

silniki sa suzuki. jednowalkowe 8v i 16v (po chba pazdzierniku 2001)

karoseria jak to w suzuki... potrafi rdzewiec.. ale 99 powinien byc w dobrym stanie

mamy 98 i jet ok

 

z zcesciami nei ma problemu i generalnie wszystko jest tanie

 

silnik w 99 to 8 zaworowe 1.3 68KM nawet sie zwija. jedyna wada tego silnika to prosze sie nie pzrestraszyc.. pekajace tloki.. wiec trzeba sie na to nastawic

poza tym .. auto zupelnie bezawaryjne

 

idealna sprawa jest wlozenie do justy silnika odswifta GTI 101KM wszystko pasuje jak ulal bo maja te same bloki

wrazenia z jazdy niebawem jak chlopaki dokoncza robote: :mrgreen:

 

 

jak sa jeszce jakies pytania

to chetnie odpowiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no tak .. racja... nie wazne ktore kolo...i tak zadziala:)

 

co do spalania ... zagazowane 8v spala kolo 8l gazu.. co do gti nie mam doswiadczenia ... ale jezeli wierzyc prasie to GTI pal miedzy 6 -10 l benzyny

 

 

 

jezeli chodzi napedy.... zakazana jest jazda z recxznym hamulcem:)....zlaczenie jest na stale tak jak pisalem wczesniej :mrgreen: i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi napedy.... zakazana jest jazda z recxznym hamulcem:)....zlaczenie jest na stale tak jak pisalem wczesniej :mrgreen: i

Załączanie/odłączanie jest pod autem małą dźwigienką? Czyli już nie tak jak w starych justy, że był przycisk na dźwigni zmiany biegów i trzeba byo się zatrzymać do tego manewru? Czy też może coś mieszam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zakupem Justyny jest mały problem. Jak gdzieś w okolicy (okrąg o promieniu 200-250km) wypatrzę Justynę to zazwyczaj dostaję odpowiedź od sprzedającego że już po wszystkim i musze szukac dalej . Obecnie przymiarki robie do Justyn z terenów byłego NRDówka. Ciekawe jakie bedą odpowiedzi od sprzedających? Wanda nie chciała Niemca to może Justyna zechce Polaka? ;) Na oku mam 2 Justyny obie z 97 roku. Niestety prawdopodobnie moje zasoby finansowe pozwolą jedynie na zakup tego rocznika lub młodszej ale "po przejściach" o ile taka znajdę. Kto mi powie jak to jest z ocynkiem Justyny? Z tego co czytam to raczej nie ma tego wariantu. Zastanawiam sie więc co lepiej: nie bita z 97 czy zrobiona np z 99 czy 2000?

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze tu kilku swietnych specow od Justynek :P Tylko ze mnie interesuje taka juz dojrzala panienka, bo generacja pierwsza, rocznik pomiedzy 92 a 94. Silniczek 1.2, trzy-cylindrowy. Czy ktos z forumowiczow cos wie o tym japonskim wynalazku? Jak dziala tam naped 4x4, jakie to ma spalanie, czy naped jest staly, jesli tak to czy mozna odpiac tylnia os, co sie psuje, a co nie itp. Slowem - Czy te gwiazdki sa godne zainteresowania i zakupu ;) Z gory dzieki za wszelkie opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączanie/odłączanie jest pod autem małą dźwigienką? Czyli już nie tak jak w starych justy, że był przycisk na dźwigni zmiany biegów i trzeba byo się zatrzymać do tego manewru? Czy też może coś mieszam?

mieszasz ;). nie trzeba się zatrzymywać :D.

 

pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z forumowiczow cos wie o tym japonskim wynalazku? Jak dziala tam naped 4x4, jakie to ma spalanie, czy naped jest staly, jesli tak to czy mozna odpiac tylnia os, co sie psuje, a co nie itp. Slowem - Czy te gwiazdki sa godne zainteresowania i zakupu ;) Z gory dzieki za wszelkie opinie :)

 

Szukać, szukać i jeszcze raz szukać. Było wiele razy na forum :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stałem sie posiadaczem Justyny. Młódka toto nie jest bo urodzona w 1997 roku ale mam nadzieje że bedzie mi wierna przez kilka lat. Na liczniku ma około 128000km i książka serwisowa to potwierdza. Poprzednimi posiadaczami byli ojciec i syn (urodzeni odpowiedznio w latach 1937 i 1962) więc auto raczej nie powinno być skatowane bo Panowie są w conajmniej średnim wieku. W miare zapoznawania się z Justyną bedę opisywał swoje spostrzeżenia. Jak narazie już widzę że bedzie to znajomość raczej mało ekonomiczna :) Trudno kobiety nigdy nie należały do tanich w znajomościach :) Około 100km zrobionych po Berlinie w nieustannych korkach i około 180km w trasie zaowocowały zniknieciem niemal 3/4 zawartości zbiornika. Tak więc miasto + średnio 120km/h w trasie to prawdopodobnie cos koło 8,4l/100km czyli tak katalogowo :)

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...