Skocz do zawartości

Kubica w F1


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Eeeee tam lipa to F1, Mercedes ma najlepszy bolid i dlatego wygrywa :biglol:

A Daniel jest wyżej niż Seb tylko dlatego, że ma ten bardziej dopracowany bolid, a Sebowi dali to badziewie po Webberze -_- Ale i tak da radę  :thumbup:  No to już wszystko wyjaśniłem :P

 

O Alonso się nie wypowiadam, żeby niektórych nie doprowadzić do zawału ;)

 

Gooooo Seb :puchar:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik renaulta, który jest słabszy od mercedesa o 80KM!!!,

To są czyste spekulacje, dane wyssane z palca. Równie dobrze może to być 30KM ,a równie dobrze 100KM. Poza tym pewnie to nie kwestia samego silnika tylko całej "jednostki napędowej" mam na myśli współpracę ERS i silnika spalinowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

silnik renaulta, który jest słabszy od mercedesa o 80KM!!!,

To są czyste spekulacje, dane wyssane z palca. Równie dobrze może to być 30KM ,a równie dobrze 100KM. Poza tym pewnie to nie kwestia samego silnika tylko całej "jednostki napędowej" mam na myśli współpracę ERS i silnika spalinowego.

 

Pewnie i silnik i inne przełożenia pod niego dobrane. Różnica 15 km/h w prędkości maksymalnej skąd się bierze. Trzeba też powiedzieć, że RedBull ma świetnie przygotowany bolid pod kątem aerodynamiki, która trochę spowalnia bolid - docisk. Jestem ciekaw jest będzie w Monaco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

silnik renaulta, który jest słabszy od mercedesa o 80KM!!!,

To są czyste spekulacje, dane wyssane z palca. Równie dobrze może to być 30KM ,a równie dobrze 100KM. Poza tym pewnie to nie kwestia samego silnika tylko całej "jednostki napędowej" mam na myśli współpracę ERS i silnika spalinowego.

 

Pewnie i silnik i inne przełożenia pod niego dobrane. Różnica 15 km/h w prędkości maksymalnej skąd się bierze. Trzeba też powiedzieć, że RedBull ma świetnie przygotowany bolid pod kątem aerodynamiki, która trochę spowalnia bolid - docisk. Jestem ciekaw jest będzie w Monaco.

 

Siła redbulla tkwi w zawieszeniu ;) Zobaczcie sobie jak są zamontowane kamery w redbullu i jak sprytnie ominęli regulamin;), żeby broń Boże nie pokazać pracy zawieszenia ;)

post-7233-0-84156500-1396772442_thumb.png

Edytowane przez Pawlo20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W relacji SkySports z kwalifikacji podsumowali przewagę Mercedesa - layout jednostki napędowej, z turbo "rozdzielonym" silnikiem.

 

Część gorąca za silnikiem, część zimna przed. Dzięki temu mniejszy lag (kompresor bliżej wlotu), mniej rur (co daje m.in. możliwość ciaśniejszego upakowania - pokazali różnicę szerokości bolidu Mercedesa i Ferrari - co za tym idzie, mniejszy opór aerodynamiczny), możliwość przesunięcia skrzyni biegów do przodu (lepszy balans).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...