Skocz do zawartości

Wzór felgi na sezon letni


Eisley

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 148
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ja na urodziny (kryzys 30 latka) dostałem od żonki felgi Rota Tarmac 3 w kolorze Gunmetal. Obecnia są na nich gumki Bridgestone Potenza 225/40/18 Run Flat'y. Nie wiem czy profil nie powinien być jednak 50. Przez to, że są ciemne nie wyglądają na 18'stki

 

Generalnie nie sądziłem, że Forek może tak jeździć. Na mokrym asfalcie trzyma lepiej niż wczeniśniej na oryginalnych 16 na suchym asfalcie. Na suchym hamowanie + zakręty to bajka. Na takim trzymaniu to rolkę faktycznie można zaliczyć :mrgreen:

Tylko tył strasznie czuć na dziurach :cry:

 

A tak wyglądają na aucie:

DSC_0129.jpg

DSC_0132.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnia są na nich gumki Bridgestone Potenza 225/40/18 Run Flat'y. Nie wiem czy profil nie powinien być jednak 50.

 

Zdecydowanie sa to za małe opony ( i średnicą, jak i nośnością) do Forka. Przy okazji słabo wyglądają w nadkolach takie małe koła. Dodatkowo jazda na oponach run flat w aucie bez czujników kontroli ciśnienia jest niebezpieczna.

Do Forka Twojej generacji idealne przy 18" sa 235/45R18 lub ewentualnie 225/45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś coś ostatnio pisał, że felga z STI nie pasuje do Forka, bo obciera o zacisk WRX???

 

znalazłem:

 

 

Poszukuję dystansów do Forestera S-Turbo. Mam 4-tłoczek od WRX, felgę 17" od STi ale nadal kicha.

Z tego co wiem to szpilki też są do wymiany. Brakuje mi ok. 1 cm.

Sprawa zbadana... Wyszło, że felga od STi GC8 nie pasuje na to. Jest ET53 ale ramiona za bardzo wpadają w środek u góry. Więc idą na sprzedaż

 

viewtopic.php?p=1624486#p1624486

 

:shock:

 

A więc może felgi z STI new age 2001 będą pasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam

Tak się prezentują złote felgi

gallery_6827_136_1093888.jpg

 

Mam rozmiar 215/55/17

Letnie oponki mam 225/50/18 i przy feldze 8 cali i et 52 lub 53 musiałem 4mm dystanse dać bo rantem opony obcierało o amorek.

Pozdro

Edytowane przez pio_ryf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie momo powiem tak mialem jakis czas temu nowe momo w niesuabru 2 komplety bez mozliwosci wywazenia, podobne problemy zdazaly sie czescie,j, innym uzytkownikom momo przy felgach wyjomawnych z pudla zupelnie nowych nie bylo mozliwosci optymalnego wywazenia kol. Moja przygoda zakonczyla sie o dziwo oddaniem felg do dystrybutora i calkowitym zwrotem poniesionych kosztow. niestety produkcja w azji momo nie wyszla na dobre. Polecam natomiast felgi pt. evo corse mam i nie ma zadnego problemu wyglad moze spokojny ale nie rzucaja sie w oczy co mnie dosc odpowiada pozdr

 

 

post-6377-0-12272900-1359932295_thumb.jpg

 

post-6377-0-32972100-1359932361_thumb.jpg

 

ps. fotografire dzieki uprzejmosci carfita. dziekuje

 

rozmiar 17.

Edytowane przez cieba7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak się prezentują złote felgi

gallery_6827_136_1093888.jpg

 

Mam rozmiar 215/55/17

Letnie oponki mam 225/50/18 i przy feldze 8 cali i et 52 lub 53 musiałem 4mm dystanse dać bo rantem opony obcierało o amorek.

Pozdro

ladnie sie prezentuje Forek :)

 

jednak wybrales ATS'y, a nie OZ'ety? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy nie pozbyć się w tym sezonie swoich Rot, chyba ekonomiczniej i bardziej terenowo będzie zejść rozmiar w dół. Zwłaszcza, że róznica w planowanym Geolandarze G051 215/65/16 a dotychczasowym 225/55/17 jest praktycznie dwukrotna. Nie chciałby ktoś zamienić się za jakieś fajne 16tki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pio_ryf a jak z wielkością kół na tych 18tkach 225/50/18 czy masz duże przekłamania w prędkościach, bo to koło chyba dość dobrze wypełnia nadkole. W Foresterach mam wrażenie, że standardowe opony są dość małe i słabo wypełniają nadkole.

 

A jak opona 215 na tych ATS, które są chyba 7,5 nie za wąska ta opona?

 

Ja kupiłem z sti 17 i nadal zastanawiam się nad oponą do nich

Edytowane przez Herostrates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...