Skocz do zawartości

doswiadczenia z uzytkowania 2001 WRX


ks

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Od poczatku roku jezdze 2001 WRX.

 

kilka uwag co na pewno nalezy poprawic moim zdaniem (purysci pewnie sie nie zgodza z kilkoma):

 

1. fotele maja tendencje do skrzypienia, slyszalem ze podobnie jest w STI

2. rozwiazanie z ortalionowa torebka na klucze w bagazniku (na rzepy do podlogi bagaznika) to totalna klapa. klucze po prostu halasuja na nierownosciach co irytuje.

3. ta kierownica... - za duza!

4. przydalby sie jakis uchwyt do zamykania klapy bagaznika

5. polepszenie jakosci plastiku w srodku - ok, ok to nie ma byc pluszowy mis ale jakosc materialu deski rozdzielczej jest do kitu

 

Zamianiam teraz na nowego STI i licze ze troche bedzie lepiej. szczegolnie licze tu na 6-biegowa skrzynie i ustawienie zawieszenia. ...Chodziaz z drugiej strony mam zamontowane kompletne zawieszenie KW wiec jestem przygotowany na podobny efekt. Bardziej chodzi mi tutaj o geometrie. Silnik tez, ale obecnego wrx mam troche podrasowanego wiec pewnie szoku nie bedzie.

 

I pytanie: dlaczego w Europie nie bedzie instalowany regulator "tarmac-gravel-ice" kiedy w japonii bedzie?! To jest rewelacja - przerzuca sily napedu z 50:50 do 35:65! Zupelnie zmienia prowadzenie i nie trzeba sie uciekac do tzw. "scandi flick" zeby Scoobiemu wybic z glowy lekka podsterownosc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym STI zmieniono koło kierownicy na mniejsze ( i według mnie ładniejsze - tak więc jeden problem masz z głowy :D

Co do jakości plastików też PODOBNO ma się poprawić

Co do reszty to nic mi nie wiadomo :P

No i mam jedno pytanie ile dasz za tego STI ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze spalaniem - no wiec ona nigdy nie palila jak polo diesel... przy szybkiej jezdzie poza miastem spalanie spokojnie 15-20l. normalnie to pewnie 12+. ale nigdy to nie bylo priorytetem - np. w sti na litrze przejedziesz...6km - czyli kazde 600m to "setka w gardlo". za ile bym ja sprzedal? nie na forum o tym -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na ile Subaru daje gwarancję? Na rok? Jesli tak, to najlepiej pojeździć nim ten rok bez przeróbek a na wiosnę 2004 pobawić sie w APS....ale to nie moje auto.

APS w opcji bardziej zaawansowanej to przecież....ok.330 KM, to jest dopiero potwór !!! Warto żyć dla takich rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to moja imprezka - w kazdym ja nie robilem tych zdjec (???) - ale wyglada jak moja...

 

jesli chodzi o gwarancje to subaru daje 3 lata. tak wiec raczej "nie warto" czekac - przy profesjonalnym tuningu i braku wariactwa nie powinno byc problemow.

 

Widze na forum sporo chlopakow "z wypiekami na twarzy" - a ja wlasnie na przekor, powiem wam ze do wariactwa zaliczam wszelkiego typu "drop-clutch", odcinanie zaplonu na pierwszych biegach, dawanie ognia na zimnym silniku czy wreszcie dlugotrwala jazda na maxa - to po prostu nie jest sztuka!

 

Owszem, jesli chodzi o APS to oni rzeczywiscie wycinaja niezle klocki. Na przyklad mozna sobie wsadzic kit z wieksza sprezarka np. SR40 i twoja subarka bedzie wycinala ponad 400bhp, a jak ci malo to wsadzasz SR50, rozwiercasz do 2.2l i masz 500bhp...

 

Mysle jednak ze optymalnie z STI mozna wykrecic ~350bhp a potem to juz nie ma sensu go tak meczyc... w koncu ja nie szukam samochodu do ruszania spod swiatel - chodzi mi o mocny i elastyczny motor tak zeby w jezdzie 60-140km/h na kretej drodze mozna sie tym pobawic - strzelanie sprzeglem i zamykanie szafy mnie nie interesuje... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Widze na forum sporo chlopakow "z wypiekami na twarzy" - a ja wlasnie na przekor, powiem wam ze do wariactwa zaliczam wszelkiego typu "drop-clutch", odcinanie zaplonu na pierwszych biegach, dawanie ognia na zimnym silniku czy wreszcie dlugotrwala jazda na maxa - to po prostu nie jest sztuka!

 

Owszem, jesli chodzi o APS to oni rzeczywiscie wycinaja niezle klocki. Na przyklad mozna sobie wsadzic kit z wieksza sprezarka np. SR40 i twoja subarka bedzie wycinala ponad 400bhp, a jak ci malo to wsadzasz SR50, rozwiercasz do 2.2l i masz 500bhp...

 

Mysle jednak ze optymalnie z STI mozna wykrecic ~350bhp a potem to juz nie ma sensu go tak meczyc... w koncu ja nie szukam samochodu do ruszania spod swiatel - chodzi mi o mocny i elastyczny motor tak zeby w jezdzie 60-140km/h na kretej drodze mozna sie tym pobawic - strzelanie sprzeglem i zamykanie szafy mnie nie interesuje... :)

 

 

Mimo swojego wieku nie uważam się za chłopaka który "z wypiekami na twarzy" w myślach tuninguje nowe Subaru.( teraz będę sie powtarzał ) Zaraz po zdaniu prawka dostać samochód który ma ponad 200 KM ?? , 300 ?? - uratują tylko drzewa z gumy i rozsądek.

 

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka ta mlodziez rozsadna :D !

 

Ja tam przy samochodzie powyzej 170km wole nie bawic sie w tuning, bo nigdyy do konca nie wiadomo, co z tego wyjdzie. I tak Foresterem XT sie wieszosc samochodow robi na swiatlach (nie mowiac juz o zakretach, tam w ogole nie ma "konkurencji" :D ) Mialem pare razy okazje zasiasc za sterami STi i odczuc, co oznaczaja te 265km (a w rzeczywistosci wiecej) i powiem tylko, ze jak sie nie chce jezdzic w wysciagach czy rajdach to to wystarczy zeby se poszalec! Apropos poszalec - ja propaguje szalenie tylko na zamknietym placu wzglednie torze wyscigowym (tak jak na SJSie w Kielcach). Wiekszosc uczestnikow SJSu jest mojego zdania. Mnie to osobiscie wkurza, jak widze jakichs gzdylow w ich podtuningowanych samochodach narazajacych siebie i innych na smierc jezdzac po publicznych drogach. Na prawde lepiej pojechac na tor!

 

 

Pozdrawiam i sorry za off-topic,

Thanatos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Jaka ta mlodziez rozsadna :D !

 

Thanatos, tyle samo sensu ma stwierdzenie - JAKI TEN PUNK JEST ŁYSY :D .

Coś takiego jak- rozsądna młodzież- nie istnieje.

Poczekaj jak ON dostanie to auto ( 200 - 300 KM ) .

Czy jest na sali jakiś lekarz ??????..........nic to, mamy ks.-a.

 

LEGENDA:

 

Thanatos - mój najlepszy kolego, odkąd mi "wsadził" Dodga RAM-a :D:D

PUNK - włos się jeży

Rozsądna młodzież - nie znam :(

 

siwy

 

ps. a tak naprawdę to mu zazdroszczę, w jego wieku to ja dostałem od ojca ( ale przeżyłem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldemar - troche zaufania!! Ja znam WIELU ROZSADNYCH mlodych.

Wiele osob, mlodych osob ma "pod maska" swojego mobila troche mocy, a nie wdaje sie w szalenstwa na drogach publicznych.

Ja tam nie narzekam na brak mocy i na swiatlach kilka "mocnych" sie zdziwilo, ale wiem ze jest wielu mocniejszych wiec nie staram sie za wszelka cene (czyt. glupota) udowodnic wyzszosc na drodze.

 

Co do torow... Than - ile kosztuje taka przyjemnosc? Widzisz - mnie np. nie stac, zeby tam pojechac chociaz bardzo bym chcial. Wiec poradz mi gdzie mam szkolic sie jak nie na drodze - to straszne, ale mniej straszne jak wyganianie z placow (zamknietych dla ruchu) ludzi, ktorzy chca w, jakby nie bylo, bezpiecznym miejscu sprawdzic swoje mozliwosci (informuje, ze nie pisze tutaj o "baczkach" i takich tam - mam na mysli np. 40m okrag i pokonywanie go z jak najwieksza predkoscia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie kazdy ma dostep do torow wyscigowych i dlatego musi sie wyzywac na ulicy oczywiscie jezeli naraza tylko swoje zycie to niech robi co chce ale jesli naraza osoby postronne to jest to godne potepienia a co do tych mlodych kierowcow to mozna sie przejechac bo czesto takie osoby ok 40 sa bardziej narwane od mlodych (ale to czasami :wink: )

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...