Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

Szosa nowa i to z Krakowa ;) to jest niezły bodziec. Jak się cieplej zrobi to dojdą codzienne dojazdy do pracy 130-140km w obie strony już się nie mogę doczekać. U mnie niestety płasko wszędzie, ale w Maju jak co roku biorę górala i do Rivy na bike festival, epic wymyty, nasmarowany spokojnie oczekuje w na garażu no rozpoczęcie sezonu MTB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez nie jestem jakiś mocarz ale jeżdżę sporo, zwłaszcza dwa ostatnie sezony. Moja przygoda z rowerami zaczęła się dzięki ... SUBARU - w 2009 rozbiłem legacy i zacząłem rowerem dojeżdżać do pracy - wtedy to było 8-10 km,i zadyszka pod każdą górke teraz moje całe życie się kręci wokół rowerów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawdę próbowałem, ale szosa to  nie dla mnie. ;) Jakoś wolę las, górki, trochę ciszy, Asfalt mam jak jadę samochodem, a poza tym na naszych drogach to strach jechać rowerem. :(

Edytowane przez kordynator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak kiedyś mówiłem, ale zmieniło się ... teraz się szykuje do triatlonu wiec nie mam wyjścia a szosa jest super, najfajniejsze, najszybsze i najbezpieczniejsze treningi w dużej grupie. Górala tez uwielbiam - cały czas jeżdżę góralem, głównie maratony MTB ale też z kolagami jakieś wypady od czasu do czasu. Poza tym nie da się podobno zrobić dobrej formy tylko na góralu -"zamula" nogi.

no i zakupiłem coś takiego to mi się nie chce zsiadać z siodełka https://i.ytimg.com/vi/xYeJBBq8Sew/maxresdefault.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężki klocek z niego wbrew pozorom bo to aero no i elektryka troszkę waży, koła dętkowe, wszystko jest topowe a waga 7.7 kg z pedałami nie zwala z nóg ale powtarzam to aero a nie rower do wspinaczki

i pomiar mocy pare gramów też waży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój góral na kołach 29 z amortyzacją przód i tył i pedałami coś około 9.5 kg jeśli dobrze pamiętam. Rower szosowy taki jak Tarmac pewnie by ważył w tej specyfikacji około 6 kg. W tamtym roku miałem w rękach szosę Treka, podobno nadająca się do normalnej jazdy z wagą 4.6 kg, jak wziąłem do ręki to było niewiarygodne uczucie jakby z papieru zrobiony. Więc jak się porówna to waga nie zwala z nóg ale nie o to w tym rowerze chodzi - aero is everything jeśli przemieszczasz się odpowiednio szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego teraz 13 kg?

dlaczego teraz 13 kg?

A bo wygląda jak choinka ;)

Jakiś licznik, uchwyt na telefon, mocowanie błotnika, koszyk na bidon, porządne lampy( w lesie czasem noc człowieka zastanie :P ) i parę innych dupereli. Założyłem też wielkie ciężkie pedały, platformy z SPD, ale jak porównuje ze zwykłymi SPD to takie platformy są o niebo wygodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaszyn, a wazyles swoje rowery, czy sugerujesz sie wagami podawanymi przez producenta? Bo Spec te wagi podaje jakby wazyli te rowery na księżycu :P

 

rowery ważone były w profesjonalnych,  serwisach rowerowych  - wagami park tool o ile dobrze pamiętam. Zresztą waga epica mnie zaskoczyła in plus - , a Venge troszkę rozczarowała, liczyłem że będzie troszkę mniej. Tyle samo mniej wiecej ważył venge VIAS niższy model  -ten bez elektryki za to z innymi kołami, bo akurat na sklepie stał. 

 

rozmiary ram M,  w epicu założyłem na tył  XTRI Di2 w miejsce SRAM XX1 a przód został z jedną zębatka srama - bo się nie da przerzutki z przodu założyć i nie ma potrzeby,  hamulce miałem formula R1 racing a teraz xtry ,  plus siodło lekkie  tune i ultralekkie pedały cranki,  oraz lekka kiera 3T i lekki mostek i  ta waga epica to była chyba na starym osprzęcie jeśli dobrze pamiętam  - także rower nie był fabryczny. i teraz tez nie jest, teraz penie cięższy troszkę niż pierwotnie.  Mozna by jeszcze wstawić jakieś Schmolke albo korby clavicula ale się wyleczyłem z manii lekkości. 

 

A venge zważony zaraz po złożeniu w sklepie  -cały fabryczny + pedały speedplay i uchwyt do Garmina. 

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mini-Fala rośnie - najwyższy czas na fotelik.

Zastanawiam się, czy taki jak na zdjęciu przyjmie się w moim MTB?

I gdzie taki kupić w Wawie????

post-486-0-31557600-1457821182.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...