Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

@@arnoldpe, to ktora blokade konkretnie polecasz? 

Mały ładunek wybuchowy w siodełku......  

 

 

A po co trotyl ? Wystarczy chińskie krzesełko http://gadzetomania.pl/41048,14-latek-zabity-przez-eksplodujace-krzeslo-biurowe

 

Nie myślałem o trotylu, Aż trotylu. Są inne łatwo dostępne "specyfiki".

Ale krzesełko to ciekawostka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, że złodzieje zazwyczaj nie mają dużo czasu, ani profesjonalnych narzędzi, dlatego logika podpowiada mi, że proste metody(grubość pręta a nie jego wyrafinowanie) są najskuteczniejsze.

 

Abus Facilo i rower mój mówisz? Nie będę taki, choć kuzynka z Wrocka cieszyłaby się z odwiedzin ;)

Nie bawią mnie kluby Gogo, ale 0,5 możesz postawić w przyjemniejszej atmosferze ;)

Tak wygląda "łamanie" Abusa Facilo 32(patrz: opis filmu) ;)

 

BTW, film pokazuje też jak ważne jest właściwe przypięcie roweru :)

Jak dla mnie nadal podtrzymuje :)

 

Tu masz Abus Granit XPlus 5 sec 

 

 

Więc Twoim tokiem najlepiej nic nie kupować :)

Edytowane przez arnoldpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Więc Twoim tokiem najlepiej nic nie kupować :)

Nie rozumiesz, filmik z flexą znam, jest o tyle istotny, że nie ma skutecznego środka przeciw złodziejom, którzy upatrzą sobie dany rower, natomiast IMO przed złodziejami z przypadku najlepszą ochroną nie jest super technologia, a po prostu solidna, gruba konstrukcja - to jest moje zdanie.

Filmik, który wkleiłem pokazuje jak łatwo "ukręcić" U-locka, który jest markowy, ale jest za słaby na 3 osoby i metrową dźwignię, średnica pałąka i sprężystość stali ma tutaj największe znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić rower, mimo że do jazdy rekreacyjnej w okolicach miasta, to myślę o MTB.

 

Co warto wybrać za ok. 1400-1600 zł?

 

Na razie rozważam:

 

Kross Hexagon X9

Kands Energy 1500

Kross Level A2

 

Mam 173cm i 77kg - podpowiecie coś nt, modelu i jaki rozmiar mi polecacie?

Ja śmigam na Levelu A2, w wersjilimitowanej, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zapięć to też polecam 2 rowery ;) ja mam jeden rower do przejażdżek "sportowych" i ten nie jest zostawiany nigdzie. Drugi mieszczuch z demobilu o wartości 200zl służy miejskim wyprawom do biedronki itp , przy nim zapięcie za 20zl co by ktoś przezя pomyłkę na nim nie odjechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zgubiłem kluczyk do swojego ABUSa (linka) to uporałem się z nim w kilka minut igłą i ostrzem z jednorazówki - bez uszkadzania. 

Każdą linkę można od razu wyrzucić do śmieci :) To taka nasza Polska mentalność taniości. Żaden producent nie wyprodukuje linki do 100 zł, której nie przetnę kombinerkami. Proste. 

 

Co do zapięć to też polecam 2 rowery ;) ja mam jeden rower do przejażdżek "sportowych" i ten nie jest zostawiany nigdzie. Drugi mieszczuch z demobilu o wartości 200zl służy miejskim wyprawom do biedronki itp , przy nim zapięcie za 20zl co by ktoś przezя pomyłkę na nim nie odjechał.

Dwa rowery, dwa samochody, dwa domy,dwie rodziny, dwa konta w tym samym banku, 4 kluczyki do samochodu :) Będzie bezpieczniej :)

 

Więc Twoim tokiem najlepiej nic nie kupować :)

Nie rozumiesz, filmik z flexą znam, jest o tyle istotny, że nie ma skutecznego środka przeciw złodziejom, którzy upatrzą sobie dany rower, natomiast IMO przed złodziejami z przypadku najlepszą ochroną nie jest super technologia, a po prostu solidna, gruba konstrukcja - to jest moje zdanie.

Filmik, który wkleiłem pokazuje jak łatwo "ukręcić" U-locka, który jest markowy, ale jest za słaby na 3 osoby i metrową dźwignię, średnica pałąka i sprężystość stali ma tutaj największe znaczenie.

 

Może też być tak :) Może za mało doświadczony jestem  B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po taniości ma :) Na dłuższą lub częstą jazdę nie. 

 

Po taniości ma :) Na dłuższą lub częstą jazdę nie. 

 

Max udźwig 30 kg na 2 rowery czyli jeden rower max 15 kg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dłuższą lub częstą jazdę nie

używane ma byc dość czesto (jest obecnie na dachu), max zasięg to 250km. to już sie łapie na dłuższą jazde? :-)

stąd pomysł na coś do szybkiego (de)montażu.

jeśli nie to, to co zamiast?

 

jeden rower max 15 kg

to nie problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do zapięć to też polecam 2 rowery ja mam jeden rower do przejażdżek "sportowych" i ten nie jest zostawiany nigdzie. Drugi mieszczuch z demobilu o wartości 200zl służy miejskim wyprawom do biedronki itp , przy nim zapięcie za 20zl co by ktoś przezя pomyłkę na nim nie odjechał. Dwa rowery, dwa samochody, dwa domy,dwie rodziny, dwa konta w tym samym banku, 4 kluczyki do samochodu Będzie bezpieczniej

 

2 rowery i 2 samochody do róznych celów to żadna fanaberia :) ,wiekszość moich znajomych ma  3 rowery  mtb,szosa i taki do sklepu podjechać ,2 konta w różnych bankach to tez chyba nic dziwnego (jezdzisz za granice z 1 kartą kredytową?)....  dwa domy jak kogos stać to tez by było fajne :)  ,a dwie rodziny to akurat niebezpieczne a nie bezpieczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a dwie rodziny to akurat niebezpieczne a nie bezpieczne

Dlaczego?

Dwie żony to niedługo będzie obowiązek....   ;)

 

to zamiast podatku dla najlepiej zarabiających? 

 

Nie, z całkiem całkowicie innego powodu. Ale jest od tego osobny, też nie samochodowy wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trasy nawet te 250-300km myślę, że wystarczy. Jak używany sporadycznie to ok. Sam właśnie taki używam.

 

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

@@arnoldpe, to ktora blokade konkretnie polecasz? 

Mały ładunek wybuchowy w siodełku......  

 

 

A po co trotyl ? Wystarczy chińskie krzesełko http://gadzetomania.pl/41048,14-latek-zabity-przez-eksplodujace-krzeslo-biurowe

 

Nie myślałem o trotylu, Aż trotylu. Są inne łatwo dostępne "specyfiki".

Ale krzesełko to ciekawostka....

 

Tak od razu nie zaskoczyłem.

Masz jakieś doświadzenia z podkładaniem trotylu? Nie koniecznie w pojazdach lądowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie głównym wątku, co możecie polecić jako rower turystyczny, który "da radę" zarówno na asfalcie jak i na beskidzkich drogach szutrowych, leśnych (nachylenie do kilkunastu procent)? Trochę mnie już rower górski męczy na długich, płaskich odcinkach asfaltowych. Znalazłem coś takiego: http://www.rowerymerida.pl/rowery-turystyczne.html

 

A może jakaś inna kategoria?

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie głównym wątku, co możecie polecić jako rower turystyczny, który "da radę" zarówno na asfalcie jak i na beskidzkich drogach szutrowych, leśnych (nachylenie do kilkunastu procent)? Trochę mnie już rower górski męczy na długich, płaskich odcinkach asfaltowych. Znalazłem coś takiego: http://www.rowerymerida.pl/rowery-turystyczne.html

 

A może jakaś inna kategoria?

O widzę że nie jestem sam.

Ja porzuciłem rower górski na rzecz wygody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki Szu, na taki wzrost to musi byc rower na kolach 20 cali, do ktorego kolek bocznych juz niestety zbytnio nie zalozysz. Glownie chodzi o to, ze wiekszosc 20" ma przerzutke kolidujaca z kolkami bocznymi. A nawet jak kupisz cos bez przerzutki to rozstaw uniwersalnych kolek podporowych jest na tyle maly, ze rowerek bedzie na nich niestabilny. Slowem, jezeli dziecko nie ma problemow natury fizycznej, to sprobuj "wrzucic je na gleboka wode" dokup kija i pobiegaj troche, albo... Nie wiem czy istnieja biegowki na tak duzych kolach, a to mogloby byc rozwiazanie. Wprawdzie nie tanie i na chwile, ale to chyba najlepsze rozwiazanie aby dziecko zalapalo rownowage, a przeciez o to chodzi, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do roweru treningowego i jego wygody to ja bym brał ale tylko na asfalt. Uważam że Mtb na kole 29 z dodatkowo podniesionym mostkiem daje porównywalny komfort co treking..Do tego jeśli teren nie wymagający i asfalty dobrałbym tylko oponę o drobnym bieżniku i masz w pełni uniwersalny i wygodny rower.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...