Skocz do zawartości

Co kupić?


lukass

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z podjęciem decyzji o sprzedaży STi :cry: zaczynam się zastanawiać co kupić w zamian. Główny powód sprzedaży jest taki że żona musi znacząco zwiększyć przebiegi i hardcorowe STi do tego najzwyczajniej się nie nadaje (jazda z małym dzieckiem, spalanie powyżej 18l w Wawie). Z drugiej strony STi było jakby autem weekendowym i jednocześnie w ograniczonym stopniu służyło mojej żonie,a teraz najzwyczajniej szkoda mi takiego egzemplarza jak mój na codzienne tłuczenie po mieście, na krótkich odcinkach itd.

Co do wymagań jakie miałby spełniać następca:

- moc 200+

- napęd 4x4

- silnik benzynowy (diesle juz miałem i dziekuję)

- rocznik minimum 2007 - ewentualnie 2006, ale to musiałoby być coś ekstra

- realne spalanie w mieście max 14l

- isofix :mrgreen:

- budżet w związku z pewnymi inwestycjami dość ograniczony +/- 90 tyś

 

Liczę na jakieś ciekawe propozycje i uwagi, bo mam tam jakieś typy, ale czasami może się okazać że ktoś mi otworzy oczy na coś o czym zupełnie nie myslałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 105
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Lancer Ralliart ?

 

Musiałby chyba bocznymi drogami jeździć , albo w kasku, :twisted: bo to paskudztwo, :roll: i może śmiało konkurowac z thalią , sanjongiem i multiplą :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 avant quatro z silnikiem 2.0 tfsi :D

Myślę też nad takim, ale znalezienie przyzwoitej konfiguracji, bezwypadkowej to jak trafić 6 w totka :( , nawet z sedanem kicha - głownie US

 

 

to kup w Niemczech lub w U.K. i przekładka. Znam gościa który od x lat nic innego nie robi , jak przekłąda angliki na LHD i tylko VW i AUDI. Działa na forum angliki.pl i ma rzesze bardzo zadowolonych klientów. Wszyscy go mega chwalą za jakość . Przyjezdzasz rano, nocujesz u niego w hoteliku, na drugi dzień wyjezdzasz gotowym autem, z badaniami technicznymi , gwarancją itp. Robi to podobno mega profi , łacznie z kolorami tapicerek, wykończeń itd. Powiem Ci że sam poluje na jakieś fajne AUDI w U.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że się nawet zastanawiałem i żonie się nawet podoba, ale.....no właśnie ale, mam 2 sprawy które mnie na razie powstrzymują. Pierwsza to silnik 2.5l, wiem że świeżo zrobiony, jednak mimo wszystko mam jakieś obawy. Druga to, że za 1,5-2 lata będę znowu chciał zmienić auto, a sprzedaż WRX MY'08 to łatwy temat nie jest.

 

-- 20 sty 2011, o 20:51 --

 

Lancer Ralliart ?
Lancer Ralliart ?

 

Musiałby chyba bocznymi drogami jeździć , albo w kasku, :twisted: bo to paskudztwo, :roll: i może śmiało konkurowac z thalią , sanjongiem i multiplą :mrgreen:

Podpisuje się pod tym wszystkimi kończynami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jakis Spec B? Albo puuuustaczek:)

 

 

Mozesz pomyslec nad audi S3, jesli nie musi byc duze to 3d a jesli wolisz troche wieksze auto to moze sportback?

S3 sportback byłoby idealne, ale znowu ciężko coś znaleźć. S3 też fajne, tylko ciekawe jak z miejscem z tyłu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W S3 z tylu nie jest zle, wiadomo ze jedna para drzwi troche utrudnia wsiadanie tam ale jesli nie jezdzic za czesto w wiecej niz 2 osoby to nie przeszkadza to to , ja jechalem z tylu w takiej S3 3D z Krakowa na Mazury, bylo srednio ( a mam 190 wzrostu ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W S3 z tylu nie jest zle, wiadomo ze jedna para drzwi troche utrudnia wsiadanie tam ale jesli nie jezdzic za czesto w wiecej niz 2 osoby to nie przeszkadza to to , ja jechalem z tylu w takiej S3 3D z Krakowa na Mazury, bylo srednio ( a mam 190 wzrostu ).

Musze podjechać do salonu obejrzeć, choć sporstsback byłby idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukass, S3 3D jest bardzo ciasne , sportback super to raczej spory budzet ( chyba z okolice 100 tys. ) Tak ja ci carfit mowi A4 z 2.0 TFSI fajny i bardzo niezawody motor , tylko faktycznie ciezko trafi bo same USy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 avant quatro z silnikiem 2.0 tfsi :D

 

Mam dokładnie ten samochód z silnikiem BUL czyli 220koni i jestem bardzo zadowolony. Quattro działa, moc narazie wystarczająca,. Ostanio z Katowic do Warszawy i z powrotem 8,5l wyszła średnia a wolno nie jechaliśmy. Miejsca w środku jest na styk dla nas i dziecka ale jechać nad może na 2 tygodnie byłoby ciężko. I nie koszuje 90tyś :wink:

 

Auto fajne można jeżdzć z dziećmi do przedszkola i na tor (tylko nie działa lewa noga :-()

 

 

A tu coś widać dopiero na pełnym ekranie :mrgreen:

 

 

 

dsc7404.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Łukasz , przemyśl jeszcze raz S3 3D, moim zdaniem słabo to sie nadaje jako "rodzinny dupowóz" . Po pierwsze 3D , nie jest to wygodne rozwiązanie jak sie ma małe dziecko , komfort na tylnej kanapie bedzie dość niski, a jak bedziesz chciał gdzieś pojechac na pare dni z rodziną , i żona bedzie chciała zabrac pół domu :twisted: , to sie okaże że włożysz wózek do bagażnika, a reszta betów bedzie upchana po całym aucie. Mówię Ci to jako tatuś 4 letniej córeczki :mrgreen: . My na wyjazd na tydzień , nie mogliśmy sie zapakowac to Forestera :roll: :mrgreen:

Rozglądaj sie naprawde za A4 kombi Q, lub coś w tym stylu. :D. No chyba że Forester XT w starej budzie :roll:

P.S. Swojego narazie nie sprzedaje :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...