Skocz do zawartości

Jazda autem z UK w Polsce


lewen

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj w drogówce na TV4 było.

Ubezpieczenie sprzeda Ci każda firma, bo to dla niej pieniądze. Tylko oni ubezpieczą samochód.

A co innego jest dopuszczenie do ruchu - jak nie ma ważnego przeglądu, to nie można się poruszać.

ps.

Niektórzy mieli tablice rej. z papieru :mrgreen:

 

Tamten koleś miał i ubezpieczenie i przegląd techniczny wykonany w polskiej stacji diagnostycznej. Nie miał za to auta przerejestrowanego i stąd problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście zmienia się prawo i taki urzędas za swoje błędy będzie odpowiadał do dwunastokrotności swojego miesięcznego wynagrodzenia.

 

Taa... a swinie zaczna latac :)

 

W Polskiej biurwokracji i tak sie wszystko jeszcze dlugo bedzie rozchodzic "po kosciach" - i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przerabial ktos temat dokumentow? Co trzeba miec, zeby pozniej zarejestrowac przelozone auto?

 

ja temat przerobilem i wygladalo to w moim przypadku tak:

- przeglad techniczny zrobiony w PL oczywiscie po przekladce

- dowod uiszczenia oplaty skarbowej

- poswiadczenie o nie nalozeniu podatku z Us (czy jak to tam sie profesjonalnie nazywa)

- clo z Urzedu Celnego

- tlumaczenie nastepujacych dokumentow: V5C - wszystkie strony oraz umowa kupna sprzedazy spisana w dwoch jezykach

- wypelniony wniosek o rejestracje z urzedu gminy + poproszono mnie zebym zdal angielskie tablice.

 

Tyle pamietam bo akcja miala miejsce ponad rok temu... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja do tego co Cysztof napisal musiałem dołożyć Odstępstwo od warunków technicznych- dot. krótki VIN.

Auto rejstrowane w Polsce wyprodukowane po 95r powinno zawierać 17-cyfrowy numer VIN.

Oczywiscie wyszedł numer z przegladami-bo min. dwa trzeba robic jeśli wydzial komunikacji zyczy sobie odstępstwo;)

Jak coś to pytać w sumie nie tak dawno to przerabialem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy sie poaci akcyze? Przy kupnie, czy przerejestrowaniu?

Żartujesz czy pytasz poważnie? :mrgreen:

Akcyzę płacisz gdy sprowadzasz auto zagraniczne ( dotyczy UE ), płacisz ją przed pierwszą rejestracją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamten koleś miał i ubezpieczenie i przegląd techniczny wykonany w polskiej stacji diagnostycznej.

Wbity na brifie ?

:mrgreen:

 

To bylo italiańskie tłingo to to to po ichniemu chyba inaczej się nazywa. :mrgreen:

 

A tak na poważnie to pewnie dostał 'czternastodniówkę', tylko pewnie szwagier na urodzinaxh u cioci potwierdzil wersje handlarza, ze moze 5 lat na tym jezdzic. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...