Jump to content

Szpera przód STI

lewen

Recommended Posts

Auto - STI 05, skrzynia 6MT bez DCCD. Co polecacie na przód? Centralny mam STI 10kgf, tył STI07 seria. Jak wygram w totka, to będę wymieniał... :wink: Jakieś sugestie, doświadczenia, wrażenia...? Dzięki!

Seryjnie chyba ma.

raczej nie :D , ale żeby nie gdybać trzeba mieć numer skrzyni i bedzie wszystko jasne

Co siedzi w STI06 ?

suretrac lub lsd helical

Zaloz carbonetic 1.5 way, http://www.vividracing.com/catalog/carb ... 33871.html

Przetestowany u bryka, dziala swietnie. Zupelnie inna liga niz seryjne suretrac i helical

Pytanie, jaki koszt w PLN? Druga sprawa - chodzi mi o istotną poprawę trakcji, lecz do jazdy na codzień oraz ewentualnie SJS / TJS Kielce. Dlatego istotny jest stosunek cena / poprawa właściwości. Wiem, że najlepiej wsadzić coś za 10k PLN, ale może wystarczy mniejsza inwestycja?

Zaloz carbonetic 1.5 way, http://www.vividracing.com/catalog/carb ... 33871.html

Przetestowany u bryka, dziala swietnie. Zupelnie inna liga niz seryjne suretrac i helical

Pytanie, jaki koszt w PLN? Druga sprawa - chodzi mi o istotną poprawę trakcji, lecz do jazdy na codzień oraz ewentualnie SJS / TJS Kielce. Dlatego istotny jest stosunek cena / poprawa właściwości. Wiem, że najlepiej wsadzić coś za 10k PLN, ale może wystarczy mniejsza inwestycja?

koszt samej szpery plytkowej to około 6tys. dodać do tego należy jej ustawienie ( wyregulowanie) i montaż . Wyjdzie około 1,5tys. - 2tys.zł .

Więc jeśli nie jesteś gotowy na taką inwestycję , to pozostań przy tym co masz , bo masz własnie "mniejszą inwestycję".

• Upvote 1

A trzeba to potem jakoś regularnie serwisować? Bo coś mię się odbiło od uszu... :roll:

Tak trzeba . Szpera płytkowa to nie jest bezobsługowy wynalazek, aczkolwiek działa zajebiście jak jest dobrze ustawiona .

• 1 year later...

Up :)

Jako że Cusco RS 1,5 way jest sporo tańszy od Carbonetic 1,5 way, oznacza to że jest słabszy? gorszy? mniej "efektywny"?

Bo rozumiem że nie ma sensu iść w seryjnego helicala z jdm'a? Z drugiej strony pewnie lepsze to niż nic :)

Mowa o przednim dyfrze do 5MT

Z czystej ciekawości podepnę się pod temat... co siedzi w europejskiej serii STi 03 ?

SURETRAC

Jeśli wszystko jest fabryczne, nie tykane, to europa 00-05 przód suretrac, centralny 4kg, tył suretrac. Po 05 w górę, przód helikal, centralny DCCD, tył suetrac.Jeżdziłem na helikalu,suretracu, ale teraz mam 1,5 przód płytkę carbonetica,centralny dccd,tył płytka 2way.Inna liga, ale potrafi sponiewierać.Inne siły na kierownicy, w zależności od spięcia centralnego dyfra.Ogólnie polecam :)

Jeśli wszystko jest fabryczne, nie tykane, to europa 00-05 przód suretrac, centralny 4kg, tył suretrac

No i chce człowiek dobrze a wychodzi jak zawsze. Byłem przekonany że z tyłu jest płytka. Teraz dogrzebałem sie na scoobynet informacji, że płytka to tylko z DCCD a jak nie to suretrac. Więc mam suretraca.

Mam zalany w dyfer Motul gear ff competition 75w140, bo to z dodatkami dla LSD.

Powiedzcie, zmienić na Motul Gear 75w90 czy można zostawić?