Skocz do zawartości

CB Radio FORESTER 2009


pawelbujalski

Rekomendowane odpowiedzi

w podłokietniku jest wyjmowana półeczka należy do niej podwiscić radio w sprytny sposób (ja użyłem dwóch czarnych pasków do ściągania przewodów elektrycznych) - proste i skuteczna - w podłokietniku odrazu masz gniazdo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jesteś zakręcony na punkcie konwersacji z TIRowcami, a jedynie chcesz zapytać czasem o suszarki, to polecam "ręczniaki". Mało miejsca zajmują, podłączasz do anteny zewnętrznej. Np. takie:

http://allegro.pl/cobra-75-wx-st-nowe-radio-super-cena-i1470891525.html

http://allegro.pl/cb-radio-alan-42-multi-ic-100-sklep-w-wa-i1453202741.html

http://allegro.pl/intek-h-520-plus-mobilne-radio-cb-profi-kurier-i1450634139.html - ja mam tego

 

Antenę potrzebujesz z długim przewodem i puszczasz pod tylną klapą i pod siedzeniami.

 

Jeżeli lubisz godzinami nasłuchiwać i intensywnie konwersować :P , to kup radio z ASC i RF gain (polecam president Johny III)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lewen,

 

Poleciłeś DRAMAT

 

miałem cobra ręczniaka - ultra syf, fatalne cięcie szumów, fatalnie słychać przez za mały głośniczek

 

potem kupiłem president johny 2 z asc - też nie spełniał oczekiwań

 

no i na końcu kupiłem już nielegalnego unidena 520xl pro

 

takie mam w forku a radio zakładałem do auta żony.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lewen, Poleciłeś DRAMAT

 

Dlatego napisałem, że zależy do czego potrzebuje :roll: Ja jestem zadowolony z ręczniaka. Pytam o drogę i skręcam squelch na maksa, żeby nie słuchać tych bzdur. Jak ktoś się udziela na drodze, musi zainwestować w top model, bo go trafi od szumów i ciągłego kręcenia. Poza tym, czemu oceniasz wszytkie zaproponowane, skoro miałeś tylko Cobrę...? :idea:

A Johny II miałem i była jak dla mnie rewelacja. Nie ma obiektywnych opinii, więc proponuję pisać "ja wolę.." itd. :P

Trzeba też pamiętać o dostrojeniu radia, bo to też ma wpływ na jakość.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to się spisze w forku, ale w moim legacy mam Unidena 520XL i jestem mega zadowolony z jakości, nic lepszego na razie mi nie potrzeba, z tym że, ja mam antenke w dziurce na dachu Omega 27, 110cm chyba. Za wiele się nie udzielam na drodze, ale czasem zapytam/odpowiem i lubię wiedzieć, że mnie słychać. Niestety nie mam pomysłu na miejsce, gdzie je trzymać, więc jeździ między fotelem pasażerki i tunelem :twisted: , jak nie używam to do schowka z nim ale cały czas kombinuję, jak zamontować na stałe gdzieś pod radiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam johnego presidenta pod podlokietnikiem. Specjalnie go nie montowalem po prostu tam lezy w ten sposob ze go nie widac z zewnatrz autka. Antene wyciagam jak jade i mam potrzebe popytac i posluchac. Szumy mi nie dokuczaja. Dla moich potrzeb ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem President-a Harry II ASC na kanale od strony pasażera.

Nawet dobrze pasuje i nie przeszkadza, a mikrofon jest pod ręką.

Zainstalowałem radio na plastiku - osłonie kanału. Nie trzeba było nic wiercić, wystarczyły 4 blaszki i oryginalne mocowanie radia (blaszka ze śrubami).

 

Antenę mam na magnesie z tyłu samochodu. Kabel do anteny jest przeciągnięty do bagażnika pod siedzeniami, z bagażnika koło klapy wyprowadzam na dach. Potrzebny był przedłużacz do oryginalnego kabla.

Radio działa dobrze, zasięg jest OK, szumy nie są zbyt duże.

 

RadioMale.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem President-a Harry II ASC na kanale od strony pasażera.

A dlaczego tam ???

Po stronie kierowcy również nie przeszkadza a przynajmniej jest po ręką i na oku. Mam tam też trójnik no bo jedno gniazdo zapalniczki to obecnie za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem, nawet przymierzyłem.

Od strony kierowcy chyba jednak gorzej widać - trzeba się trochę schylić.

 

A co tam oglądać ???

Regulację zna się na pamięć - namacalnie. Zrobiłem to samo co ty tylko na rzepy i taśmę dwustronnie klejoną, ale od strony kierowcy. Kwestia ustawienia by nie dotykać CB prawym kolanem. Na razie wisi.

 

Wyszedłęm z założenia,że to kierowca ma słyszeć,a nie pasażer. Czasami się wiezie kogoś co trejkocze i nie wypada go uciszać.

W ten sposób mam lepszy odsłuch. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...