Skocz do zawartości

mechanizm różnicowy legacy outback


wlodek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam outbacka z 97 roku 2.5 benzyna automat.

Najpierw słyszałem bardzo głośny most potem zaczeło coś pukac z przodu w czasie jazdy , później coraz głośniej .Silnik zgasł. Silnik jest OK Zajrzałem pod auto skrzynia była jakby opuszczona .Holowanie na lawecie do warsztatu.Okazało sie ,ze rozsypał się mechanizm różnicowy , który znajduje sie miedzy silnikiem a skrzynią.

Co mogło być przyczyną takiej awarii? Czy dostane te częśc osobno czy tylko ze skrzynią? Pomóżcie mi proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha juz wiem nic nie migało na tablicy wszystko było OK

 

-- Śr lut 16, 2011 7:51 pm --

 

czy można założyć używane? skoro mówisz ,ze taka cena to pewnie to moje autko nie jest tego warte .W zeszłym roku wymieniłem tylni most teraz to .Mam go 3 rok i cały czas coś do roboty.Dbam o niego ,polubiłem go a On takie numery odstawia:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z mostem to inna historia przeciąłem tylna oponę zimówkę , założyłem więc tej samej firmy ale letnie 2 na tył to przejechaniu 200 km na autostradzie most zaczał wyć najpierw cicho potem głosniej , potem zobaczyłem dym zatrzymałem się ,paliły się gumy mocujace most.Most ocziwiście fioletowy.Olej był.Nikt nie potrafił mi powiedzieć dlaczego?Dopiero jeden madry człowiek z Józefowa koło otwocka powiedział ,ze to sprawa opon.Mógł byc inny bierzniuk to nic ,ze wielkość i firma ta sama.

Na drugim moście przejechałem ze 20 tyś i ostatnio zaczałem go słyszeć.Wczoraj jechałem juz do warsztau 20 na godzinę, niestety nie dojechałem rozwalił sie prawdopodobnie mechanizm różnicowy miedzy silnikiem a skrzynią taki aluminowy do którego wchodzą półoski.To jest diagnoza mechanika, jest podobno przykrecony do skrzyni.

Więc usilnie szukam tej części, bez autka jak bez reki a mieszkam poza Warszawą:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założyłem więc tej samej firmy ale letnie 2 na tył to przejechaniu 200 km na autostradzie most zaczał wyć najpierw cicho potem głosniej , potem zobaczyłem dym zatrzymałem się ,paliły się gumy mocujace most.Most ocziwiście fioletowy.Olej był.Nikt nie potrafił mi powiedzieć dlaczego?

200 km przejechanych na innym bieżniku rozwaliło most? :shock: Aż nie chce mi się wierzyć :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
założyłem więc tej samej firmy ale letnie 2 na tył to przejechaniu 200 km na autostradzie most zaczał wyć najpierw cicho potem głosniej , potem zobaczyłem dym zatrzymałem się ,paliły się gumy mocujace most.Most ocziwiście fioletowy.Olej był.Nikt nie potrafił mi powiedzieć dlaczego?Dopiero jeden madry człowiek z Józefowa koło otwocka powiedział ,ze to sprawa opon.Mógł byc inny bierzniuk to nic ,ze wielkość i firma ta sama.

Mam inny bieżnik na przodzie i inny na tyle,trochę już przejechałem i nic się nie dzieje, ale po tej informacji włosy stanęły mi na głowie. Niech ktoś coś powie na ten temat bo trochę nie chce mi sie wierzyć, że to bieżnik, ale teraz siedzą jak na igłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wobec ugięcia opony (zależnego od ciśnienia/obciążenia) koło obraca się z inną prędkością ? Logika nakazuje mi sądzić, że powinno to głównie zależeć od obwodu opony - co raczej jest niezmienne nawet przy 'rozsądnym' ugięciu/różnicy ciśnień.

No i kwestia druga, troszkę OT: czy w przypadku AT/MPT i AT/VTD jest to też tak ważne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chodzi o rózne rozmary opon to raczej mało prawdopodobne aby rozwaliły tylny most w AT prędzej poleci sprzęgło płytkowe które jest odpowiedzialne za dołącznie tylnego napędu. AWD w tym modelu samochodu działa tylko w określonych sytuacjach (głównie przy przyśpieszaniu) można go rozłączyc w prosty sposób wkładając w odpowiednie miejsce bezpiecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...prędzej poleci sprzęgło płytkowe które jest odpowiedzialne za dołącznie tylnego napędu. AWD w tym modelu samochodu działa tylko w określonych sytuacjach (głównie przy przyśpieszaniu) można go rozłączyc w prosty sposób wkładając w odpowiednie miejsce bezpiecznik.

Ooooo!!!! A ja naiwny sądziłem, że Subaru ma stały napęd na obydwie osie :shock: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...